Jonas Valančiūnas – apie apmaudų „Grizzlies“ finišą, atostogas neįprastu laiku ir nežinomybę NBA lygoje

Lukas Malinauskas
„BasketNews.lt“
2020-09-15 16:55

Neįprastu laiku atostogaujantis Jonas Valančiūnas rado progą sudalyvauti knygos apie save „Jonas Valančiūnas. Su kamuoliu paskui svajonę“ pristatyme.

Kaip pasakojo pats krepšininkas, dėl knygos jam pačiam pernelyg atsiverti nereikėjo, kadangi knygos autorius Linas Kunigėlis pakalbino ne vieną krepšininko šeimos narį.

Bendraudamas su žurnalistais Valančiūnas papasakojo apie sezoną NBA, saviizoliacijos laikotarpį, neįprastu laiku turimas atostogas ir planus apsilankyti Lietuvos klubų rungtynėse.

– Jonai, knygą pristatote sporto mokykloje, kurioje praleidote ketverius metus. Ką jums davė ši mokykla?
– Davė pradžią, startą. Atvažiavus į Vilnių čia pradėjau žaisti krepšinį, dėjau pirmuosius žingsnius.

– Kokia yra šios knygos idėja?
– Idėja yra skatinti jaunimą eiti doros keliu, kad ir ką tu bedarytum – krepšinis, futbolas, muzika ar dar kažkas. Kad ir kas tavo gyvenime vyktų, žinoti, ką tu nori veikti ir siekti savo tikslų.

– Gal jau teko skaityti, koks įspūdis?
– Geras įspūdis, Linas Kunigėlis tikrai yra profesionalus šios srities atstovas, padarė daug darbo ir surinko gerą medžiagą. Aš atsivėriau labai nedaug, nes viską padarė mano aplinkos ratas, Linas Kunigėlis atliko daug darbo kalbėdamasis su mano artimaisiais, tėvais, šeima.

– Pirmąjį kartą gyvenime teko praeiti saviizoliacijos laikotarpį. Kaip jis sekėsi?
– Sekėsi gerai, turėjau gražaus laiko. Viskas gerai praėjo, praleidau nepilnas dvi savaites ir tiek.

– Buvo įdomus sezonas, turėjote žaisti jo pratęsimą. Kaip jis sekėsi?
– Tikrai įdomus sezonas, žaisti be sirgalių, burbulas... Sustabdytas sezonas, po to pratęstas. Daug klaustukų, bet džiugu, kad saugiai baigėme sezoną. Dabar laukiame, kuomet paaiškės, kada prasidės kitas sezonas, koks bus formatas.

– Ar daug buvo nusivylimo dėl to, jog nepatekote į NBA atkrintamąsias?
– Žinoma, iš pradžių tvirtai stovėjome aštuntoje vietoje, bet traumos, mūsų jaunos komandos spragos... Galima ieškoti pasiteisinimų, bet jų neieškome. Yra kitas sezonas ir mūsų komandai jis daug reiškia. Turime žiūrėti į priekį.

– Ar jums yra žinoma, kada naujas sezonas gali startuoti?
– Manau, kad žinau tiek pat, kiek ir jūs, nes yra daug minčių – nuo burbulo iki sirgalių laukimo. Reikia pabaigti sezoną ir bus priimtas sprendimas.

– Kaip manote, kokios yra jūsų jaunos „Grizzlies“ komandos galimybių lubos, ypač žinant, koks yra jaunasis Ja Morantas?
– Nežinau, kur lubos. Lubos tokios, kiek dirbsi, kiek treniruosiesi ir tobulėsi. Aš manau, kad mūsų jaunimas tikrai nesiskundžia darbu, įdeda visas pastangas, nes nori būti geriausi. Turime jauną trenerį, kuris įdeda labai daug darbo. Turime visko, ko reikia.

Nuotr. BNS

– Kokią prognozuojate šio sezono pabaigą?
– Nežinau, vyksta labai daug įdomių dalykų, tas žaidimas burbule, be sirgalių, duoda savo. Penkis mėnesius praleidome, buvo įvairių pasikeitimų. Žiūrėsime, neturiu savo favorito.

– Ką komandai reikėtų pridėti tarpsezoniu?
– Mums tikrai reikia pridėti nemažai, o tai parodė šis sezonas, jeigu norime būti atkrintamosiose ar aukščiau nei 8 vietoje. Viskas padaroma darbu.

– Ką norėtumėte nuveikti per likusias atostogas?
– Atostogauti. Neaišku, kada bus kitas sezonas, ten vyksiu dar prieš treniruočių stovyklą. Nežinai, kaip viską planuoti. Šiais laikais nėra aiškių dalykų. Turi susigyventi su tuo.

– Ar kas nors iš „Grizzlies“ trenerių štabo aplankys iki sezono pradžios?
– Dabar nelabai gali, JAV yra ta šalis, kur nelabai leidžiame keliauti. Viskas priklauso nuo situacijos, būtų nuostabu čia padirbėti su treneriais. Yra tokių planų, bet žiūrėsime, kokia bus situacija su koronavirusu.

– Jeigu leis galimybės, ar apsilankysite Lietuvos klubų rungtynėse?
– Tikrai mėgstu krepšinį ir apsilankysiu rungtynėse. Yra draugų, žaidžiančių ir LKL, ir ne tik. Dabar – laikas sau.

Nuotr. BNS

Rodyti komentarus

cgfg
Durno žmogaus, durnas klausimas, bet ar kas nors naudoja rankinius laikrodžiu pagal paskirtį 2020 metais?
2020-09-16
+1
Atsakyti
Anonimas
Nera cia jau didelio apmaudo del playoffu. Realiai pralaimet 1-am rounde be kovos beveik tas pats kaip visai ten nepatekt. Nebent jiems lb svarbu balus uzsidirbt kad ten pateko. Komanda reikia burt kad pretenduotu i titula, o ne 8 vieta.
2020-09-15
-1
Atsakyti
djgaffer
Dar jaunas kaip žmogus Jonas,bet jau kiek yra nemažai padaręs mūsų krepšinio labui.Stovyklas rengia,knygas pristato,moko jaunimą,kad tik sunkiu darbu galima daug pasiekti.Pagarba jam,kad nepamiršta mūsų šalies jaunimo ir dalinasi savo patirtimi.
2020-09-15
+4
Atsakyti
Anonimas
Kunigėlis taip gyliai sulindes jonelui kad linksma
2020-09-15
-3
Atsakyti
Jonai klausimas tau kada tu tapsi Juventus prezidentu, nes Eimantas dejauSkersis sake labi labai to laukia, kaip ir manau visi juves fanai,negi tau gaila ten koki milijonas investuot doleriu,net ne euru
2020-09-15
+2
Atsakyti
Atsiprašau, kad gal ne į temą - kur šiandien pasižiūrėti Rytas - Panatinaikos rungtynes? Iš anksto dėkoju.
2020-09-15
-1
Atsakyti
Labas
Delfi tv
2020-09-15
+1
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 7

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.