Sąmokslo teorijomis netikintis Skučas: „Buvome susitaikę, kad teks prasirgti“

2020-11-09 09:58
Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Šis Betsafe – LKL sezonas dėl pasaulyje siaučiančios pandemijos krepšinio bendruomenei įsimins kaip vienas daugiausiai iššūkių kėlusių ir jėgų pareikalavusių sezonų.

Pirmąja itin rimtai nuo koronaviruso protrūkio savo gretose nukentėjusia ekipa Lietuvoje tapo Utenos „Juventus“.

Spalio 27 d. pasirodžius naujienoms apie du COVID-19 atvejus šiame klube, išsitirti teko ir likusiems komandos nariams, o jau po dviejų dienų paaiškėjo, jog liga užsikrėtė net devyni ekipos krepšininkai ir du personalo atstovai.

Žygimantas Skučas

Žygimantas  Skučas
Žygimantas  Skučas
MIN: 19.82
PTS: 9.14 (56.45%)
REB: 3.29
AS: 1.29
ST: 0.57
BS: 1.14
TO: 2.14
GM: 7

Dėl šių priežasčių teko koreguoti LKL tvarkaraštį, o uteniškiai buvo priversti sustabdyti komandines treniruotes ir dienas leisti saviizoliacijoje.

Vienu tokių žaidėjų, kuriam tiesiogiai teko patirti koronaviruso atneštus nemalonumus, tapo Utenos klubo puolėjas Žygimantas Skučas. 28-erių krepšininkas vienas pirmųjų iškrito iš rikiuotės ir užsidarė namuose siekdamas pasveikti ir užkirsti kelią viruso plitumui artimoje aplinkoje.

Kiek vėliau buvo pranešta apie sparčiai gerėjančią situaciją Utenos klube, o pats Skučas jau gavo gydytojų leidimą palikti savo namus, todėl uteniškiai tunelio gale mato šviesą ir ruošiasi grįžti į kovą LKL.

Apie įvykius „Juventus“ klube Skučas kalbėjosi su LKL.lt.

– Su kokiu požiūriu į pandemiją pasitikote šį sezoną?
– Kai vasarą žaidėme „Hoptrans 3x3“ turnyre, jau tada buvo mintys, kad rizikuojame užsikrėsti. Lietiesi su žaidėjais, kurie bendrauja su savomis šeimomis ir draugais, dar yra ir sirgaliai, kurie nori sumušti rankomis ar nusifotografuoti.

Esi padidintos rizikos grupėje ir visko pasitaiko – toks tavo darbas, neturi iš ko rinktis. Kai pradėjome sezoną, jau buvo šiokie tokie apribojimai, bet žmonės mėgsta juos apeiti. Susitaikai su tuo, bet esi jaunas ir tiesiog tikiesi, kad neužkrėsi tėvų ar senelių.

– Kaip atrodė diena, kai sužinojote, kad esate užsikrėtęs COVID-19?
– Apsirgome iškart su žmona, dieną po rungtynių su „Lietkabeliu“. Pirmadienį pranešiau gydytojai, kad sirguliuojame, ji atsakė, kad ir dar vienas komandos draugas serga. Kadangi niekur nėjome neapsirengę ir nebaliavojome, ramiai buvome namie, tai galvojome, kad tai yra nesąmonė – bus užklupęs kitoks virusas, o gal ir gripas.

Jei sirguliuoji, negali treniruotis, todėl nuvažiavome išsitirti ir gavome atsakymą. Dabar jau viskas gerai. Kadangi komandos draugai buvo asmenys, su kuriais turėjome kontaktą, tai tirtis reikėjo ir jiems. Buvome susitaikę, kad vis tiek greičiausiai reikės užsikrėsti ir persirgti, o dabar atėjo tas laikas.

– Ar komandoje nekilo panika išgirdus, kad yra nemažai žmonių, užsikrėtusių COVID-19?
– Visos komandos gyvena rizikoje, ypač tos, kurios važinėja po Europą. Panikos neatsirado, ji buvo kovo ar balandžio mėnesiais, kai dar buvo nežinios. Dabar jau apsipratome su ta mintimi ir situacija, žinome, kad prie traumų rizikos prisideda viruso rizika, tai yra natūralus dalykas. Niekas nesupanikavo – vieni sirgo stipriau, kiti mažiau, bet nė vienas nebuvo prijungtas prie aparatų, todėl kol kas atrodo, kad viskas baigsis gerai.

– Kaip atrodė komandos sportinis gyvenimas saviizoliacijos laikotarpiu? Kaip pats leidote dienas?
– Tie, kas neserga, gavo sporto programas, atliko traumų prevenciją. Mes per atstumą atidavėme tėvams šunį ir niekur nėjome. Turime mažą vaiką, su juo reikia pažaisti, pasidaryti valgyti ar prisėsti prie mokslų, filmą pasižiūrėti. Tai, ką veiktų paprastas žmogus, darėme ir mes, esame tokie patys.

– Galbūt prieš susirgdamas virusu turėjote kitokių įsitikinimų, kurie pastaruoju metu apsivertė aukštyn kojomis?
– Kitokių įsitikinimų neturėjau, šioje situacijoje neįžvelgiu sąmokslo teorijos. Internete labai patogu tokius dalykus sugalvoti, o paneigti – sunku, nes žmonės būna tvirtai įsitikinę savo tiesa. Mano aplinkoje tokių žmonių nėra – esame mokslo, logikos žmonės. Aišku, galima apgauti, bet ne tokiais kvailais dalykais.

Kovo mėnesį važiuodamas į parduotuvę apsipirkdavau ir dviem savaitėms, ir dešimčiai dienų. Neidavome niekur, tad jau tada gyvenome karantine, dabar net nevedėme šuns, visai nėjome į lauką. Žinojome, kas mūsų laukia, kokia bus rutina ir sunkumai.

Sunku būti namie, ypač, kai esi aktyvus ir sportuojantis žmogus, bet visiems reikia kažkiek pasiaukoti, nes televizijoje matome žmones, kurie dėl savo išsilavinimo stokos yra apgauti ir kenkia kitiems.

– Tapo aišku, kad kurį laiką LKL arenose nebus žiūrovų. Ką tai keičia jūsų komandai?
– Aišku, kad neišeis į naudą nei finansiškai, nei emociškai. Žiūrovų palaikymas mūsų arenoje jausdavosi visada, šiemet galbūt buvo prislopimas, bet vis tiek turime savo fanų klubą – „Raudonuosius velnius“, kurie padarydavo liūto dalį darbo, kiek tai buvo leidžiama iki šiol.

Tai atims kažkiek atmosferos, bet kadangi pas mus komandoje yra daug patyrusių krepšininkų, esame labiau atsipalaidavę ir be pykčių, mėgstantys pajuokauti, tad patys save užsivedame. Susitvarkysime su tuo, gal legionieriams bus kitaip, bet jie abu yra tvarkingi ir motyvuoti. Tuščioje arenoje nebus žaisti smagiau, bet nemanau, kad tai pakenks rezultatams.Komentarai:

Janet Rogers
Mano vyras ką tik pabudo ir nusprendė, kad mūsų santuoka baigėsi. Jau keletą mėnesių mums su Rogeriu nesiseka, nes jis turėjo romaną su savo padėjėja darbe. Aš labai mylėjau savo vyrą ir nusprendžiau likti ir dirbti su mūsų santuoka. Per trumpą laiką mano Rodžeris nustojo grįžti namo, o jo draugas man pasakė, kad turi kitą butą, kuriame gyvena su ja. Buvau įskaudintas ir toliau ieškojau pagalbos, nes Rogeris skyrėsi nuo vyro, už kurį vedžiau prieš 10 metų. Laimei, radau daktarą Ilekhojie, kuris pažadėjo grąžinti mano vyrą man. Jis atliko susitaikymo burtą, kuris sugrąžino Rogersą ir dabar mes abu vėl džiaugiamės savo berniukais. Jei turite problemų, tokių kaip aš, atsiųskite Dr Ilekhojie el. paštu: gethelp05@gmail.com arba susisiekite su juo Whatsapp +2348147400259
2022-07-04
Atsakyti
Joan Martin
Mano vyras paskutinius mėnesius mane apleido ir atsisako grįžti, nes jį laikė moteris, kurią jis ką tik sutiko, todėl aš kentėjau ir tai buvo velniška kova, bet aš nusprendžiu tai padaryti visos priemonės, kad įsitikintume, jog su vyru grįžtume kartu, kaip buvo anksčiau, tada prisijungiau prie interneto ir mačiau tiek daug gerų kalbų apie šį burtų ratuką, kurio el. pašto adresas yra (gethelp05@gmail.com). Taigi aš turėjau susisiekti su juo ir paaiškinti jam savo problemą. Vos per 48 valandas, kaip jis pažadėjo, mano vyras grįžo namo ir jo elgesys grįžo į vyrą, su kuriuo susituokiau. Negaliu padėkoti dr. Ilekhojie už tai, ką jis padarė man. Susisiekite su juo, jei turite panašių problemų. El. Paštas: gethelp05@gmail.com „Whatsapp / Viber“: +2348147400259
2020-12-14
-2
Atsakyti
Amelia
Išsaugok savo santuoką ir susigrąžink savo buvusį meilužį visam laikui su galingu meilės burtų leidėju “- susisiekite su dr. Ajayi, jis yra geriausias meilės burtų ratukas internete ir jo rezultatas 100% garantuotas. Aš esu Amelija. Ieškojau pagalbos internete, norėdamas susigrąžinti vyrą, kai jis prieš 9 mėnesius išsiskyrė su manimi. Aš sutikau tiek daug skirtingų žmonių liudijimų, ir jie visi kalbėjo apie šį galingą vyrą, vadinamą daktaru Ajayi, kaip jis padėjau jiems išsaugoti savo santuoką ir santykius, todėl susisiekiau su juo ir paaiškinau jam savo problemą, o jis atliko gražų darbą padėdamas man susigrąžinti išsiskyrusį vyrą per 12 valandų. Aš niekada netikiu, kad toks dalykas gali būti įmanomas, bet dabar esu gyvas to liudijimas, nes dr. Ajayi iš tikrųjų sugrąžino mano meilužį. Jei turite kokių nors santykių problemų, susisiekite su dr. Ajayi dėl pagalbos „Viber / WhatsApp“: +2347084887094 arba el. Paštu : drajayi1990@gmail.com ir būk laimingas.
2020-12-08
-2
Atsakyti
Anonimas
skucai gali burt nebures bh bi dedu ant tavo makarono viruso pasilik savo pasakas savo vaikui . Tiki tik avis jusu makaronu virusu
2020-11-09
-2
Atsakyti
djgaffer
Mąstantis yra Skučas,nereikia spręsti apie jį iš jo veiksmų aikštelėje.Namie jis mylintis ir rūpestingas tėvas,kuris supranta,jog su virusu juokauti negalima.Džiugu,kad rūpinasi saugumu,daugiau tokių.
2020-11-09
+1
Atsakyti
Asd
kas nors praneskit skucui kad neina persirkti covid :) neigauni jokios imunines sistemos, del to ir stresuoja visas pasaulis..
2020-11-09
-1
Atsakyti
Hhh
pasirodo nera visiskas adaptas, kaip daugelis lt anticovidiniu acto garintoju
2020-11-09
+2
Atsakyti
Anonimas
zmonele eina i shona Skucai?
2020-11-09
-1
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.