Adebayo galingas blokas Tatumui „Heat“ pergale atidarė Rytų konferencijos finalą

2020-09-16 06:12

Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nuotr. USA Today Sports – Scanpix

Fantastiškas Majamio „Heat“ žygis NBA atkrintamosiose tęsiasi. Pratęsime likus 12 sekundžių Jimmy Butleris pelnė du taškus su pražanga, Bamas Adebayo kitoje atakoje galingu bloku sustabdė Jaysoną Tatumą bei Floridos ekipa Rytų konferencijos finale startavo dramatiška pergale.

29
27
62%
8/13
100%
4/4

Eriko Spoelstros auklėtiniai pirmose rungtynėse 117:114 (18:26, 37:29, 16:28, 35:23, 11:8) pranoko Bostono „Celtics“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

„Bamas išgelbėjo rungtynes, – po dvikovos sakė Butleris. – Tiesiog mėgaujuosi matydamas jo žaidimą aikštėje ir jo imlumą vykdyti tai, kas yra paprašoma. Jo paprašai perduoti kamuolį – jis padarys, prašai įmesti į krepšį – įmes, prašai sustovėti gynyboje, blokuoti – jis padaro. Adebayo – didžiulė mūsų pergalių dalis. Tą patį kartojau visus metus ir pasikartosiu dabar.“

Bendrai šio sezono atkrintamosiose „Heat“ laimėjo devintą kartą per 10 rungtynių.

Iki lemiamų Butlerio taškų „Celtics“, likus 23,6 sek., buvo priekyje 114:113 po Kemba Walkerio dvitaškio.

Po minutės pertraukėlės Butleris persvėrė rezultatą „Heat“ naudai – 116:114, varžovams palikdamas 12 sekundžių. Lemiamos atakos smaigalyje atsidūręs Tatumas prasiveržė pro Butlerį, tačiau po krepšiu sutiko Adebayo.

„Jis sužaidė puikiai, – varžovo bloką komentavo Tatumas. – Tiesiog taip yra... Nieko negalėjau padaryti.“

„Bamas – nuostabus gynėjas, – pareiškė „Celtics“ vyr. treneris Bradas Stevensas. – Vėl turime ieškoti, kaip atakuoti, ypatingai lemiamomis akimirkomis. Manau, jog kartais mes tikrai gerai judėjome, bet vėliau sustingome.“

Pastarasis Tatumo ketinimą išlyginti rezultatą dėjimu pavertė niekais ir tapo dvikovos herojumi, paskui dar pridėdamas taiklią baudą (117:114).

Majamio ekipa ketvirtojo kėlinio pradžioje turėjo 14 taškų deficitą – 71:85, bet jis ištirpo dar iki ketvirčio vidurio, kada „Heat“ priartėjo per keturis taškus – 90:94. Tylerio Herro ir Butlerio tolimos bombos paskutinę minutę išvedė Spoelstros kariauną į priekį 106:105.

Tatumas baudos metimu išlygino rezultatą, bet prametė lemiamą tritaškį ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Adebayo per 43 minutes surinko 18 taškų (5/12 dvit., 8/11 baud.), 9 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus. Goranas Dragičius su 29 taškais (8/13 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud.) buvo rezultatyviausias „Heat“ gretose.

Nuo suolo pakilęs Tyleris Herro liko per rezultatyvų perdavimą nuo trigubo dublio: jo sąskaitoje – 12 taškų, 11 atkovotų kamuolių bei 9 rezultatyvūs perdavimai.

Tatumas per 43 minutes sumetė 30 taškų (6/12 dvit., 4/12 trit., 6/6 baud.), sugriebė 14 atkovotų kamuolių bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 30 (4/12 trit., 14 atk. kam.), Marcusas Smartas 26 (6/13 trit.), Kemba Walkeris 19 (1/9 trit.), Jaylenas Brownas 17 (3/10 dvit.), Bradley Wanamakeris 11 (6 rez. perd., 5 kld.).

„Heat“: Goranas Dragičius 29 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Jae Crowderis 22 (5/9 trit.), Jimmy Butleris 20 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Bamas Adebayo 18 (9 rez. perd., 6 atk. kam.), Tyleris Herro 12 (11 atk. kam., 9 rez. perd.).

Abi komandos patinka,tai net sunku išsirinkti,už ką sirgti.Tiesiog reikia mėgautis gražiu krepšiniu.Parodė charakterį Heat,didesnę patirtį turi,tai nesugriuvo,kai atsilikinėjo.Pas Celtics vis dar išlenda tas jaunatviškumas ir noras kuo greičiau pribaigt varžovą,bet šįkart gavo gerą pamoką.