Viena istorinės Lietuvos U16 rinktinės lyderių Urtė Čižauskaitė pamatus ateičiai lies Prancūzijoje. Gausaus susidomėjimo iš šios Vakarų Europos valstybės atstovų sulaukusi 17-metė krepšininkė įsikūrė Monpeljės BLMA komandos bazėje, kur su besirenkančiomis pagrindinės sudėties žaidėjomis pradėjo ikisezoninio pasiruošimo ciklą.
Tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, 187 cm ūgio puolėja su prancūzų klubu ateitį susiejo artimiausiems trejiems metams. Pagal susitarimą mergina didžiąją laiko dalį patirties semsis moterų komandos treniruotėse, o su jaunimo ekipa rungtyniaus žemesniame lygyje.
Pandemijos fone dviem skrydžiais vykusiai Čižauskaitei Prancūzijoje iš karto teko išsitirti dėl COVID-19, kas artimiausiu metu jai taps įprasta – tyrimai komandoje bus atliekami kas savaitę. Naujoje aplinkoje atsidūrusi kaunietė neišvengė nesklandumų, tačiau greitai viskas buvo išspręsta.
„Likau maloniai nustebinta komandos draugiškumu ir noru padėti man“, – įspūdžius iš atvykimo, bendraudama su tinklalapiu „BasketNews.lt“, prisiminė Čižauskaitė.
Moterų lygos B divizione pastaraisiais metais dominavusi kaunietė sprendžiant karjeros klausimą rinkosi tarp keturių Prancūzijos ekipų, susidomėjimas buvo pasiekęs ir iš kitos Atlanto pusės. Po ilgų individualių svarstymų ir diskusijų šeimoje sprendimo svertas pakrypo į Europos pusę.
„Gavau geras sąlygas tobulėti su Eurolygos komanda. Manau, turiu daugiau šansų prasimušti Europoje nei Amerikoje, – komentavo jaunoji krepšininkė, BLMA ekipos stebėta apie metus laiko. – Labiausiai neramino tai, kad dvyliktos klasės egzaminams teks ruoštis nuotoliniu būdu. Nerimą kėlė ir tai, jog prancūzai nepasižymi gera anglų kalba, nežinojau, kaip man reikės bendrauti su jais.“

Čižauskaitė – viena iš trijų sidabrinės Lietuvos jaunučių rinktinės (iki 16 metų) krepšininkių, tobulėjimą pasirinkusių užsienyje. Po praėjusių metų istorinio Europos čempionato Justė Jocytė persikėlė į Vilerbano ASVEL akademiją, tuo metu Rusnė Augustinaitė aukštumų sieks JAV sistemoje.
Senojo žemyno pirmenybėse Čižauskaitė per susitikimą vidutiniškai rinko po 11,4 atkovoto kamuolio ir turnyre fiksavo antrą geriausią rezultatą. Puolėja taip pat pelnė po 9,4 taško, blokavo po 1,6 metimo bei įsirašė po 14,7 naudingumo balo.
Tuo metu Moterų lygos B divizione Kauno „Žalgirio“ mokyklos auklėtinė neturėjo sau lygių: jos vidurkiai siekė 20,9 taško, 15,8 atkovoto ir 3,8 perimto kamuolio, 2,7 blokuoto metimo bei 33,2 naudingumo balo per 35 žaidimo minutes.
2019-2020 m. moterų pirmenybėse pasiekti asmeniniai rekordai siekė 31 tašką ir 51 naudingumo balą. Puolėjos dominavimą įtvirtino net keturis mėnesius paeiliui pelnyti naudingiausios žaidėjos laurai.
Palypėjus laipteliu aukštyn, lietuvė tikisi, jog artimiausių metų darbas jai ateityje leis pasiekti Europos elitą.
„Labai tikiuosi patobulinti savo silpnąsias vietas, kad po kelių metų galėčiau pilnu pajėgumu žaisti Eurolygoje“, – pagrindinį tikslą įvardijo Čižauskaitė, treniruotėse turėsianti galimybę plušėti su trimis moterų NBA žaidėjomis – Asia Durr (iš Niujorko „Liberty), Nia Coffey (iš Finikso „Mercury) ir Julie Alemand (iš Indianos „Fever“).
BLMA klubas praėjusį sezoną Eurolygos B grupėje užėmė ketvirtąją vietą ir žengė į ketvirtfinalį, kuriame dėl COVID-19 pandemijos nespėjo susikauti su čempionės titulą gynusia Jekaterinburgo UMMC.
Prancūzijos pirmenybėse Monpeljės klubas iki sezono nutraukimo rikiavosi trečias.
Prenumeruokite BasketNews ir gaukite išskirtinį turinį.