Tautvydo Sabonio kolegos apie paaukštinimą į „Žalgirį“: „Jo darbai kalbėjo už save“

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“
2020-07-31 12:17
Nuotr.:

Tautvydas Sabonis jau seniai turėjo įprasti prie lietuvių liaudies išminties, kad sutinka pagal rūbą, išlydi pagal protą. Ne išimtis turėtų būti ir šios savaitės įvykiai.

Šį sezoną metamos baudos

82%
15,8
Pataiko: 15,8
Taiklumas: 82,4%
Vieta lygoje: 1
Geriausias pasiekimas: 29
Blogiausias pasiekimas: 6
Daugiausia pataiko: Zach LeDay

Trečiadienį „BasketNews.lt“ paskelbė, o ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ patvirtino, kad 28 metų Sabonis prisijungė prie naujojo vyriausiojo trenerio Martino Schillerio trenerių štabo ir jame užims asistento vietą.

Toks paaukštinimas – vos po metų dirbant trenerio darbą. 2019 metų vasarą Sabonis paskelbė baigiąs krepšininko karjerą ir tapo „Žalgirio“ dublerių komandos trenerio asistentu.

Ir tada, ir dabar žinios apie Sabonio karjeros pasikeitimus nustebino ir supylė piktų žinučių bangą tarp socialinių tinklų komentatorių. Tėvo, legendinio krepšininko Arvydo Sabonio, pavardė daug kam atrodo kaip raktas, atveriantis visas duris.

Visgi toks Tautvydo Sabonio karjeros šuolis nebuvo jokia staigmena su juo pastaruosius metus dirbusiems žmonėms. Jie yra įsitikinę – Tutis, kaip jį vadina aplinkiniai, savo darbu visiems įrodys, kad yra vertas būti ten, kur yra.

Juo labiau, kad patys „Žalgirio“ dublerių sistemoje dirbę žmonės praėjo tą patį – nuo nusistebėjimo iki maksimalios pagarbos.

„Kai pirmą kartą pasakė, kad ateina Tautvydas, tai šiek tiek užkliuvo, – pripažino Gediminas Navickas, „Žalgirio-2“ komandos vadovas. – Bet jis savo darbu pateisino visus įmanomus lūkesčius.

Man tai – labai smagus pavyzdys, kad nereikia žmonių vertinti pagal pavardę, pagal išankstines nuostatas, o tik pagal jų darbą. Šiuo atveju darbai kalbėjo už save.“

„Kai jis čia atėjo, gal kiek skeptiškai žiūrėjau, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė pastarąjį sezoną „Žalgirio-2“ gretose atsiskleidęs įžaidėjas Justinas Ramanauskas. – Atrodė, kaip jis čia įsilies be patirties. Bet paskui jis labai nustebino savo sunkiu darbu.“

Ramanauskas ar bet kuris kitas „Žalgirio“ dublerių žaidėjas galėjo bet kada paskambinti Saboniui, pakviesti jį ateiti padirbėti į sporto salę, ir jaunasis treneris niekada neatsisakydavo. Sekmadienis, švenčių dienos – nesvarbu.

Tas pats – po treniruočių. Sabonis niekada neskuba namo ir lieka padirbėti papildomai su visais, kurie tik to nori.

„Jis turi labai gerą bruožą, kad kiekvieną dieną visus spaudžia, neleidžia atsipalaiduoti, – pasakojo Ramanauskas. – Tas gal kartais užknisa, bet kai pamąstai, tai yra labai gerai. Jeigu nesistengi arba mali š**ą, jis tiesiai šviesiai tai pasakys ir rėks ant tavęs.“

Rėks? Iš pažiūros Sabonis atrodo ramus ir net tylus, tačiau treniruotėse ir rungtynėse vaizdas visai kitoks.

„Jis labai energingas žmogus, nesu matęs trenerio su tokia emocija, – sakė Ramanauskas. – Šneka, rėkauja, labai charizmatiškas, labai energingas. Jis visiems nori gero ir visus spaudžia.“

„Jo užsivedimas ir energija tokie, kad aš nematęs nieko panašaus, – tarsi atkartojo buvęs Ramanausko komandos draugas Erikas Venskus. – Ir per treniruotes, ir per rungtynes jis būdavo labai energingas, trykšdavo gera emocija, užvesdavo komandą. Jis pasidarė kaip draugas.“

Visgi bet kokios draugystės baigdavosi, kai reikėdavo dirbti.

„Treniruotėse turėdavo būti susikaupimas. Jeigu mato, kad kažkiek atsipalaidavęs, iš karto pasakydavo piktesnių žodžių“, – pasakojo Venskus. 

„Jis iš kiekvieno žaidėjo nori išspausti maksimumą, tiki, kad jie gali būti geresni krepšininkai nei galvoja patys krepšininkai“, – sakė Navickas.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta
„Žalgirio“ dublerių komandos vadovas įsitikinęs, kad Saboniui naujose pareigose padėjo ir tai, kad jis įsiliejo į idėjoms atvirą kolektyvą. Vyriausiasis treneris Arvydas Gronskis su savo kitais asistentais Vytautu Pliauga ir Dariumi Sirtautu nuo pirmosios dienos į jaunąjį trenerį žiūrėjo kaip į sau lygų.

Jaunasis Sabonis į „Žalgirio“ treniruotes įnešė Ispanijoje ir JAV įgytų pamokų. Jis užaugo Malagos „Unicaja“ programoje ir visą karjerą, beveik dešimtmetį, žaidė Ispanijos antrojoje lygoje.

Pastarosiomis vasaromis jis JAV darbuodavosi ir su jaunesniuoju broliu Domantu, kur semdavosi patirties iš NBA trenerių.

„Turi kitokį požiūrį, bet tas labai tiko prie visos sistemos, – sakė Navickas. – Manau, kad jis labai gerai sulipo su visu štabu, treneriai nestabdė, jis galėjo reikšti savo mintis. Kiekvieno svajonė baigus karjerą būtų atsidurti tokioje aplinkoje. Treneriai jam labai padėjo.“

Atrodytų, kad pats visą karjerą žaidęs sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, Sabonis turėtų daugiau dirbti su aukštaūgiais, tačiau treniruotėse jis dėmesio skirdavo visiems – ir gynėjams, ir puolėjams.

„Jo treniruotės koncentruojasi į tai, ko reikia kiekvienam žaidėjui, kokios jo stiprybės, – pasakojo Ramanauskas. – Jis pats žaidęs krepšinį, ką tik baigęs karjerą, dar vis juda ir pats parodo visus judesius, pastumdys ar prieš tave ginsis. Tas ypač galioja su dideliais žmonėmis, bet ir su mažiukais. Su juo tikrai labai gerai dirbti.“

Ramanauskas sako jau dabar pasigesiąs Sabonio treniruotėse ir net neabejoja, kad savo vietą jis ras ir vyrų komandoje.

„Visi gali galvoti, kad į „Žalgirį“ jį paėmė už nieką, – sakė Ramanauskas. – Bet tikrai galiu pasakyti, kad pasiteisins šitas sprendimas. Suprantu, kodėl jį pasiėmė ir tikrai tikiu, kad jis gali būti žiauriai geras treneris.“

Rodyti komentarus

wow,viska taip gerai zino,moka,tiek daug dirba,bet kazkaip pats auksciau ispanu antros lygos nepakilo,tai klausimas butu kodel?jei viska taip ismano,kas lygina ji su songailos atejimu tai baikit bajerius,visi zinojo kad songa bus atsakingas uz darba su aukstaugiais visi zinom jo karjera bei pasiekimus,todel del jo sugebejimu nebuvo jokiu klausimu,cia jis net ir gynejus treniruoja kiek suprantu is interviu kas dar labiau atrodo keisciau.
2020-07-31
+6
Atsakyti
15min irgi uzpirktas identiskas straipsnis :D
2020-07-31
+1
Atsakyti
JAV Hakeem Olajuwon treniruojas su šių laikų krepšininkais, nes jo gebėjimai ir suvokimas yra sunkiai pasiekiami daugeliui krepšininkų, ką jis geba ir moko daryti yra naudinga visų pozicijų žaidėjams, galima tik stebėti ir gerėtis, nes tai yra krepšinio kosmosai. Pas mus Javtokas, Songaila irgi dirbo su aukštais žmonėmis, nes turėjo karjeras, irgi galima rasti tame logikos. Bet dabar aukštaūgis aplamai tampa įgudžių treneriu? Realiai reiktų tik gynėjo/įžaidėjo su patirtimi, nes pirmas dalykas, tai, kad dar niekaip neturim normaliai judančiu, pasuojančiu, priimančių sprendimus krepšinio žaidėjų, neina suvokti, kaip tai gali atnešti žaidėjas be patirties?
2020-07-31
-5
Atsakyti
Vaidas
Aš irgi nesuvokiu, kaip nieko nepasiekęs žmogus, o išmokęs tik rašyti klaviatūra gali visiškai be jokio pagrindo kritikuoti kitą žmogų? Gerai, padirbo metus, užsirekomendavo ir pakilo karjeros laiptais. Ar jūs, mieli komentatoriai, esat Žalgirio sistemoj ir žinot, kaip Tautvydas dirba? Galiu atsakyti: jūs tik žinot, kaip nusišluostyt užpakalį. Tad nėra ko čia kritikuoti Žalgirio sprendimo. Net ir tuo atveju, jei Žalgiris suklydo, tai yra privati organizacija, kuri pati priima sprendimus. Ji už juos ir atsako. Spaudimas Žalgiriui ir jo aplinkoje esantiems žmonėms tikrai didelis, tad jiems imti "gatvinį" ar talento neturintį darbuotoją tiesiog yra per didelė riizika. Jeigu jūs manot kitaip, tai dėlto ir nedirbate Žalgirio (vienoje geriausių Europoje) organizacijoje. Kitas dalykas: su faktu, kad Arvydas Sabonis yra vienas geriausių visų laikų Europos krepšininkų turbūt sutiks kiekvienas komentatorius (nors turintis žemą IQ lygį). Todėl normalu, kad Arvydo palikuonys bus gabūs krepšinio srityje ar sporte apskritai. Taip, Tautvydui krepšinio aikštelėje gal ir nesisekė ypač gerai, tačiau pilnai tikiu, kad jis gali turėti ypač gerą supratimą apie krepšinį. Ir ne vien dėl paveldėto talento. Tikiu, kad Arvydo šeimoje krepšinio tema užimdavo labai svarbią dalį. Dabar kuo tas Miklovas kaltas? Kad paklausė su Tautvydu dirbusių kolegų atgalinio ryšio apie pastarąjį? Tai dar gal Arvydas sumokėjo pinigų Miklovui, kad Miklovas parašytų pozityvų straipsnį apie Sabonį? Bnews, tikiu, kad dalis komentatorių taip ir galvoja. :)) Žodžiu, viskas gerai čia su tuo Tautvydu. Tik kartais tikrai stebina kartais ant kiek kvailų žmonių yra Lietuvoje, net ir krepšinio šalyje. :)
2020-07-31
+1
Atsakyti
Na
Tikriausiai galime sakyti tėvas LT krepšiniui ir Žalgiriui davė daugiau nei pasiėmė. Tai galbūt galime teigti, kad dabar grąžinama skola su šiuo akivaizdžiu nepotizmo atveju. Gal ir nėra gražu, bet visgi jis tik asistentas, o ne pagrindinis treneris, didelio vaidmens nevaidins, ir jei bus blogas, lėks kaip musė iš barščių. O tokie užsakyti straipsniai tai basketnews.lt svarumo, švarumo ir garbes neprideda
2020-07-31
+3
Atsakyti
Karolis
Man tai juokinga kai komentatoriai vertina ir verkia pries sezona. Jus verkit po sezono kai buna kazkas blogai kai buna darbai nudirbti blogai, tada reikia kalbeti kas blogai, o ne kad renka sudeti bet visi ekspertai jau nuraso ir trenerius ir zaidejus nors dar net o stovykla zmones nesusirinke...
2020-07-31
Atsakyti
._.
O kuo kiti like dubleriu treneriai buvo prastesni uz "Tuti", kurie tikiu ne vienerius metus ten treniruoja?
2020-07-31
+1
Atsakyti
BEVEIK niekada neskaitau komentarų..., bet kai retkarčiais visdėlto pasižiūriu juos, tai suprantu, kad nieko neprarandu, nes apie 80-90% komentuojančių yra apgailėtini, gyvenime nieko nepasiekę, trykštantys pavydu, pykčiu ir tik ant kitų sugebantys belekaip "pavaryti" menkystos. Galit nevargti reaguodami į komentarą, tikrai greitu metu nežadu gaišti laiko skaitydamas jūsų "pamazgas". Asmeniškai žinau kokia yra Tautvydo darbo etika, koks jis emocingas ir atsidavęs darbui, jis gyvena krepšiniu. Pamatysite kaip jis įrodys, kad yra įvertintas ne bereikalo. Ne vienas dubleris nusiminė, kai sužinojo, kad Tutis pereina į pagrindinę komandą. Sėkmės, tau, Tautvydai !!!
2020-07-31
Atsakyti
ŽŠ
sekmes tau miklovai :D
2020-07-31
+5
Atsakyti
Anonimas
basketnews paklauskit motiejuno kodel paleido biruti masiuli krisa jogela o jima ryto talentus savu reiskia negerbia
2020-07-31
+2
Atsakyti
Zalgiris
Krisa estas o like sustojo tobulet,reiskia pasieke savo galimybiu ribas
2020-07-31
+1
Atsakyti
Anonimas
gaila jarucio kad tenka iskesti visa sita purvo lavina kad zurnalistam itikti zalgiriui
2020-07-31
+2
Atsakyti
Anonimas
miklovai gera tema jusu podkastui gi reikes zalgiri reabilituoti
2020-07-31
+2
Atsakyti
lvl
ateitu koks ne Tautvydas Sabonis o Tautvydas Simonis, su identiska praeitim i zalgirio dublerius del trenerio darbo. Butu pasiulyta issitrint galva ir eit kaupt patirti kurnors i Kedainius kur gal gaus vaiku grupe ir jei gerai atrodys po 5 metu vel kreiptis. Apie darba pagrindinej komandoj po keliu metu isvis nebutu net kalbos. Bet va pvz berods ir Kurtis savo sunu pasiemes i Chimkus.
2020-07-31
+3
Atsakyti
lvl
Straipsnis aiskiai uzsakytas. Motiejunas dave komanda koreshui Miklovui, kad biski apgesintu visuomenej abejones, aisku ne uz aciu. Kitas dalykas, jis dar nieko neirode, kad ir ka cia visi bandytu aiskint. Bet ne tame esme. Yra gal ir tukstantis geresniu uz ta Tautvyda, bet jie net netures sanso kazka irodyt, nes nera Sabo vaikai. Galima pykt ar ne, bet taip jau veikia kai kurios sritys, kad ir krepsinis, i kurias, jei neturi pazinciu, papult yra daug sunkiau, nei papuolus kazka irodyt. Aiskios protekcijos cia.
2020-07-31
+3
Atsakyti
Anonimas
zalgirio fanai nieko neizeidziant bet plika akimi matosi zurnalistu pataikavimas zalgiriui kam ta slepti
2020-07-31
+7
Atsakyti
toks darbinyks,kad baik.o jau patarimu ir patirties nors kalnus krauk.28 metu o jau ir trenerio bagazas ir zaidejo stazas,zodziu kazkoks vunderkindas.tevui iki jo labai toli.
2020-07-31
-2
Atsakyti
Auris
Trečias straipsnis per porą dienų, koks Tautvydas geras. Esmė ta, kad iš antros komandos į pagrindinę per pusmetį jaučiu niekas nėra pakilęs ir ateity nepakils, ypač žmogus, kuris neturėjo tiesioginio kontakto su stipriausiom lygom ir karjeros viršūnėj lošė trečioj Ispanų lygoj
2020-07-31
+7
Atsakyti
Lauris
jokiam darbe per puse metu nepakilsi iskart per kelis laiptelius aukstyn. rodyk ka nori, nors ir salto visa diena
2020-07-31
+1
Atsakyti
Anonimas
kaip visa laika apie zalgirio sprendimus arba gerai arba nieko jau graudu darosi ir abgailetina ryta jau seniai butu sukritikave
2020-07-31
+1
Atsakyti
mod123
kas tau ka kritikavo? Jug rase vakar, kad Ryte vieni pliusai...
2020-07-31
-6
Atsakyti
Anonimas
Ką jūs jokinat žmonės a jo tėtis kaba už savia a ne kat jis čia kaska gero daro. Jokinat tik su tokeis straipsniais
2020-07-31
+1
Atsakyti
Kllg
Aišku, visiškas nepotizmas - retai kur matyta kad 27 metų bičiukas gautų iš karto trenerio vietą Žalgirio štabe ir po kelių mėnesių darbo jau Eurolygos lygio asistentas būtų. Antra vertus, nei mes ten treniruočių salėje su žvake stovėjom, nei ką. Jeigu žmonėm jis patiko ir gerai varė, užsidirbo savo vietą, tai tuo geriau jam.
2020-07-31
+1
Atsakyti
Anonimas
Nu zinai lkf pavyzdziui svinius labai patinka futbolistam, tai cia is panasios serijos, kai bijai tai tau visos salygos tiks.
2020-07-31
+1
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.