NKL debiutuosiantis Vilkaviškio „Perlas“ kelia tikslą patekti tarp aštuonių stipriausių

2020-09-16 16:37
Nuotr.: D.Kerbelis
Nuotr. D.Kerbelis

2020-2021 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone debiutuos viena komanda – ja taps geriausiai Regionų krepšinio lygoje pasirodžiusi Vilkaviškio „Perlo“ ekipa.

Iki naujojo sezono likus beveik mėnesiui, Vilkaviškio klubo gairės jau beveik yra aiškios. Komandą treniruos Kęstutis Juozaitis, jam padės asistentas Karolis Abramavičius ir fizinio rengimo treneris Paulius Sugintas, o sudėtyje jau yra dešimt krepšininkų.

Komandoje žais 34-erių 197 cm ūgio Martynas Linkevičius, 23-ejų 200 cm ūgio Mantas Šerkšnas, 20-metis 194 cm ūgio Kristupas Lukošius, 20-metis 196 cm ūgio Julius Liesis, 25-erių 188 cm ūgio Domantas Senda, 29-erių 206 cm ūgio Povilas Gaidys, 30-ies 210 cm ūgio Paulius Gvazdaitis, 23-ejų 202 cm ūgio Ignas Bilinskas, 31-erių 194 cm ūgio Aurimas Birgelis ir 22-ejų 200 cm ūgio Laurynas Miknevičius.

Suvalkijos komanda dar ketina savo sudėtį papildyti keliais krepšininkais.

Apie pasiruošimą debiutui NKL ir naująjį sezoną svetainė „nklyga.lt“ kalbėjosi su Vilkaviškio „Perlo“ prezidentu Roku Šlivinsku.

– Kokius darbus klubas turėjo atlikti prieš debiutą NKL?
– Reikėjo atlikti daug namų darbų. Pirmiausia turėjome surinkti biudžetą, įtikinti rėmėjus ir savivaldybę, kad pakilome į aukštesnį lygį ir per trejus metus nuo klubo įsikūrimo atsidūrėme tokiame lygyje. Dėl to tikrai džiugu. Norėjome išsaugoti praėjusių metų branduolį, bet suprantant, kad su jais didelių aukštumų nepasieksime, išsaugojome tik tris krepšininkus.

Išsaugojome vyriausiąjį trenerį, pasipildėme tikrai perspektyviu trenerio asistentu Karoliu Abramavičiumi, taip pat ir fizinio rengimo treneriu.  Pasiruošimas sezonui vyksta nuo rugsėjo 2-osios dienos, vyrai sportuoja kiekvieną dieną. Kai prasidės sezonas, galbūt bus dar daugiau reikalų.

– Sezono pradžioje tol, kol bus baigti salės darbai, rungtyniausite tik išvykose. Kaip vyksta salės paruošimo darbai?
– Planuojame, kad lapkričio pirmosiomis dienomis jau galėsime žaisti namie, o blogiausiu atveju startuosime lapkričio 19-ąją, kuomet vyks Suvalkijos derbis, Vilkaviškis prieš Marijampolę. Tai būtų vėliausia data mūsų salės atidarymui. Salėje jau vyksta valymo darbai ir viskas artėja link pabaigos, po to liks tik susitvarkyti dokumentus.

Salėje tilps 750-800 žiūrovų. Gal net organizuotume finalo ketvertą (šypsosi). 

Mūsų svajonė – kad Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žaistų LKL, o mes liktume NKL ir būtume dublerių komanda. Žemaitija NKL turi daug krepšinio komandų, o iš Suvalkijos buvo tik „Sūduva-Mantinga“ ir Šakių „Vytis“. Dabar pavyko ir mums patekti. Mums pasisekė, kad per trejus metus nuo RKL B diviziono išėjome į NKL.

– Sudėtyje turite 10 krepšininkų. Kaip sekėsi komplektuoti komandą ir ar ketinate dar pasipildyti sudėtį?
– Dar turime du žaidėjus peržiūroje, tikrai sulauksime naujokų. Galbūt anksčiau jau užsirekomendavome, kad visada su žaidėjais atsiskaitome iki paskutinio cento, niekas nevėluoja.

Šiemet visi bus aprengti, gaus marškinėlius, striukes, užsakėme visiems vienodas kaukes. Tam skiriame daug dėmesio, kad komanda būtų pavyzdinė. Pirmieji metai, bet jau norime rodyti pavyzdį kitiems klubams, jog galima kažką padaryti, o ne atsipūtus sėdėti.

– Kokį naujajam sezonui išsikėlė tikslą?
– Mūsų tikslas – Top 8. O kaip bus, matysime sezono metu. Tai nėra lengvai pasiekiamas tikslas, išeiname į aukštesnį lygį, žaidėjai yra geresni. Turime tikslą, kad jeigu daryti, tai daryti gerai. Įnešti rėmėjų, mano paties pinigai, stengiamės investuoti protingai ir tikslingai. Iškeltas tikslas buvo patekti į Top 8, o svarbiausia yra neiškristi. Bent pas mane apetitas auga kiekvieną dieną, aš visus spaudžiu, tiek trenerius, tiek ir žaidėjus. Ir pernai sakiau, kad RKL gerai būtų patekti į aštuonetuką, o gavosi taip, kaip gavosi.

Rodyti komentarus

AS
Bet tai pagailėjo lėšų normalias kėdes sudėt naujoje salėje. O dabar tiesiog kažkokie suolai sustatyti bus žiūrovam ir tiek.
2020-09-17
+1
Atsakyti
Vilkaviškis
Blogai, kad komandos prezidentas tik taip svajoja. Bet apie LKL net svajonės negali turėti Vilkaviškis, nes štai puikus pavyzdys, baigia pastatyti naują areną ir tik su 750 - 800 vietų. Tai apie kokį LKL gali svajoti, kaip LKL minimum arena turi būti 1500 sėdimų vietų. Man tai pikta, kaip vilkaviškiečiui, kodėl tiek mažai vietų areną pastatė. iškart sužlugdė svajones apie LKL. Tokioj mažoj arenoj pridarė VIP tribūnų, poto aplink visokiausių nereikalingų patalpų. Vietoj jų jug galėjo, bent 1500 sėdimų vietų padaryti.
2020-09-16
-2
Atsakyti
Gilze
Reikia džiaugtis, kad sugeba tokia pastatyti, o tai bus kaip Marijampolėje dvidešimt metų pažadai ir losiam sporto mokyklos saleje
2020-09-17
+1
Atsakyti
wtf
mažiausiai keistas poziuris jei svajonė susijusi su kitu klubu
2020-09-16
+4
Atsakyti
Teresė
Mūsų svajonė – kad Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žaistų LKL, o mes liktume NKL ir būtume dublerių komanda. Šita vieta geriausia. Prezidentas Šlivinskas...čia tas pats, kai prezidentas Nausėda svajotų, kad Latvija aplenktų lietuvius per visus galus, o tada Lietuva būtų latvių šestiorkom. Čia visiškas kolchozniko mentalitetas.
2020-09-16
+5
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 5

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.