Dalį laurų nuo Milaknio tritaškių prisiskyręs Jankūnas: „Artūras – vienas geriausių metikų Eurolygos istorijoje“

Lukas Malinauskas
„BasketNews.lt“
2020-12-15 23:20


Tuščią tritaškių atkarpą Eurolygoje fiksavęs Paulius Jankūnas galiausiai užbaigė seriją, kuri, kaip juokavo žalgirietis, jau buvo patraukusi ir lažybininkų dėmesį.

Fotogalerija

Kauno „Žalgirio“ kapitonas kartu su Artūru Milakniu šmaikštavo, jog lažybų bendrovės netgi ėmė lažintis, jog puolėjas taiklių tolimų metimų sąskaitą atidarys tik išaušus 2021 metams.

Visgi 36-erių veteranas tokias prognozes pavertė niekais likus šiek tiek daugiau nei dviem savaitėms iki Naujųjų metų. 

„Aš irgi taip sakiau, bet įmečiau anksčiau, tai turbūt man kažkiek irgi procentaliai priklauso, kad neįvyko tai, ką jie pranašavo, – spaudos konferencijoje gera nuotaika tryško Jankūnas. – Lažybų (komandoje) nebuvo. Tritaškiai – ne mano stiprioji pusė ir dėl to tikrai neišgyvenu.“ 

Jankūnas iki mačo su Vitorijos „Baskonia“ per 13 rungtynių buvo prametęs 10 metimų. Dvikovoje su baskais įmetęs pirmąjį dar devintąją rungtynių minutę, kaunietis vėliau ryžosi dar vienam tritaškiui, bet jis tikslo nepasiekė. 

Apžvelgdamas žalgiriečių pataikytus 18 tritaškių iš 26 (69 proc.), kapitonas nuotaikingai pasakojo prie šio rezultato prisidėjęs ne tik asmeniškai vieninteliu įsmeigtu tolimu metimu, bet ir sukurtomis progomis kitam veteranui Artūrui Milakniui.

Pastarasis baskų krepšį sušaudė beveik neklysdamas – tikslą pasiekė penki šūviai iš septynių, kurie 34-erių žalgiriečiui buvo taip reikalingi pasitikėjimo prasme. 

– Kiek Artūrui Milakniui buvo svarbu pataikyti tuos penkis tritaškius, kai jis pastaruoju metu turėjo pakankamai sunkią atkarpą? – žurnalistai paklausė Jankūno.
– Labai svarbu. Kaip ir juokavome rūbinėje, aš turbūt daugiausiai šiandien esu prisidėjęs prie jo tritaškių ir jis tikrai man yra skolingas tam tikro gėrimo. Bet Artūrui reikėjo gerų rungtynių, gerai pasijausti ir įmesti tuos metimus. Kad jis kelias rungtynes neįmetė, nematau problemų. Mes žinome, kaip Artūras meta, kokio lygio snaiperis jis yra ir tai buvo tik laiko klausimas, kada jis sužais, nereikia panikuoti. Be abejo, jis – labai svarbus komandoje ir norėtųsi, kad taip mestų visą laiką. Bet nesame robotai ir kiekvieną dieną negali įmesti penkių tritaškių, ypač Eurolygoje, kai visi jį žino, Artūras – vienas geriausių metikų Eurolygos istorijoje. Visi jam rodo didžiulį dėmesį, patikėkite manimi, jam tikrai nėra lengva žaisti.

– Kiek automatinio žaidimo atsiranda gynyboje ir kiek tai padeda komandai?
– Gynyboje viskas ir yra apie 100 proc. darbą, supratimą, kur kas turi stovėti, kur kas turi susikeisti. Paskutines kelias savaites tikrai daug šnekame gynyboje ir tas šnekėjimas labai daug palengvina. Komandoje gali būti penki geriausi gynėjai, bet jeigu jie nešneka, bus daug klaidų. Bet jeigu tu šneki iš anksto, duodi informaciją, tavo komandos draugas pasiruošia kažkokiam veiksmui, viskas tampa daug lengviau. Be abejo, naujas vyr. treneris, nauja gynyba ir reikia laiko tai perprasti.

Gal pagaliau supratome, kad šnekėjimas gynyboje mums padeda ir tampa lengviau. Kai turėjome blogų rungtynių seriją, visi supratome, kad puolimu nelaimėsime. Puolimas veikia daugiau mažiau per tuos pralaimėjimus, bet ko mums trūko, tai gynybos. Klaidų bus visą laiką, bet neturi būti tokių žioplų klaidų, kai kas nors nesusišnekėjo ar lengvai praleido (priešininką). Nieko negalime duoti varžovams už dyką.

– Labai neblogai funkcionuoja penketas, kylantis nuo suolo, kai trečiu numeriu žaidžia Nigelas Hayesas, ketvirtu – jūs, penktu – Augustine’as Rubitas. Ką toks išsidėstymas duoda komandai?
– Manau, kad tada mes esame labai dideli. Visų pirma, gerai kovojame dėl kamuolių gynyboje ir puolime taip pat. Tai – labai svarbus dalykas. Nors Nigelas – ketvirtos pozicijos žaidėjas, jis yra tiek atletiškas ir tiek talentingas, kad gali gintis trečioje pozicijoje. Kaip galbūt daug kam gali būti keista, jis gal net daugiau problemų puolime sukuria žaisdamas trečiuoju numeriu nei kaip ketvirtas numeris, nes yra didesnis ir stipresnis prieš visus savo oponentus. Su tuo penketu esame mobilūs, dideli. Kai atkovoji kamuolį, prie tokio penketo turime Luką (Lekavičių) ar Roką (Jokubaitį), kurie yra labai greiti, ir tada jie greitai bėga į puolimą. Krepšinis tampa greitesnis, o po geros gynybos puolimas visą laiką yra lengvesnis ir geresnis.

– Stebint iš šalies, atrodo, jog pastaruoju metu esate ir šoklesnis, ir greitesnis. Ar galite pasakyti, jog dabar fiziškai jaučiatės geriausiai per paskutinius metus?
– Ačiū Dievui, kad dabar neturiu fizinių problemų, ir tikrai dėl to labai džiaugiuosi, tikrai gerai jaučiuosi fiziškai. Ačiū, kad pagyrėte šoklumą. Jis galbūt ir nepagerėjo, bet tikrai gerai jaučiuosi. Kas liečia mano greičio zoną, jaučiuosi, kad žaidžiu maksimalioje zonoje.

– Dvi pergalės iš eilės po pralaimėjimų serijos. Kas labiausiai nepadėjo palūžti sunkią akimirką, kai tam buvo visos galimybės?
– Dar kartelį reikia pagirti klubą, kuris sureagavo ir ėmėsi tam tikrų priemonių, kurios davė rezultatą. Be abejo, mes ir patys suprantame, kad niekas nenori tokių ilgų – penkių, šešių pralaimėjimų – serijų. Niekas nenori jausti blogai po rungtynių, visi nori išeiti kaip laimėtojai. Kai tu esi dugne, tada supranti, kad reikia ir gintis, ir šnekėti, ir atiduoti perdavimą, ir komandinis žaidimas turi būti. Mes nesame individualistų komanda, kuri laimės rungtynes vieno ar kito žaidėjo pastangomis. Turime žaisti komandinį žaidimą, agresyviai ir kietai gintis, o puolime turime žaidėjų, kurie gali įmesti. Žaidimo gerėjimas ir lemia, kad turime dvi pergales (iš eilės) ir einame į priekį.

Rodyti komentarus

Lukosiunas parode
sitiems "rubines stulpams" ka reikia per tris minutes padaryt
2020-12-16
+1
Atsakyti

Komentuoti

  Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.