Dviženklę persvarą paleidusi „Zenit“ atsilaikė Tel Avive

2020-12-29 23:03
Nuotr.: Scanpix

Per tris minutes užtikrintą pranašumą iššvaisčiusi Sankt Peterburgo „Zenit“ (10-5) su Artūru Gudaičiu atlaikė kančias Eurolygos dvikovos pabaigoje.

Xavi Pascualio auklėtiniai išvykos rungtynėse 78:72 (18:22, 19:13, 25:17, 16:20) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ (7-10) ir kalendorinius metus užbaigė per 15 turų laimėjusi 10 kartų.

Ketvirtojo kėlinio viduryje K.C. Riversui pataikius iš toli, svečiai tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose – 73:62, bet tuomet puolime krito į duobę.

14
20
60%
3/5
7

Sankt Peterburgo klubas per likusį laiką prametė visus šešis metimus iš žaidimo, keturis kartus suklydo, o likusius taškus susirinko baudų metimais.

Prieš prasidedant paskutinei minutei Chrisas Jonesas pelnė du taškus su pražanga ir „Maccabi“ atsilikimas sumenko iki 72:75.

Kitoje atakoje Scottie Wilbekinas prametė, pražanga sustabdytas Mateušas Ponitka realizavo vieną baudą iš dviejų, bet tuomet Wilbekinas vėl netiksliai atakavo krepšį iš toli.

„Zenit“ krepšininkams nepersivarius aikštės per aštuonias sekundes, „Maccabi“ išpuolis baigėsi netaikliu Wilbekino tolimu šūviu ir Sankt Peterburgo ekipa triumfavo Tel Avive.

Dvikovą starto penkete pradėjęs Gudaitis per 14 minučių pelnė 9 taškus (4/5 dvit. 1/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 10 naudingumo balų.

Kitas „Zenit“ centras, Alexas Poythressas, dominavo aikštėje ir per 19 minučių Eurolygoje sužaidė karjeros mačą, įmesdamas 16 taškų (7/9 dvit., 2/3 baud.), sugriebdamas 5 kamuolius ir užfiksuodamas 18 balų naudingumą.

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas 18, Tyleris Dorsey 13, Elijah Bryantas ir Ante Žižičius – po 10.

„Zenit“: Alexas Poythressas 16, Mateušas Ponitka 14 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Kevinas Pangosas 11 (2/6 trit., 6 rez. perd., 4 kld.).