Blaževičiaus debiutas pažymėtas triuškinančia „Žalgirio“ pergale prieš „Juventus“

2020-10-18 16:20

Po savaitės pertraukos į „Betsafe-LKL“ kovas grįžęs Kauno „Žalgiris“ (4-1) įsirašė ketvirtąją pergalę. Šį kartą Martino Schillerio auklėtiniai namuose 84:63 (19:17, 21:14, 24:17, 20:15) neturėjo vargo su Utenos „Juventus“ (4-2) krepšininkais.

Šis mačas – įsimintinas Marekui Blaževičiui, kuris debiutavo oficialiose rungtynėse su „Žalgirio“ apranga. 18-metis pirmą kartą į aikštę žengė antrojo kėlinio pradžioje ir iškart atkovojo kamuolį puolime ir pelnė pirmuosius taškus.

Iš viso Blaževičius per 17 minučių pelnė 13 taškų (6/9 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, 3 sykius suklydo bei surinko 13 naudingumo balų. Aukštaūgis su Thomasu Walkupu ir Martinu Gebenu buvo rezultatyviausi savo komandoje.

Kauniečiai dviženklę persvarą įgijo antrojo ketvirčio pradžioje (29:19), o mačo lūžis įvyko trečiojo kėlinio pabaigoje, kuomet „Žalgiris“ jį užbaigė 5:0 ir įgijo 16 taškų pranašumą – 64:48.

Paskutinėje dvikovos atkarpoje šeimininkų pranašumas abejonių nebekėlė, o vienu metu skirtumas tarp komandų siekė 24 taškus – 75:51.

„Žalgiris“ rungtynėse dominavo baudos aikštelėje, iš šios vietos pelnęs net 52 taškus. Iš viso kauniečiai realizavo 29 dvitaškius iš 52 (55 proc.)

Uteniškių gretose išsiskyrė Bryantas Crawfordas. Gynėjas per 32 minutes įmetė 18 taškų (5/6 dvit., 2/5 trit., 2/3 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

Kitą sekmadienį „Žalgiris“ susitiks su turnyre dar nepralaimėjusiu Vilniaus „Rytu“ (4-0), o „Juventus“ kausis su Panevėžio „Lietkabeliu“ (4-2).

„Žalgiris“: Marekas Blaževičius, Thomasas Walkupas ir Martinas Gebenas po 13, Marius Grigonis 11.

„Juventus“: Bryantas Crawfordas 18 (5/6 dvit.), Mindaugas Kupšas 14, Julius Jucikas ir Žygimantas Skučas po 7.