Žvaigždės grįžo ir padėjo laimėti

2008-04-03 09:39

Trys NBA žvaigždės grįžo į aikšteles po traumų ir padėjo savo komandoms iškovoti pergales. Ilgiausiai be NBA įtampos gyveno Eltonas Brandas, kuris beveik po metų pertraukos apsivilko Los Andželo „Clippers“ marškinėlius ir padėjo savo ekipai 102:84 (27:22, 21:28, 21:20, 33:14) nugalėti Sietlo „SuperSonics“.

Brandas pelnė 19 taškų, iš jų 13 per paskutinį kėlinį, kai visa „SuperSonics“ komanda tesurinko 14 taškų. Paskutines savo rungtynes jis žaidė praėjusių metų balandžio 18, kai „Clippers“ baigė reguliarųjį sezoną. Vasarą jis patyrė traumą ir tada 8 mėnesius ją gydėsi.

„Labai smagu grįžti į rikiuoti, varžytis ir padėti komandai iškovoti pergalę“, – po dvikovos tikino Brandas.

„Clippers“: Alas Thonrtonas 21 taškas (10 atk. kam.), Corey Maggette‘as 20, Eltonas Brandas 19, Danas Dickau 13.

„SuperSonics“: Kevinas Durantas 30, Jeffas Greenas 17, Earlas Watsonas ir Nickas Collisonas (17 atk. kam.) po 12.

Netikėtai į rikiuotę grįžo naudingiausias praėjusio sezono krepšininkas Dirkas Nowitzki. Jis prieš pusantros savaitės patyrė čiurnos traumą ir buvo manoma, kad nerungtyniaus bent dvi savaites, tačiau neiškentęs grįžo ir padėjo savo Dalaso „Mavericks“ komandai 111:86 (29:25, 31:25, 29:19, 22:17) sutriuškinti „Golden State Warriors“.

Nowitzki mačą pradėjo starto penkete ir pelnė 18 taškų. Prieš dvikovą buvo teigiama, kad vokietis neturėtų žaisti.

„Abejojau, ar turėčiau žaisti“, – sakė Nowitzki.

Ši pergalė leidžia „Mavericks“ lengviau atsikvėpti kovoje dėl vietos atkrintamosiose varžybose. Dabar Vakarų konferencijoje jie yra septinti, dviem pergalėmis lenkdami „Warriors“. Abiem komandoms lieka sužaisti po 7 susitikimus.

„Mavericks“: Jasonas Terry 31, Joshas Howardas 28, Dirkas Nowitzki 18, Eddie Jonesas 12, … Jasonas Kiddas 5 (17 rez. perd., 11 atk. kam.).

„Warriors“: Monta Ellisas 27, Baronas Davisas 20, Kelenna Azabuike 10.

Po trijų savaičių pertraukos į rikiuotę grįžo Pau Gasolis ir jo Los Andželo „Lakers“ namie 104:91 (26:31, 24:19, 23:13, 31:28) nugalėjo Portlendo „Trail Blazers“.

Kovo 14 dieną ispanas nikstelėjo čiurną ir vis dar jaučia skausmus. Tačiau nusprendęs grįžti, aikštėje jis praleido net 32 minutes ir pelnė 10 taškų, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 6 kamuolius.

„Man kiek skauda koją ir nežinau, kaip jausiuosi rytoj. Bet aš esu labai laimingas. Nedaug tikėjausi iš šių rungtynių ir man svarbiausia padėti komandai laimėti“, – sakė Gasolis.

„Lakers“: Kobe Bryantas 36 (10/16 metimų, 13 atk. kam., 7 rez. perd.), Derekas Fisheris 13, Lamaras Odomas 12, Vladimiras Radmanovičius, Pau Gasolis ir Jordanas Farmaras po 10.

„Trail Blazers“: Travisas Outlaw ir Martellis Websteris po 23, Steve‘as Blake‘as 12 (10 rez. perd.), LaMarcusas Aldridge‘as 11 (12 atk. kam.).