Motiejūnas – apie nepakeičiamą Jasikevičių ir naują „Žalgirio“ kryptį

Edvinas Jablonskis
„BasketNews.lt“
2020-07-02 15:18

Paaiškėjus, jog Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius palieka laikinąją sostinę ir karjerą pratęs „Barcelonos“ ekipoje, klubo direktorius Paulius Motiejūnas surengė spaudos konferenciją.

Su marškinėliais, ant kurių puikavosi Jasikevičiaus siluetas, į spaudos konferenciją atvykęs Motiejūnas neslėpė, kad jau buvusio stratego pakeisti nebesitiki bei pridėjo, kad pokyčių trenerių bei personalo štabe dar galime tikėtis.

„Susirinkome padėkoti administracijos, fanų ir žaidėjų vardu treneriui už darbą. Palinkėti sėkmės naujoje stotelėje. Tikimės, kad jam greitai pavyks iškovoti Eurolygos titulą. O mes verčiame naują puslapį ir tikimės nenuleisti kartelės žemyn“, – spaudos konferenciją pradėjo Motiejūnas.

– Kada sužinojote apie sprendimą?
– Šiemet, galbūt, jautėsi labiau, nes sezonas pasibaigė anksti ir buvo toks neaiškus. Pačią žinią sužinojome vakar, bet su treneriu kontaktavome. Buvo eilinė vasara, tik kitokia pabaiga nei anksčiau.

– Kokie buvo jūsų argumentai siekiant išlaikyti Jasikevičių?
– Turėjome dar kontraktą, bet mes ne „Barcelona“ ar „Fenerbahče“. Bet reikia pasiūlyti ne tik pinigų, bet ir visą komandą. Šarą atsimename kaip ambicingą ir jis tikrai toks liks bei jis nori laimėti Eurolygą.

Ar su „Žalgiriu“ greičiau pavyks tai padaryti, ar su „Barcelona“, manau aišku, kad su „Barcelona“. Tas išlaikymas nebuvo kažkoks stumdymasis, jis žino, kaip čia dirbame. Manau, kad lemia tai, kad „Barcelona“ ar „Fenerbahče“ yra kito kalibro klubai kalbant apie finansus, žaidėjų įsigijimą ir kitus niuansus.

– Ar „Žalgiris“ gaus išpirką už Jasikevičių?
– Taip, bet Šaras niekada nebuvo verslo projektas išpirkos kontekste. Jis buvo tas žmogus, kuris padėjo mums pakilti į kitą lygį.

– Ar su Jasikevičiumi išvyks ir jo asistentai?
– Yra kalbų, žinome, kad ne visi liks „Žalgiryje“. Bus darbuotojų, kurie išvažiuos.

– Koks klubo prioritetas renkantis naują strategą?
– Lietuvis. Nesikeičia strategija, norime lietuvio. Jau pradėjome kalbas, su kuriais bus deramasi. Nėra, kad mes sėdėjome ir nieko nedarėme. Yra variantai A, B, C, su kuriais bus deramasi.

– Kiek svarbus buvo Jasikevičiaus vaidmuo pasirašant naujus žaidėjus?
– Aišku, kad mes buvome derinę su treneriu ir jis buvo svarbus. Svarbu suprasti, kad keisis tai, kokius žaidėjus pasirašysime ir kaip tai darysime. Šaras buvo lyderis, aplink kurį viską klijavome ir suprantame, kad atėjus kitam treneriui nerasime tokio, kuris pakeis Šarą. Turi keistis visa komplektacijos ir klubo politika.

Tie trys žaidėjai (Tomas Dimša, Steve'as Vasturia, Marekas Blaževičius) nėra kažkas, kas gali trukdyti. Matėme viziją ir su Šaru, ir be Šaro. Stiprinsimės galvodami apie kitus žaidėjus, bet tuos, kuriuos pasirašėme, buvo atsižvelgta, kad Jasikevičius gali išvykti.

– Kas yra didesnė problema: Maskoliūno išvažiavimas į Barseloną, ar darbas rinktinėje?
– Iš mūsų pusės, turbūt, kad ar jis liks čia, ar važiuos su treneriu Jasikevičiumi. Čia didesnė problema.

– Ar yra terminas, kada norite sudaryti sutartį su treneriu?
– Norime kuo greičiau, nes ir žaidėjai laukia, kas yra normalu. Norime kuo greičiau, bet konkrečių datų neįsidėsime. Dirbame ir matysime, kaip seksis.

– Kas labiausiai įsimins per šią Jasikevičiaus erą?
– Labiausiai įstrigs ambicija nugalėti. Norime, kad ji ir liktų, nors jo (Jasikevičiaus) fiziškai čia nebus, tačiau (norime), kad ta ambicija liktų. Stengsimės ir tą daryti, kad nesvarbu su kuo žaistume, bet tikėtume, kad galime nugalėti.

Manau, kad tai buvo esminis įvykis, kad tai kuo mes tikėjome patikėjo ir treneris bei perdavė visa tai žaidėjams bei fanams. Vertinu tai labiausiai, nekalbant apie krepšinio pusę.

– Ar aiškėja biudžetas, kas gali būti su sirgaliais, abonementais?
– Turime planą, kad fanams nuo sezono pradžios leistų lankytis be apribojimų. Turime ir planą B, jei uždraustų. Kalbame su žaidėjais, kaip būtų, jei žiūrovai bus ribojami, yra numatytos „žirklės“ ir kiek tas biudžetas mažėja. Yra tie planai, bet aiškumo, aišku, nėra. Tikimės, kad antra banga neateis, bet ruoštis kažkiek vis tiek privalome.

Norime tikėti, kad žiūrovams Lietuvoje apribojimų nebus ir pagal tuos skaičius, kaip mažėja užsikrėtusiųjų skaičius tikimės, kad antra banga neateis bei galėsime pardavinėti abonementus kaip įprasta.

– Grįžtant prie sudėties, yra nemažai žaidėjų su pliusais. Ar įmanoma tikėtis sprendimų, kol nebus pasirašyta sutartis su nauju treneriu?
– Su žaidėjais visais tariamės iki šiol. Kai kurių terminai baigiasi, kai kurių dar yra likusios kelios savaitės. Derybos vyksta, nepriklausomai nuo to, kas bus treneris. Su potencialiais treneriais kalbėsime taip, kad tie žaidėjai liktų, jei jie nuspręs likti. Mes tikrai niekur nebėgame nuo savo įsipareigojimų.

– Žinant, kad biudžetas mažėja, ar galima sakyti, kad Jasikevičiaus alga buvo problema ar našta?
– Nebuvo problema. Visi sėdėjome toje pačioje valtyje – tiek žaidėjai, tiek treneriai ir skaičiavome. Vėlgi, jei (pasitvirtins) tas variantas, kad nebus antros bangos ir galėsime be apribojimų leisti žiūrovus į areną, pakankamai realu buvo išlaikyti tą pačią sudėtį.

– Kiek Jasikevičiaus išvykimas gali apsunkinti viliojant naujus žaidėjus?
– Nemanau, kad apsunkins. Šaras buvo tas, kuris rinko viską ir mes padėjome. Mūsų užduotis buvo jam padėti ir netrukdyti surenkant sudėtį, kurios jis nori ir įgyvendinti mintis aikštelėje. 

Dabar vėl bus naujas etapas, naujas treneris. Kaip ir sakiau, keisis komplektacijos prioritetai. Gal ne visi bus tokie nepatyrę ir jauni, kurie pripranta prie sistemos ir eina į priekį, gal ieškosime kažko su daugiau patirties, nes tikrai nerasime trenerio, kuris pakeistų tai, ką duodavo Šaras.

Mums reikia prisitaikyti, kaip visai organizacijai. Organizacija stabiliai veikia, turime nuostabius fanus, tikimės, kad jų palaikymas liks ir važiuosime į priekį. Visada taip būdavo.

– Tai klubo vizija, bent jau taktine prasme, nėra tęsti Jasikevičiaus minties, o įnešti kažką naujo?
– Netikiu, kad galime nukopijuoti tai, ką darė Šaras. Unikalus treneris, unikali vizija, reikia duoti kitam žmogui padaryti tai, ką jis nori, o ne bandyti nukopijuoti tai, ką darydavo Šaras.

Niekada netikiu, kad kopija gali būti tikra ir ypač tokia kopija, kaip unikalaus žmogaus kaip Šaras. Tikrai ta vizija keisis.

Rodyti komentarus

idomucha
o kas jeigu Chomičius ir Krapikas..... viensd užsispyres kitas taktikas
2020-07-03
+1
Atsakyti
Che che.....
Pasirinkimas labai paprastas - tik Maskvytis ir labai ilgam laikui.
2020-07-02
-1
Atsakyti
VT
Nepakeičemų niera.
2020-07-02
Atsakyti
15 min Urbonusas
Klausykit Urbonuso Urbono Zalgiris po Saro naujas treneris busimi pokyciai ir klubo ateitis
2020-07-02
+1
Atsakyti
Anonimas
Pasakymas renkantis naują strategą teikiamas prioritetas lietuviui, skamba kaip iš ankstesniu laikų, pataupysim trenerio sąskaita. Tikiuosi, kad treneris bus pasirinktas žiūrint į trenerio profesinį meistriškumą, o ne todėl, kad jis yra lietuvis. Nesinorėtų, kad Žalgiris taptų senukų prieglauda.
2020-07-02
-5
Atsakyti
Visi Jaskos asistentai taip pat išvyksta į Barca.
2020-07-02
+3
Atsakyti
Anonimas
Kada podkastas???
2020-07-02
-1
Atsakyti
Žalgiris
20h
2020-07-02
+3
Atsakyti
ATI
Motiejunas patvirtino, kad kreivarankis Hayes buvo Saro ideja. Cia turbut didziausia Jaskes klaida per visa karjera Zalgiryje.
2020-07-02
+4
Atsakyti
uz zalgiri
nu nieko, dabar jau paulius vel puls taupyt ant trenerio, nenustebciau jei gryztu krapikas. maksvyciui aiskiai pagailes punigu nors ziurint i ateiti net ir su ispirka(kuri neturetu virsyt 500k) cia turetu but #1 option po saro isejimo
2020-07-02
+1
Atsakyti
ATI
Is Lietuviu kandidatu tik Maskvycio atejimu apsidziaugciau, bet jis matyt dar turi sutarti su rusais.
2020-07-02
+4
Atsakyti
adomaiti
i zalgirio trenerius! geresnes zinios rytfaniam negali ir buti
2020-07-02
+4
Atsakyti
Aha
bnews antraste butu- isspirtas is ryto kaip muse is barsciu surado prieglobsty zalgiryje
2020-07-02
+1
Atsakyti
Lietuva
Tai i dabar cia vasara Tiek Zalgirio Tiek Ryto Bus Nauji Treneriai pirma karta
2020-07-02
-1
Atsakyti
nereikia
To Maksvycio nesuk galvos Tegul toliau Pratinasi prie Parmos isukiu
2020-07-02
Atsakyti
Kazys
Ziauriai gerai butu Maskvytis. Siam sezone su Parma vos CSKA ir Chimki siknu neissparde.
2020-07-02
+2
Atsakyti
Cvirka
atsimenu tavo žodžiais ir Šarui šikną išspardė Gal jį ?
2020-07-03
-1
Atsakyti
Motiejūnai,
Skambink Kazlauskui! Kaip bebūtų, tai geriausias visų laikų Lietuvos treneris ir nors jo žaidimo stilius nėra gražus akiai, bet jau daug kartų įrodė, kad yra patikimas. Maža to, tai tikras autoritetas krepšininkams. O ir šiaip būtų fantastika, jog treneris baigtų savo karjerą toje komandoje, su kuria pasiekė aukščiausią visų laikų šios komandos laimėjimą!
2020-07-02
+3
Atsakyti
Kestis
Kazlauskas jau seniai baigęs trenerio karjierą.
2020-07-02
+1
Atsakyti
Gizmo
tikrai neimanoma nukopijot sara, 9 pralaimejimai is eiles.maskvytis su dzukais butu vienas rungtynes istempes.
2020-07-02
-3
Atsakyti
MILAKNIS
Žalgiris su lenku klounu priešaky kita sezona čiulps įkaitinta Ryto štolca.
2020-07-02
-4
Atsakyti
Žalgiris
Kiek dar metų tą patį kartosi raudonskuri??:DD Čiulpia tik tavo parodija Žalgiriui jau 10 metų ir dar čiulps😀😂
2020-07-02
+2
Atsakyti
Dilmah
žaliaskūriai, grigas arba crap\'is! kito kelio nematau! Tik pas juos teka žalias kraujas. Ką renkatės?😂
2020-07-02
-7
Atsakyti
Z
Maksvytis jau turejo viena netiketai gera sezona Eurolygoje. Neptuna istempe iki 4-6. Grupeje lose ne pacios silpniausios dabartines EL komandos Olympiakos, Vitoria, Crvena Zvezda, Valencia.
2020-07-02
Atsakyti
Dilmah
pamiršk tu ta Maksvytį! Į bankrutuojančią žalią mazgotę jis neis!
2020-07-02
-4
Atsakyti
Popstar
Išpirkti ir pasiūlyti gerą atlyginimą Maskvyčiui, tikrai nebūtų tiek daug kiak jaskos kontraktas, ir tikrai nebūtų 9-0 rezultatų
2020-07-02
-2
Atsakyti
Dilmah
nieko, svarbu turit du kreivasnukius milaknį su jankūnu, su kosminiais, pagal jų pajėgumą kontraktais!😂😂😂
2020-07-02
-1
Atsakyti

Komentuoti

  Iš viso komentarų: 114

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.