Prepeličiaus šūvis atnešė pergalę Valensijos ekipai prieš „Anadolu Efes“

2020-12-10 23:53
Nuotr.: Scanpix

Paskutinę sekundę taikliu metimu pergalę Eurolygoje išplėšė „Valencia“ (8-5).

Jaume Ponsarnau auklėtiniai namuose 76:74 (19:23, 21:15, 14:22, 22:14) parklupdė Stambulo „Anadolu Efes“ (7-6) krepšininkus.

Likus pusantros minutės rezultatas buvo lygus, tačiau Mike'as Tobey pelnė dvitaškį, metimą atsilošus pridėjo Derrickas Williamsas ir šeimininkai įgijo 4 taškų pranašumą (74:70).

21
27
90%
9/10
8

Netrukus Vasilije Micičius atsakė tritaškiu (73:74), Valensijos ekipos ataka buvo netiksli, o likus 13 sekundžių pražanga sustabdytas Shane'as Larkinas pataikė vieną baudą ir išlygino rezultatą (74:74).

Paskutinėje atakoje kamuolys atsidūrė Klemeno Prepeličiaus rankose. Slovėnas atšokęs atgal išmetė tolimą dvitaškį, kuris pasisukiojęs ore kiaurai skrodė tinklelį ir šeimininkai šventė dramatišką pergalę (76:74).

Pergalingas Prepeličiaus metimas:

Valensijos klubą į pergalę atvedė Tobey, kuris per 21 minutę pelnė 21 tašką (9/10 dvit., 1/1 trit.), atkovojo 8 bei perėmė 1 kamuolį ir surinko 21 naudingumo balą.

„Anadolu Efes“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Chrisas Singletonas. Aukštaūgis ant parketo praleido net 38 minutes, per kurias pelnė 12 taškų (3/5 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus blokavo varžovo metimą ir surinko 23 naudingumo balus.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie po Larkino tritaškio įgijo 10 taškų pranašumą (17:7). Pirmojo kėlinio pabaigoje Valensijos krepšininkams pavyko atsitiesti ir po Tobey dvitaškio paskutinėmis sekundėmis priartėti iki 4 taškų (19:23).

Po mini atkarpos 6:2 antrajame ketvirtyje ir Williamso dvitaškio su pražanga rezultatas tapo lygus (25:25). Prieš ilgąją pertrauką Samas Van Rossomas smeigė tritaškį ir Ponsarnau auklėtiniai perėmė iniciatyvą (45:40).

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus 2 minutėms švieslentėje degė lygus rezultatas (54:54), tačiau Atamano auklėtiniai Ergino inicijavo spurtą 6:0 ir po Micičiaus tolimo šūvio pirmavo 6 taškais (60:54).

Lemiamą ketvirtį atkarpa 8:2 pradėjo šeimininkai ir po Nikola Kaliničiaus dvitaškio išlygino rezultatą (62:62). Likus 5 minutėms veteranas Fernando San Emeterio prasiveržimu suteikė savo komandai 2 taškų pranašumą (68:66).

„Valencia“: Mike'as Tobey 21 (9/10 dvit., 8 atk. kam.), Derrickas Williamsas 14, Bojanas Dubljevičius 8 (9 atk. kam.), Klemenas Prepeličius 7, Nikola Kaliničius 6.

„Anadolu Efes“: Jamesas Andersonas ir Vasilije Micičius (5 rez. perd., 5 kl.) po 16, Shane'as Larkinas 13 (6 rez. perd.), Chrisas Singletonas 12 (5 atk. kam.), Rodrigue'as Beaubois 8, Bryantas Dunstonas 7.