Žaidimu Vasaros lygoje besimėgavusi VDU rado alternatyvą Europos universitetų čempionatui

2020-08-06 11:44
Nuotr.: Mantas Daškevičius
Nuotr. Mantas Daškevičius

Kėdainiuose praūžė „Bucket Summer League“, kur savo meistriškumą pirmą kartą organizuojamame turnyre pademonstravo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai, rašoma VDU pranešime spaudai.

Pirmąją renginio dieną netikėtą pralaimėjimą iš Vokietijos talentų sudarytai JL komandai patyrusi VDU vėliau reabilitavosi – grupėje iškovojo 5 pergales iš 6 galimų, pusfinalyje 68:63 parbloškė SYNKARB ir finale tik po atkaklios kovos 56:61 nusileido „Arotena Oaks“ krepšininkams.

Vis dėlto sėkmės pamatus VDU pradėjo dėliotis dar gerokai anksčiau – gegužės mėnesį, kai tik buvo paskelbta turnyro data.

Donatas Sabeckis

Donatas  Sabeckis
Donatas  Sabeckis
MIN: 20.3
PTS: 5.23 (38%)
REB: 3.15
AS: 3
ST: 1.23
BS: 0.15
TO: 2.23
GM: 13

„Idėja dalyvauti turnyre kilo dar pavasarį – komandos vadovas Vladas Juknevičius (VDU sporto centro vadovas) paskambino ir pasiūlė žaisti turnyre, nes dėl pandemijos buvo atšauktas turnyras Serbijoje“, – pasakojo komandos aukštaūgis Regimantas Miniotas.

Išties, pandemija pakoregavo VDU krepšinio komandos planus – liepos mėnesį krepšininkai ruošėsi dalyvauti tradiciniame Europos universitetų turnyre Belgrade, kur varžosi ir kitų sporto šakų atstovai.

Nuotr. Mantas Daškevičius

Vis dėlto VDU šią vasarą subūrė savo studentus į vieną kūmštį, nors jie ir buvo sulaukę kitų „Bucket Summer League“ komandų vilionių.

„Jau kaip ir buvau sutaręs su „Katos grupe“, bet tuomet paskambino VDU komandos vadovai ir savo planus pakoregavau, dėl ko visai nesigailiu“, – tikino VDU gynėjas Aurimas Urbonas.

Taip pat ne vieno kitų komandų kvietimo sulaukęs Donatas Sabeckis paaiškino, kuo VDU buvo pranašesnė už kitas ekipas.

„Komanda buvo renkama iš VDU studijuojančių bei neseniai universitetą baigusių krepšininkų ir nors gavau pasiūlymų iš kitų „Bucket Summer League“ komandų, VDU sporto centro vadovas sudėtį rinko žymiai anksčiau, todėl nebuvo didelių svarstymų, o tik noras prisijungti prie universiteto komandos ir su ja siekti aukščiausių tikslų“, – teigė Sabeckis.

27-erių įžaidėjas turnyre turėjo išskirtines pareigas – būti komandos kapitonu. Vis dėlto pats krepšininkas tikina, jog didelių atsakomybių dėl to neturėjo.

„Komandoje už viską atsakingas VDU sporto centro vadovas, kuris tiek metų taip profesionaliai viską daro, jog iš manęs buvo smulki pagalba, susisiekiant su žaidėjais, bet viskas suorganizuota buvo jo dėka. Pradedant treneriais, kelionėmis, žaidėjų draudimu bei baigiant pasiruošimo rungtynėmis“, – pagyrų VDU vadovybei negailėjo Sabeckis.

Nors VDU komanda turnyrui su vyriausiuoju treneriu Povilu Šakiniu ruošėsi ilgiau nei savaitę, ne visi joje galėjo dalyvauti.

Vienas tokių buvo Aurimas Urbonas, kuriam ši vasara itin intensyvi – krepšininkas visą liepos mėnesį varžėsi „Hoptrans 3x3“ turnyre.

„Komandos draugai ruošėsi turnyrui, man pačiam nepavyko, nes ši vasara gavosi intensyvi – pradžioje prisižadėjau dalyvauti šiame turnyre, o po to tik prasidėjo planavimas žaisti trijulių varžybose. Bet nieko, smagu, kad pavyko viską suderinti“, – pasakojo „Šiaulių“ klubui atstovaujantis Urbonas.

Juolab, kad pasiruošimo VDU didelio nereikėjo – visi krepšininkai yra pažįstami bei žaidę kartu Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL).

Nuotr. Mantas Daškevičius

Iki turnyro finalo nukeliavę VDU krepšininkai neabejoja, jog vienas kito pažinimas buvo jų stiprybė 10 dienų trukusiame turnyre. 

„Manau, jog turnyre didžiausias mūsų pliusas ir buvo tai, jog esame žaidę kartu anksčiau. Su VDU esame iškovoję ne vieną čempionų titulą, todėl natūralu, jog  komandoje visi turėjo reikiamą mentalitetą. Taip pat atmosfera aikštėje bei už jos ribų buvo tokia, kokios galėtų pavydėti net kai kurie profesionalūs klubai“, – džiaugėsi Sabeckis.

Vietoje Belgrado VDU studentai šią vasarą turėjo tenkintis kovomis Kėdainiuose, tačiau tokia alternatyva ne tik, kad kompensavo pandemijos padarytus padarinius, bet ir viršijo žaidėjų lūkesčius.

„Toks turnyras buvo atgaiva visiems. Buvome išsiilgę gero lygio krepšinio, o ne tik žaidimo kieme su draugais. Vasaros lygoje buvo aukštas lygis, kiekvienose rungtynėse rimtai turėjome kovoti dėl pergalės, todėl galime sakyti, kad kovos Kėdainiuose ne tik, jog kompensavo Europos universitetų čempionato atšaukimą, bet ir viršijo mūsų lūkesčius“, – gerų emocijų neslėpė VDU kapitonas.

Nuotr. Mantas Daškevičius

Karantino metu įvairiais būdais sportinę formą palaikę VDU krepšininkai norėtų, jog toks turnyras vasarą taptų kasmetiniu.

„Turnyro idėją vertinu gerai ir tikrai būtų smagu, jog tai taptų kasmetiniu renginiu. Vasaros lygoje turėjome konkurencingą sudėtį ir gavome viską, ko norėjome – ne tik varžėmės aukštame lygyje dėl apdovanojimų, bet ir geriau pasiruošėme sezonui, pabuvome geroje kompanijoje. 

Žinoma, taisytinų dalykų yra, pavyzdžiui rungtynių tvarkaraštis, tačiau pirmaisiais metais nereikia norėti, jog viskas būtų idealiai“, – kalbėjo Miniotas.

VDU ekipai „Bucket Summer League“ atstovavo Aurimas Urbonas, Justas Tamulis, Donatas Sabeckis, Rolandas Jakštas, Adomas Drungilas, Regimantas Miniotas, Vytenis Čižauskas ir Paulius Sorokas, o jiems vadovavo Povilas Šakinis bei Virginijus Mikalauskas.Rodyti komentarus

ąžuolas
šaunuoliai, VALIO
2020-08-06
-3
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.