Įvertinimai žalgiriečiams: Walkupo nutraukta tyla, Grigonio pasitikėjimas metimu ir Lauvergne'o vargai

„BasketNews.lt“
2021-01-14 00:35

Nuotr.: BasketNews.lt iliustracija/zalgiris.lt
Nuotr. BasketNews.lt iliustracija/zalgiris.lt

Ilgiau nei mėnesį trukusi Kauno „Žalgirio“ pergalių serija Eurolygoje nutrūko Maskvoje. Martino Schillerio auklėtiniai 73:83 nusileido turnyro favoritui CSKA.

10
22
14
100%
2/2

Tai buvo 13-oji žalgiriečių nesėkmė moderniosios Eurolygos istorijoje išvykos rungtynėse su CSKA per 13 susitikimų.

Kauniečiams rungtynėse nepavyko kontroliuoti kovos po krepšiais – 26 sugriebti kamuoliai prieš 44.

Rezultatyviausiai „Žalgirio“ gretose žaidęs Marius Grigonis per 28 minutes įmetė 16 taškų, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 14 naudingumo balų.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas tradiciškai įvertino žalgiriečių individualų pasirodymą po dvikovos Maskvoje.

Thomasas Walkupas – 8 balai
24 min., 14 tšk. (4/5 dvit., 2/6 trit.), 5 rez. perd., 0 kld., 14 naud. balų.

Nuotr. zalgiris.lt

Walkupas beveik du mėnesius Eurolygoje nebuvo pasiekęs dviženklės taškų ribos, o tai pastarąjį kartą buvo atsitikę būtent prieš tą pačią CSKA (lapkričio 17-ąją). Amerikietis šį vakarą nevengė imtis iniciatyvos ir pataikė sunkių metimų. Žinoma, gynyboje klaidų Thomasui išvengti nepavyko, tačiau Mike'ą Jamesą Eurolygoje dažniausiai gali sustabdyti tik pats Mike'as Jamesas. Solidus įžaidėjo rezultatas ir statistikos protokole – 5 rezultatyvūs perdavimai bei 0 klaidų.

Marius Grigonis – 7,5 balo
28 min., 16 tšk. (2/4 dvit., 3/7 trit., 3/3 baud.), 1 rez. perd., 1 kld., 5 išpr. praž., 14 naud. balų.

Mačas Grigoniui prasidėjo labai slogiai ir vienu metu jis turėjo –4 naudingumo balus, tačiau vis tiek sugebėjo rungtynėse pasiekti savo taškų vidurkį, turėdamas gerų atkarpų puolime. Ko jau ko, bet pasitikėjimo savo metimu iš Mariaus neatimsi, tačiau norėtųsi dažniau pamatyti ir jo prasiveržimus, ypatingai kuomet varžovas prie išsikeitimo tampa Nikola Milutinovas. Taip pat Maskvoje nuo komandos buvo absoliučiai atkirsta Grigonio kūryba pikenroluose ir krepšininkas aikštę paliko vos su 1 rezultatyviu perdavimu.

Nigelas Hayesas – 6,5 balo
27 min., 11 tšk. (2/3 dvit., 2/3 trit., 1/1 baud.), 2 atk. kam., 11 naud. balų.

Nuotr. D.Lukšta

Hayesas išlaikė solidų pataikymą iš žaidimo, tačiau neįprastai sau darė grubių gynybos klaidų. Buvo momentų, kada Nigelas užsiimdavo geras padėtis ir atstovėdavo gynyboje, bet jam buvo sunku tvarkytis su Šengelija ant ūselio, o taip pat trečiajame kėlinyje amerikietis neatleistinai paleido oponentą palei galinę liniją. Pirmoje mačo pusėje puolėjas rodė gerą agresyvumą kovodamas baudos aikštelėje, o paminėjimo vertas ir žalgiriečio perimtas kamuolys bei taškai su pražanga rungtynių pabaigoje.

Augustine'as Rubitas – 6,5 balo
23 min., 4 tšk. (2/5 dvit.), 7 atk. kam., 2 per. kam., 4 praž., 8 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D. Lukšta

Pirmoje mačo pusėje Rubitas buvo sunkiai pastebimas aikštėje, tačiau po pertraukos turėjo gerą atkarpą puolime, kuri leido panaikinti kauniečių deficitą iki vienženklio. Taip pat Augustine'as Maskvoje buvo geriausias kovotojas dėl kamuolių, o sykį gynyboje prieš Milutinovą atstovėjo taip, kad tą epizodą treneriai galės rodyti kaip pavyzdinį sporto mokyklose.

Lukas Lekavičius – 6 balai
19 min., 11 tšk. (3/6 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), 4 rez. perd., 1 kld., 4 praž., 7 naud. balai.

Lukas savo prasiveržimais pagyvino stringantį kauniečių puolimą ir kartu su Walkupu buvo didžiausia grėsmė CSKA prie išsikeitimų. Vis dėlto, kad ir kaip bežiūrėsi, „Žalgiris“ trečiadienį labai skaudžiai kentėjo dėl Lekavičiaus centimetrų trūkumo gynyboje. Buvo įdomus sprendimas lietuvį gynyboje pastatyti prie Jameso, kur amerikietis tiesiog naudodamasis jėga ir ūgiu įveikdavo Lekavičių arba prie pagalbos sukurdavo progas kitiems.

Paulius Jankūnas – 5,5 balo
16 min., 2 tšk. (0/2 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 5 atk. kam., 5 naud. balai.

Kapitonas prametė visus keturis metimus iš žaidimo ir vis dar yra varžovų rizikos taikinys ant perimetro. Vis dėlto Jankūnas buvo vienas geriausiai dėl kamuolių kovojančių žalgiriečių, o gynyboje užsiimdavo geras pozicijas. Ketvirtajame kėlinyje Paulius meistriškai pergudravo Šengeliją gynyboje ant ūselio, kai laiku atsitraukė, o dar kitoje atakoje išprovokavo kartvelo pražangą puolime.

Rokas Jokubaitis – 5 balai
15 min., 5 tšk. (2/3 dvit., 0/1 trit., 1/3 baud.), 2 atk. kam., 2 kld., 5 išpr. praž., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Jokubaičio tritaškis galėjo sumažinti CSKA persvarą iki dviejų taškų, tačiau jis buvo netikslus, o tada šeimininkai vėl pabėgo. Dvikovoje Rokas išprovokavo 5 pražangas, o labiausiai įsiminė epizodas, kuomet buvo pelnyti taškai su oponento nuobauda. Norėjosi Jokubaitį gynyboje pamatyti prie Jameso, kuomet aikštėje taip pat buvo Lekavičius, tačiau Schilleris jaunojo talento prie varžovų žvaigždės leisti nesiryžo.

Artūras Milaknis – 4 balai
21 min., 5 tšk. (1/2 dvit., 1/4 trit.), 0 naud. balų.

Nuotr. BNS
Puolime Milaknis kelis sykius perskubėjo su metimais ir sunkiai rado savo vietą aikštėje pozicinėse atakose prie varžovų išsikeitimų. Savoje aikštės pusėje veteranas dažnai nespėdavo pirmoje fazėje, dėl ko ateidavo pagalbos ir taip būdavo ištampoma kauniečių gynyba.

Joffrey Lauvergne'as – 4 balai
24 min., 4 tšk. (2/7 dvit.), 5 atk. kam., 5 rez. perd., 8 naud. balai.

Po karjeros rungtynių – labai slogus pasirodymas Rusijos sostinėje. CSKA atėmė iš kauniečių didžiąją dalį pikenrolų ir prancūzas puolime atrodė neužtikrintai – bandė žaisti nugara į krepšį prieš Milutinovą, kas buvo visai nenaudinga „Žalgiriui“, taip pat porą sykių neįmetė iš patogių padėčių. Gynyboje taip pat Lauvergne'as neturėjo priešnuodžių prieš Milutinovą ir didelę atsakomybę dėl nenusiimtų kamuolių prie savojo krepšio turėtų prisiimti būtent Joffrey.

kiek bežiūriu Žalgirį prie Šilerio, tai penketukas su Rokeliu, Lukučiu ir 3 protingais aukštais gynyboj Jankiu, Hayes bei Rubit yra pats geriausias ir jau ne vienam grajum iš didelio minuso sugrįždavom iki 0. Vakar tas pats buvo, bet Šileris per anksti pradeda ardyt šį 5. Jie jie dar nesuprašo keitimų patys leisk jiems lošt! leisk! Bet ne ir kai 4 kėlinyj po 2-3min pamačiau gryžtančius Lavern su Milu, supratau, kad pamirškim pergales šiandien.
2021-01-14
-1
Vien del to, kad niekas nesusitraumavo, bet ir netinginiavo, verta po 9 balus duoti. O penktadieni, tikiu, ir uz zaidima ir uz pergale bus ir 10 balu verti!!! vasturijau, eik namo !!!
2021-01-14
+1
Žalgirio rezervas yra sumažint Milo minutes nuo 20min iki 10-14min priklausomai nuo jo naudos puulime ir žalos minimumo besiginant ir padalinant atletiškesniems ir aštresniems žaidėjams. Jau net Oly Bartsokas savo Spanulio beveik neišleidžia į aikštę dėl blogos gynybos, o pas mus Milas po 20min stabiliai lošia.