Lietuvos krepšinio žiedų valdovai: kas turi daugiausiai titulų?

Tomas Vanagas
„BasketNews.lt“
2020-06-15 09:00
Nuotr.: Fotodiena.lt/BasketNews.lt iliustracija
Nuotr. Fotodiena.lt/BasketNews.lt iliustracija

Tinklalapis „BasketNews.lt“ pristato tituluočiausių Lietuvos krepšininkų dvidešimtuką, į kurį pateko ir šių laikų žaidėjai, ir praėjusiame amžiuje pasiekimais garsėję šalies atletai.

Šį sezoną metami dvitaškiai

52%
18,0
Pataiko: 18,0
Taiklumas: 52,2%
Vieta lygoje: 2
Geriausias pasiekimas: 20
Blogiausias pasiekimas: 16
Daugiausia pataiko: Donatas Motiejūnas

Šiame reitinge visų laikų Lietuvos krepšininkai atsidūrė pagal iškovotus medalius su rinktinėmis ir laimėtus titulus klubiniame krepšinyje. Kiekvienas pasiekimas buvo įvertintas tam tikru taškų skaičiumi. Taškų suma už kiekvieną pasiekimą buvo paskirta atitinkamai pagal turnyro lygį. Taškai buvo skaičiuojami taip:

Pasiekimai olimpinėse žaidynėse ir pasaulio čempionatuose:

  • auksas – 4 taškai
  • sidabras – 2,5 taško
  • bronza – 1,5 taško

Pasiekimai Europos čempionatuose:

  • auksas – 3 taškai
  • sidabras – 1,5 taško
  • bronza – 1 taškas

Eurolygos nugalėtojams – 3 taškai
Europos taurės nugalėtojams – 2 taškai
FIBA Čempionų lygos ir FIBA Saportos lygos nugalėtojams – 1,5 taško

Ispanijos, Turkijos, Italijos, Rusijos (taip pat VTB Vieningosios lygos, o anksčiau – Sovietų Sąjungos čempionatui) aukščiausių lygų nugalėtojams – 1,5 taško
Likusių nacionalinių čempionatų nugalėtojams – 1 taškas
Kiekvienos šalies taurės nugalėtojams – 0,5 taško

Kitų tarptautinių Europos lygų laimėtojai taškų negavo (NEBL, Baltijos lyga, FIBA Europos iššūkio taurė ir pan.), o NBA titulo dar neiškovojo nė vienas lietuvis.

Į dvidešimtuką nepateko ir arti jo buvo tokie krepšininkai kaip Šarūnas Marčiulionis, Artūras Karnišovas, Rimantas Kaukėnas, Dainius Adomaitis, Giedrius Gustas, Darjušas Lavrinovičius ir Darius Songaila.

20 tituluočiausių Lietuvos krepšininkų:

20 vieta – Artūras Milaknis (13,5 taško)

33-ejų Artūras Milaknis beveik visus savo apdovanojimus gavo žaisdamas Kauno „Žalgiryje“.

Jis aštuonis sykius triumfavo LKL (8 taškai) ir tiek pat kartų – šalies taurės varžybose (4 taškai). Vieną sykį Milaknis LKF taurę laimėjo žaisdamas „Prienų“ ekipoje.

Nors šį sezoną „Žalgiris“ buvo paskelbtas LKL nugalėtoju, bet už šį žodinį pasiekimą krepšininkai taškų negavo.

Nuotr. M.Baranauskas

2015-2016 metų sezone Milaknis vienintelį kartą iki šiol tapo legionieriumi, kai žaidė Kazanės UNIKS gretose. Visgi tuomet iškovoti apdovanojimų jam nepavyko.

Snaiperis 2015 ir 2017 metais rungtyniavo Lietuvos rinktinėje, o pirmajame savo čempionate laimėjo Europos čempionato sidabro medalį (1,5 taško).

18-19 vietos – Stepas Butautas (14,5 taško)

Visą karjerą Kaune rungtyniavęs Stepas Butautas 1947 ir 1951 metais laimėjo Sovietų Sąjungos čempionatą (3 taškai), o daugiausiai pergalių pasiekė vilkėdamas Sovietų Sąjungos rinktinės marškinėlius.

Butautas žaidė keturiuose čempionatuose, iš kurių trys buvo Europos čempionatai, ir visuose jis atsiėmė aukso medalius (9 taškai).

1952 metais Butautas gavo progą rungtyniauti olimpinėse žaidynėse, kuriose užėmė antrąją vietą (2,5 taško).

18-19 vietos – Eurelijus Žukauskas (14,5 taško)

Eurelijus Žukauskas su Kauno „Žalgiriu“ laimėjo Eurolygos (3 taškai) ir FIBA Saportos taurės (1,5 taško) titulus, tris sykius laimėjo LKL pirmenybes (3 taškai) ir vieną kartą – šalies taurės varžybas (0,5 taško).

Su Stambulo „Ulker“ Žukauskas 2005 metais laimėjo Turkijos taurės varžybas (0,5 taško).

Rinktinėje Žukausko sąskaitoje buvo trys apdovanojimai: 1996 ir 2000 metų olimpinių žaidynių bronzos (3 taškai) ir 2003 metų Europos čempionato auksas (3 taškai).

17 vieta – Mindaugas Žukauskas (15,5 taško)

Mindaugas Žukauskas su Kauno „Žalgiriu“ laimėjo Saportos taurę (1,5 taško), Eurolygą (3 taškai) ir du kartus LKL (2 taškai), vėliau Saportos taurėje triumfavo ir su Sienos „Montepaschi“ (1,5 taško), be to, su šiuo klubu 2004 metais laimėjo ir Italijos lygą (1,5 taško).

2001 metais puolėjas su Liublianos „Olimpija“ iškovojo Slovėnijos lygą ir taurės varžybas (1,5 taško).

Su rinktine Žukauskas turi du apdovanojimus: 1996 metų olimpinių žaidynių bronzos medalį (1,5 taško) ir 2003 metų Europos čempionato nugalėtojų titulą (3 taškai).

16 vieta – Darius Maskoliūnas (16 taškų)

Darius Maskoliūnas su Kauno „Žalgiriu“ laimėjo Eurolygą (3 taškai), FIBA Saportos taurę (1,5 taško), septynis sykius atsiėmė LKL aukso medalį (7 taškai), o Lenkijoje po du kartus iškovojo šalies lygos ir taurės varžybas (3 taškai).

Rinktinėje Maskoliūnas laimėjo vieną medalį 2000 metais, kai olimpinėse žaidynėse užėmė trečiąją vietą (1,5 taško).

15 vieta – Mantas Kalnietis (16,5 taško)

Visuose klubuose, kuriuose rungtyniavo, Mantas Kalnietis iškovodavo bent po vieną titulą.

Su Kauno „Žalgiriu“ jis po 4 kartus laimėjo LKL ir šalies taurės varžybas (6 taškai). Su Krasnodaro „Lokomotiv“ įžaidėjas triumfavo Europos taurėje (2 taškai), su Milano „AX Armani Exchange“ vieną kartą laimėjo Italijos lygoje ir dukart Italijos taurėje (2,5 taško), o su Vilerbano ASVEL tapo Prancūzijos lygos ir taurės čempionu (1,5 taško).

Nuotr. LaPresse – Scanpix

Su rinktine Kalnietis visus apdovanojimus iškovojo per penkerių metų laikotarpį nuo 2010 metų iki 2015 metų, kai atsiėmė pasaulio čempionato bronzos medalį (1,5 taško) ir du Europos čempionato sidabro medalius (3 taškai).

13-14 vietos – Kšištofas Lavrinovičius (17 taškų)

Kšištofas Lavrinovičius daugiausiai titulų susirinko rungtyniaudamas Italijoje, Sienos „Montepaschi“ ekipoje. Jis nuo 2007 iki 2012 metų penkis kartus tapo Italijos lygos čempionu ir keturis sykius laimėjo taurės varžybas bei taip surinko 9,5 taško. 2011 metais jis tapo Italijos taurės MVP.

Krepšininkas taurės varžybas taip pat laimėjo Lietuvoje ir Rusijoje (1 taškas). 2014 metais jo atstovaujama „Valencia“ triumfavo Europos taurėje, bet pats lietuvis šiame turnyre žaisti negalėjo, kadangi sezono metu per vėlai persikėlė į klubą. Dėl to jam du taškai už šį apdovanojimą skirti nebuvo.

2013 metais Kšištofas su „Žalgiriu“ laimėjo Lietuvos krepšinio lygą (1 taškas)

Su Lietuvos rinktine Kšištofas turi visų trijų spalvų medalius – Europos čempionato aukso (3 taškai), sidabro (1,5 taško) ir bronzos (1 taškas) apdovanojimus.

13-14 vietos – Tomas Masiulis (17 taškų)

Tomas Masiulis klubiniame krepšinyje išsiskyrė titulų kupinais sezonais.

Krepšininkas laimėjo Eurolygą (3 taškai), triumfavo FIBA Saportos taurėje (1,5 taško) ir po penkis kartus laimėjo Lietuvos ir Lenkijos lygas (10 taškų). Priedas prie to – du titulai Lenkijos taurėje (1 taškas).

Rinktinėje Masiulis pasižymėjo 2000 metais laimėdamas olimpinių žaidynių bronzos apdovanojimą (1,5 taško).

11-12 vietos – Saulius Štombergas (17,5 taško)

Saulius Štombergas rungtyniavo iki 2010 metų, tačiau beveik visus savo titulus iškovojo iki 2003 metų.

Su Kauno „Žalgiriu“ puolėjas laimėjo FIBA Saportos taurę (tapo finalo MVP), Eurolygą bei tris LKL titulus (iš viso 7,5 taško). Krepšininkas taip pat laimėjo Turkijos lygą ir dusyk atsiėmė šios šalies taurės varžybų pirmosios vietos apdovanojimą (2,5 taško).

Rinktinėje Štombergas rungtyniavo nuo 1995 iki 2004 metais, o paskutiniais metais olimpinėse žaidynėse jam buvo patikėta nešti šalies vėliavą.

Klaipėdietis turi visų spalvų medalius: 1995 metais laimėjo Europos čempionato sidabro apdovanojimą (1,5 taško), 1996 ir 2000 metais – olimpinių žaidynių bronzą (3 taškai), o 2003 metais laimėjo Europos čempionato auksą (3 taškai) bei buvo išrinktas į geriausių čempionato žaidėjų penketuką.

11-12 vietos – Gintaras Einikis (17,5 taško)

Gintaras Einikis yra vienintelis Lietuvos rinktinės krepšininkas, kuriam pavyko trejose olimpinėse žaidynėse iš eilės (1992-2000 m.) laimėti bronzos medalius (4,5 taško). Rinktinėje vidurio puolėjas taip pat iškovojo 1995 metų Europos čempionato sidabro apdovanojimą (1,5 taško).

Klubiniame krepšinyje kretingiškis šešis kartus laimėjo Lietuvos lygą (6 taškai), po kartą – Rusijos (1,5 taško), Lenkijos (1 taškas) ir Čekijos (1 taškas) čempionatus. Karjeros pabaigoje, 2005 metais, Einikis su Vilniaus „Lietuvos rytu“ laimėjo Europos taurės turnyrą (2 taškai).

10 vieta – Jonas Mačiulis (20,5 taško)

Jonas Mačiulis 2015 metais susišlavė eilę apdovanojimų: Eurolygos, Ispanijos lygos ir taurės titulai bei Europos čempionato sidabro apdovanojimas, o vien šiais metais Mačiulis surinko 6,5 taško. Be to, tais metais atletas Europos čempionate pateko į geriausių žaidėjų penketuką bei buvo išrinktas Lietuvos metų krepšininku.

Ispanijoje Mačiulis dar po vieną kartą laimėjo ACB lygą ir taurės varžybas (2 taškai)

Lietuvoje Mačiulis po dukart laimėjo LKL ir šalies taurės turnyrą (3 taškai), Graikijoje džiaugėsi dviem lygos ir trimis taurės titulais (3,5 taško), Italijoje – aukščiausios lygos titulu (1,5 taško).

Nuotr. Fotodiena.lt/E. Blaževičius

Su rinktine Mačiulis dusyk laimėjo Europos čempionato sidabro apdovanojimą (3 taškai), kartą – bronzos medalį (1 taškas), o 2010 pasaulio čempionate užėmė trečiąją poziciją (1,5 taško).

9 vieta – Paulius Jankūnas (21 taškas)

Kauno „Žalgirio“ simbolis Paulius Jankūnas su šiuo klubu susišlavė didžiąją dalį savo apdovanojimų – net 13 kartų triumfavo LKL pirmenybėse bei aštuonis kartus iškovojo šalies taurės varžybų titulus (17 taškų).

Nuotr. BasketNews.lt/D. Lukšta

Jankūnas rinktinėje debiutavo 2005 metais ir iškovojo tris medalius. Puolėjas neturi tik auksinio medalio – jis 2007 metais Europos čempionate ir 2010 metų pasaulio čempionate laimėjo bronzos apdovanojimus, o 2015 metų Europos čempionato – sidabro medalį.

7-8 vietos – Sergejus Jovaiša (22,5 taško)

Sergejus Jovaiša klubiniame krepšinyje titulus skynė tik su Kauno „Žalgiriu“, kai tris sykius tapo Sovietų Sąjungos čempionu (4,5 tšk.).

Visi likę jo titulai buvo iškovoti žaidžiant Lietuvos ir Sovietų Sąjungos rinktinėse. Su Lietuvos rinktine jis tik 1992 metų olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos apdovanojimą (1,5 taško).

Tuo metu su Sovietų Sąjungos rinktine Jovaiša laimėjo septynis medalius: tris aukso ir po du sidabro bei bronzos.

7-8 vietos – Robertas Javtokas (22,5 taško)

Robertas Javtokas pirmoje savo karjeros pusėje su Vilniaus „Lietuvos rytu“ laimėjo Europos taurę (2 taškai) ir tris kartus triumfavo LKL pirmenybėse (3 taškai), o 2007 metais su Atėnų „Panathinaikos“ susišlavė tris titulus – Eurolygos ir šalies lygos bei taurės apdovanojimus (4,5 taško).

Nuotr. Fotodiena.lt

Tais pačiais 2007 metais Javtokas iškovojo ir pirmąjį savo medalį su rinktine, kai Europos čempionate laimėjo bronzinį apdovanojimą (1 taškas). Vėliau jis dukart laimėjo Europos čempionatų sidabrą (3 taškai) ir vieną kartą – pasaulio čempionato bronzą (1,5 taško).

Nuo 2011 iki 2017 metų Javtokas žaidė Kauno „Žalgiryje“ ir šešis kartus laimėjo LKL bei tris kartus triumfavo šalies taurės varžybose (7,5 taško).

6 vieta – Rimas Kurtinaitis (25 taškai)

Rimas Kurtinaitis penkis kartus tapo Sovietų Sąjungos čempionu (7,5 tšk.) ir po vieną kartą triumfavo Lietuvos (1 taškas) bei Ispanijos lygose (1,5 taško), o daugiau apdovanojimų susižėrė žaisdamas rinktinėse.

Su Lietuvos rinktine Kurtis iškovojo tris medalius: 1992 ir 1996 metų olimpinėse žaidynėse laimėjo bronzą, o 1995 metų Europos čempionate liko antroje vietoje (iš viso 4,5 taško).

Su Sovietų Sąjungos rinktine gynėjas laimėjo keturis medalius. Jis 1985 metais tapo Europos čempionu (3 taškai), o 1988 metais olimpinėse žaidynėse lipo ant aukščiausios pakylos (4 taškai). 1986 metų pasaulio čempionato Kurtinaitis laimėjo sidabrą (2,5 taško), o 1989 metų Europos pirmenybėse – bronzą (1 taškas).

5 vieta – Valdemaras Chomičius (27,5 taškai)

61-erių Valdemaras Chomičius – dar vienas krepšininkas, skynęs medalius tiek su Sovietų Sąjungos, tiek ir su Lietuvos rinktinėmis.

1988 metais gynėjas iškovojo olimpinį aukso medalį (4 taškai), 1982 metais – pasaulio čempionato titulą (4 taškai), o 1979 ir 1985 metais tapo Europos čempionu (6 taškai).

Su Lietuvos rinktine Chomičius 1992 metais olimpiadoje laimėjo bronzos medalį (1,5 taško), o 1995 metų Europos čempionate atsiėmė sidabro medalį (1,5 taško).

Iš viso Chomičius rinktinėse iškovojo net 10 medalių. Jis taip pat laimėjo pasaulio čempionato sidabrą (2,5 taško) ir Europos čempionatų du bronzos (2 taškai) ir vieną sidabro apdovanojimą (1,5 taško).

Klubiniame krepšinyje gynėjas su Kauno „Žalgiriu“ tris kartus laimėjo Sovietų Sąjungos čempionatą (4,5 taško).

3-4 vietos – Ramūnas Šiškauskas (28 taškai)

Ramūnas Šiškauskas didžiąją dalį titulų susirinko rungtyniaudamas klubuose. Didžiausias jo pasiekimas – dukart laimėta Eurolyga (6 taškai). 2008 metais jis buvo pripažintas Eurolygos MVP.

Krepšininkas penkis sykius laimėjo Rusijos čempionatą (7,5 taško), po dukart triumfavo VTB Vieningoje lygoje (3 taškai) ir LKL pirmenybėse (2 taškai), po kartą – Graikijos ir Italijos lygose (2,5 taško) bei šių dviejų šalių ir Rusijos taurės varžybose (1,5 taško).

Su rinktine Šiškauskas 2000 metais laimėjo olimpinių žaidynių bronzos medalį (1,5 taško), 2003 metais atsiėmė Europos čempionato auksą (3 taškai), o 2007 metais – Europos čempionato bronzos apdovanojimą (1 taškas).

3-4 vietos – Modestas Paulauskas (28 taškai)

Visą karjerą Kauno „Žalgiryje“ praleidęs Modestas Paulauskas klubiniame krepšinyje titulų nepasiekė, tačiau yra labiausiai tituluotas krepšininkas tarptautiniuose valstybių turnyruose.

Lietuvis su Sovietų Sąjungos rinktine laimėjo net 10 medalių, o iš jų septyni apdovanojimai buvo auksiniai.

Paulausko sąskaitoje – vienas olimpinis (4 taškai), du pasaulio (8 taškai) ir keturi Europos čempionatų aukso medaliai (12 taškų). Sovietų Sąjungos rinktinėje jis debiutavo būdamas 20 metų ir iškart ne tik atsiėmė aukso apdovanojimą, bet ir čempionato MVP titulą.

Paulauskas taip pat olimpinėse žaidynėse, pasaulio čempionate ir Europos pirmenybėse laimėjo bronzos apdovanojimus (iš viso 4 taškai).

2 vieta – Arvydas Sabonis (32 taškai)

Geriausias Lietuvos krepšininkas Arvydas Sabonis didžiausias pergales skynė rungtyniaudamas rinktinėse, kuriose iškovojo devynis medalius.

Jis olimpinėse žaidynėse su Sovietų Sąjunga laimėjo aukso apdovanojimą (4 taškai), o su Lietuvos rinktine – du bronzos medalius (3 taškai). Pasaulio čempionate centras žaisdamas sovietų rinktinėje laimėjo aukso ir sidabro apdovanojimus (6,5 taško).

Daugiausiai apdovanojimų Sabas laimėjo Europos čempionatuose – iš viso gavo keturis medalius: vieną aukso, vieną sidabro ir du bronzos (iš viso 6,5 taško). Sidabro medalis 1995 metais buvo iškovotas su Lietuvos rinktine.

Klubuose Sabonis taip dažnai apdovanojimų nerinko. Jis su Kauno „Žalgiriu“ tris kartus laimėjo Sovietų Sąjungos čempionatą (4,5 taško) ir kartą – Lietuvos krepšinio lygą (1 taškas). Aukštaūgis titulus rinko Ispanijoje, kurioje 1995 metais su Madrido „Real“ triumfavo Eurolygoje ir tapo finalo ketverto MVP (3 taškai), taip pat dukart kėlė į viršų ACB lygos nugalėtojų titulą (3 taškai) ir kartą – šalies taurės apdovanojimą (0,5 taško).

Nuo 1995 iki 2003 metų Sabonis žaidė NBA ir per šį laikotarpį klubiniame krepšinyje titulų neiškovojo.

Sabonis 1985 metais tapo Europos čempionato MVP, 1994 ir 1995 metais buvo pripažintas Ispanijos lygos MVP, o 2004 metais – Eurolygos reguliaraus sezono ir „Top 16“ etapo MVP.

1 vieta – Šarūnas Jasikevičius (33 taškai)

Šarūnas Jasikevičius klubiniame krepšinyje titulus laimėdavo vieną po kito.

12 taškų jis surinko keturis kartus laimėjęs Eurolygą. Šaras iki šiol yra vienintelis, Eurolygą laimėjęs trejus metus iš eilės (2003-2005 m.).

Ispanijos ir Izraelio čempionu jis tapo po du kartus (5 taškai), Graikijos – tris sykius (3 taškai), Turkijos ir Lietuvos – po vieną kartą (2,5 taško). Taurės varžybas įžaidėjas laimėjo 10 kartų, o Ispanijoje ir Graikijoje šiuos titulus atsiėmė po tris sykius. Dėl pasiekimų klubiniame krepšinyje Jasikevičius surinko didžiąją dalį taškų – 27,5.

Nuotr. AFP-Scanpix

Su rinktine Jasikevičius laimėjo tris apdovanojimus: 2000 metų olimpinių žaidynių bronzos medalį (1,5 taško), 2003 metų Europos čempionato aukso (3 taškai) ir 2007 metų Europos čempionato bronzos apdovanojimus (1 taškas).

Šaras tapo 2003 metų Europos čempionato MVP bei 2005 metų Eurolygos finalo ketverto ir Izraelio lygos naudingiausiu žaidėju.

Rodyti komentarus

Vienžo, straipsnyje pateiktas skaičiavimas yra nei į tvorą, nei į mietą.
2020-06-18
Atsakyti
Tomas
Straipsnio idėja labai gera, vertinimas - nelogiškas, svoriai paskirstyti ne pagal turnyrų vertę.
2020-06-16
+2
Atsakyti
Egis
o tai kodėl neskyrė taškų žalgiriečiams laimėjusiems tarkontinentinę Džonso taurę. jie gi tapo pasaulio klubų čempionais. Sabas būtų pirmas tada. Nes tai titulas vertas 3 taškų. Matyt autorius Šaro gerbėjas
2020-06-16
+2
Atsakyti
eef
Basketnews yra jo gerbėjai. Jeigu mužiką pavadini mužiku komentaras ištrinamas.
2020-06-16
+2
Atsakyti
Briedas
pasaulio cempionus: M. Paulauska (2k) , V. Chomiciu, S. Jovaisa, A. Sabonis olimpinius cempionus: M. Paulauska, A. Saboni, V. Chomiciu. , R. Kurtinaiti, S. Marciulioni T. y. aukaciausius apdovanojimus, kurie imanomi sporte pasiekti, zmones aplenke Eurolygos laimetojas :))) Kad ir kelis kartus :))) manau 9 is 10 pasirinktu auksa pasauly ir olimpiadoje , vietoj 10 kazkokio cempo .....kad ir Eurolygos !!! santykis turetu buti 1:10 (auksas pasauly ar olimpiadoj su bet kokiu kitu campu)
2020-06-16
+2
Atsakyti
Anonimas
tu kalbi apie medalius laimetus okupacineje rinktineje
2020-06-16
Atsakyti
Tokie skaičiavimai neturėtų klaidinti žmonių - Jasikevičius kaip krepšininkas buvo gana vidutinis, netgi prastų fizinių duomenų, dėl ko NBA netiko.
2020-06-16
Atsakyti
13
Tai taip išeina, kad Žalgirio arenoje sekantys Chomičiaus marškinėliai bus pakeliami
2020-06-15
+1
Atsakyti
LOL
O kur mokyklos medaliai? :D Jei jau skaiciuojami net visokie LKF medaliai. Durnas straipsnis bet pagyrimas uz pastangas.
2020-06-15
Atsakyti
Teisingai - jei jau įtraukti, tai VISUS apdovanojimus (nuo pat vaikų darželio). :)
2020-06-16
Atsakyti
saras vienintelis?
Toni Kukoc su Split laimejo euralyga 89,90,91. tai kad Saras ne vienintelis
2020-06-15
+2
Atsakyti
cha
tuomet ji kitaip vadinosi, tai gal dėl to neskaičiuoja
2020-06-15
+1
Atsakyti
djgaffer
Paulauskas tai tikras rinktinių talismanas buvo.Tik jis žaisdavo,žinok,jau medalis bus.Ir kas svarbiausia,kad visada vienas lyderių būdavo.Primiršti net sakyčiau jo pasiekimai,nors pagal medalius,iškovotus su sąjungos rinktine,nepralenkiamas.
2020-06-15
+3
Atsakyti
Jonas
vel kelia vafly pijoka Sarunely I dausas. siaip objektyviai Sabas Su Paulausku yra pasaulines zvaigzdes, kitam lygyje. Su jais kitu lygint nereiktu. nes tokie nevykeliai kaip Javtokas Jankunas prisirinko titulu, suola trindami. O kur Pasaulio cempionatu, Olimpiniu Auksas , kur dave malku net amerikieciam, ir net MVP esant 20ies metu. Jauciat skirtuma??? o olimpiny medaly prilyginat 2 apsiktonm lkl taurem, kuria net Milas laimejo su Prienais:))
2020-06-15
-2
Atsakyti
As
Joneli gal nereiketu paciam kitus žeminti ir ižeidineti ? Pats matosi niekam tikes ir pilnas.pavydo ir neapykantos.! SPROGSI GREIT! BJAURU
2020-06-15
Atsakyti
bn
Ačiū už tokius straipsnius :)
2020-06-15
+2
Atsakyti
Anonimas
Pataisysas!!! Kaip galima į trofėjų sąrašą įtraukti myžalo vertės sąjungos medalius? Chomičius,Kurtinaitis,Paulauskas,Sabonis velniop braukt be kalbų visus titulus kurie iškovoti po okupanto vėliava nes tokios kaip šalies teisiškai nebuvo tai kaip galima lyginti mayžalinius trofėjus ir teisetus trofėjus?
2020-06-15
-4
Atsakyti
Anonimas
Priedurni, tai pagal tave Chomičius,Kurtinaitis,Paulauskas,Sabonis yra isvis nieko nepasieke apgailetino lygio krepsininkai nes zaide sovietmeciu? Gydykis bl.
2020-06-15
+2
Atsakyti
Anonimas
Butautui nepasiseke. 1948 olimpinese Sovietai visai nedalyvavo, 1949 i Egipta kaip ir daugelis rinktiniu Sovietai nevaziavo, i 1950 Pasaulio cempionata nepakviere o 1954 brazilai komunistu neisileido isskyrus Jugolsvus
2020-06-15
+2
Atsakyti
Eurolyga yra sukčių kontora, o jų turnyras - sukčių pinigais paremtas turnyras, todėl jį iškelti virš olimpinių, pasaulio, Europos čempionatų yra tiesiog nusikalstama.
2020-06-15
Atsakyti
cha
iki 1990 pasaulio čempionatai ir olimpiados irgi vyko daliai šalių sukčiaujant ir siunčiant profesionalus žaisti prieš mėgėjus. Paulauskas gyvenime nebūtų laimėjęs 1972 prieš tuometines NBA žvaigždes.
2020-06-15
+3
Atsakyti
Sistema turėtų būti visai kita - pagal pajėgumą. Olimpinėse dalyvauja pajėgiausieji, todėl laimėtojams - 10 taškų, antra - 9, trečia 8. Po to pasaulio čempionatai - 8, 7, 6. Po to Europos - 7, 6, 5. Šalių pirmenybės, - 6, 5, 4. Eurolyga - 6, 5, 4. Panašūs į Eurolygą komerciniu pagrindu - VTB ir pan. - 5, 4, 3. Viokie kitokie, pvz., atrankos turnyrai - į olimpines 7, į pasaulio 6, į Europos 5. Ir t.t., ir pan.
2020-06-15
+4
Atsakyti
Audrius
nu cia dauniskas skaiciavimas, reiskia milaknis geresnis ir uz marciulioni, ir uz karnisova, timinska, darjus ir aibe kitu :))
2020-06-15
+2
Atsakyti
Tikra tiesa.
2020-06-15
+2
Atsakyti
Tikrai ne Jasikevičius yra visų laikų geriausias Lietuvos krepšininkas.
2020-06-15
-2
Atsakyti
Anonimas
Loche, o kas pasake kad jis geriausias?
2020-06-15
+2
Atsakyti
Visiškai niekuo nepagrįsta taškų skaičiavimno sistema. Daugiausia titulų turi Paulauskas, po to Sabas, Marčiulionis. Eurolygos nugalėtojai yra tikrai ne nuo žaidėjų priklausomi, o nuo klubų piniginės, todėl tokie turnyrai iš viso neturėtų būti imami domėn. Nebent kaip papildomi rodikliai, nes vis tiek kokį tai atminimo ženklą juose dalyvavę ir ką tai laimėję turi. Bet jie neatspindi žaidėjo pajėgumo.
2020-06-15
+4
Atsakyti
Arunas
Geras straipsnis. Labai maloniai perskaiciau
2020-06-15
+3
Atsakyti
krepsininkas
Kuris svarbesnis apdovanojimas - su klubine komanda, kur galima susipirkti kad ir brangiausius žaidėjus ar su rinktine, kur atstovauja tik tos šalies krepšininkai (plius koks natūralizuotas)? Jasikevičius tituluotesnis net už olimpinius čempionus? Gera skaičiavimo sistema.
2020-06-15
+2
Atsakyti
lol
gal todėl, kad titulų turi daugiau? :) nes tituluočiausias tą ir reiškia... Aišku OG svarbiausias turnyras, bet kai laimėjo jį Sabas tai net ne prieš geriausius pasaulio žaidėjus žaidė, nba krepšininkams buvo draudžiama dalyvaut. Visiškai iš bet kurios pusės žiūrėsi, Jaska tituluočiausias žaidėjas, jei Sabas būtų žaidės Europoj, garantuotai būtų jis, bet titulu Jaska turi daugiau.
2020-06-15
+2
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 51

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.