Galingas startas: VanVleeto vedami „Raptors“ titulo gynybą pradėjo užtikrinta pergale

2020-08-18 06:16
Nuotr.: AP-Scanpix

Toronto „Raptors“ krepšininkai sėkmingai pradėjo NBA titulo gynybą.

Nicko Nurse‘o auklėtiniai pirmajame serijos mače Orlando burbule 134:110 (37:20, 36:31, 22:35, 39:24) pranoko Bruklino „Nets“ ir išsiveržė į priekį 1-0.

Kanados ekipa reikalus sutvarkė jau pirmoje rungtynių dalyje. Kyle‘as Lowry, Normanas Powellas bei Serge‘as Ibaka atseikėjo po tritaškį, o „Raptors“ laimėjo atkarpą 11:2 bei įgijo 15 taškų persvarą – 29:14.

30
38
11
80%
8/10

Antrajame kėlinyje Fredas VanVleetas vienas pats surinko 8 taškus iš eilės ir „Raptors“ pranašumas tapo daugiau nei užtikrintas – 68:35.

Po ilgosios pertraukos „Nets“ buvo sumažinę deficitą iki 8 taškų (82:90), tačiau „Raptors“ ketvirtajame kėlinyje vėl įjungė aukštesnę pavarą ir dar kartą susikrovė triuškinamą pranašumą.

„Mums viskas sekėsi puikiai, – po pergalės sakė Nurse‘as. – Tai buvo NBA rungtynės prieš puikiai žaidžiančią komandą, tad jų sugrįžimo (į rungtynes) buvo galima tikėtis. Buvau itin patenkintas tuo, kaip sugebėjome persigrupuoti ir vėl susikurti persvarą.“

Nugalėtojų gretose ryškiausiai spindėjęs VanVleetas per 39 minutes pelnė 30 taškų (3/5 dvit., 8/10 trit., 0/1 baudos), atliko 11 rezultatyvių perdavimų, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius bei blokavo 1 metimą.

Gynėjas pagerino asmeninį atkrintamųjų rezultatyvumo rekordą bei tapo pirmuoju „Raptors“ žaidėju, kuriam atkrintamosiose per vienerias rungtynes pavyko pelnyti bent 30 taškų ir atlikti daugiau nei 10 rezultatyvių perdavimų.

„Neišvydome sau įprastos atkrintamųjų atmosferos, tačiau manau, kad užvedėme save patys, – po pergalės sakė VanVleetas. – Neabejoju, jog šiuo metu esame labiausiai susikoncentravę viso sezono metu.

Iškovotas titulas suteikia ramybės visam sezonui, o dabar laikas perjungti aukštesnę pavarą. Likau patenkintas mūsų energija, dėmesiu detalėms bei koncentraciją. Daugiau nieko ir negaliu prašyti.“

„Raptors“ šioje dvikovoje realizavo 22 tritaškius iš 44 (50 proc.) ir 32 baudų metimus iš 33 (97 proc.). Palyginimui, „Nets“ tritaškius metė 31 proc. tikslumu (13 iš 42), o baudas – 69 proc. taiklumu (11 iš 16).

„Raptors“: Fredas VanVleetas 30 (8/10 trit., 11 rez. perd.), Serge‘as Ibaka 22 (6/10 dvit., 7 atk. kam.), Pascalis Siakamas 18 (3/9 dvit., 11 atk. kam.), Kyle‘as Lowry 16 (0/4 dvit., 3/10 trit.), Marcas Gasolis 13, O.G. Anunoby 12 (3/5 trit.), Terence‘as Davisas 11.

„Nets“: Timothe‘as Luwawu-Cabarrotas 26 (6/9 trit., 7 atk. kam.), Joe Harrisas 19 (5/9 dvit., 3/5 trit.), Carisas LeVertas (5/12 dvit., 15 rez. perd.) ir Jarrettas Allenas (6/10 dvit.) po 15, Garrettas Temple‘as 12 (1/10 trit.).