Ndouras neišgelbėjo: galingai atsitiesęs „Rytas” nusileido VEF

Lukas Malinauskas
„BasketNews.lt“
2020-12-08 18:30

Vilniaus „Rytas“ (1-2) patyrė antrąjį pralaimėjimą FIBA Čempionų lygoje.

Donaldo Kairio auklėtiniai namuose 81:85 (12:28, 33:14, 18:18, 18:25) krito prieš Rygos VEF (2-1) krepšininkus.

Vilniečių gretose nerungtyniavo Rokas Gustys (peties trauma), Ryanas Boatrightas (koronavirusas), Arnas Butkevičius (piršto) trauma. Su apranga sėdėjo, bet ant parketo nežengė Andrew Goudelockas.

Fotogalerija

Likus 3 minutėms Augustas Marčiulionis dvitaškiu sumažino skirtumą iki 2 taškų (73:75), tačiau svečiai atsakė atkarpa 5:1 ir po Kyle'o Allmano dvitaškio nutolo per du metimus (80:74).

Sostinės krepšininkai dar bandė kabintis ir po Dovio Bičkauskio baudų likus minutei priartėjo iki 4 taškų (77:81), tačiau netrukus Kristeris Zorikas pelnė 4 taškus paeiliui ir Rygos krepšininkai šventė pergalę.

„Ryto“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo kovingai rungtyniavęs Gytis Radzevičius, kuris per 24 minutes pelnė 12 taškų (4/4 dvit., 1/1 trit. 1/1 baud.), puolime atkovojo 6 bei prarado 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 21 naudingumo balą.

Svarų indėlį taip pat įnešė ir solidžią kovą pademonstravo pusantros valandos prieš rungtynes Lietuvoje nusileidęs Maurice'as Ndouras. Aukštaūgis per 29 minutes pelnė 9 taškus (3/6 dvit., 3/6 baud.), atkovojo 5 bei prarado 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 8 naudingumo balus.

„Jam didžiausia pagarba, neįtikėtina, jog žmogus tiesiai iš lėktuvo sužaidžia taip gerai, – savo komandos draugu žavėjosi Augustas Marčiulionis. – Sirgo koronavirusu ir buvo užsidaręs, dabar skrido, neaišku, kiek sportavo. Tikrai pagarba. Sužaidė geriausiai, kaip galėjo.“

VEF gretose nesulaikomai rungtyniavo Michale'as Kyseris. Amerikietis per 33 minutes pelnė 18 taškų (8/11 dvit., 2/3 trit.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 30 naudingumo balų

Rungtynes uraganišku tempu pradėję latviai per pirmąjį kėlinį susikrovė 16 taškų persvarą ir po Arnoldo Helmanio dvitaškio paskutinėmis sekundėmis buvo priekyje (28:12).

Antrajame kėlinyje Kairio auklėtiniai išgyveno tikrą renesansą. Sostinės krepšininkai surengė spurtą 30:12 ir po Mindaugo Girdžiūno tritaškio išvedė „Rytą“ į priekį (42:40). Prieš ilgąją pertrauką po Maurice'o Ndouro baudos metimo vilniečiai turėjo 3 taškų pranašumą (45:42).

„Antras rungtynes iš eilės taip pradėjome, atsirado toks pyktis ant savęs, įsijungė savigarba, jog nebegalime taip žaisti, – prastą pradžią komentavo Marčiulionis. – Pagyvėjo suoliukas. Vieną kartą perėmėme kamuolį, antrą kartą, pamatėme, kad galime taip žaisti, kad galime juos spausti, ir tiesiog mums tas patiko. Buvo geros emocijos ant suolo ir tą darėme toliau. Tiesiog reikėjo tokios pradžios – vieno perimto kamuolio, nuo kurios komandos užsivedė.“

Trečiojo kėlinio pabaigoje po Gyčio Radzevičiaus dvitaškio vilniečiai turėjo 11 taškų pranašumą (61:50), tačiau svečiai spurtavo 14:2 ir iki rungtynių pabaigos likus 9 minutėms po Isaiah Pineiro baudų persvėrė rezultatą (64:63).

Netrukus Kyle'as Allmanas pelnė dvitaškį, Artis Ate pridėjo tolimą metimą ir likus 7 minutėms VEF nutolo per 5 taškus (69:64).

„Rytas“: Martynas Echodas 20 (6 atk. kam.), Augustas Marčiulionis 15 (7 rez. perd.), Gytis Radzevičius 12 (7 atk. kam.), Kristjanas Kitsingas 11, Maurice'as Ndouras (5 atk. kam.) ir Dovis Bičkauskis po 9, Mindaugas Girdžiūnas 5.

VEF: Michale'as Kyseris 18 (8/11 dvit., 9 atk. kam.), Kyle'as Allmanas 17 (9 rez. perd., 6 kl.), Alexanderis Madsenas 14 (5 praž.), Artis Ate 11, Kristeris Zorikas 9, Isaiahas Piinero 8.