Sunkiai suvokiama: 99 proc. tikimybę laimėti turėję „Bulls“ krito per pratęsimą Oklahomoje

2021-01-16 08:29
Nuotr.: AP-Scanpix

Likus mažiau nei 2 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Čikagos „Bulls“ (4-8) turėjo dviženklę persvarą, tačiau tai pergalės negarantavo.

Billy Donovano auklėtiniai išvykoje per pratęsimą 125:127 (30:22, 38:28, 27:37, 23:31, 7:9) nusileido Oklahomos „Thunder“ (6-6) ekipai.

Likus 1 min. 58 sek. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Bulls“ pirmavo 118:108. Remiantis „ESPN Stats & Info“ duomenimis, tuo metu Čikagos ekipa turėjo 99,1 proc. tikimybę laimėti.

33
37
71%
10/14
10

Iki šio susitikimo komandos, kurios turėjo dviženklį deficitą likus mažiau nei 2 minutėms, pasiekė vos 1 pergalę ir patyrė 2930 pralaimėjimų.

Vis dėlto Mike‘as Muscala realizavo tris baudas, Shai Gilgeous-Alexanderis atliko reidą krepšio link, Kenrichas Williamsas įkrovė iš viršaus ir likus 49,7 sekundės „Thunder“ deficitas sumenko iki 3 taškų – 115:118.

Po šio epizodo ekipos apsikeitė netiksliais metimais, tačiau netrukus Gilgeous-Alexanderis pelnė taškus su pražanga ir rezultatą išlygino – 118:118.

„Bulls“ lemiamai atakai turėjo 16,4 sekundės ir Donovanas paprašė minutės pertraukėlės. Vis tik Zacho LaVine‘o tritaškis tikslo nepasiekė ir dvikova persikėlė į pratęsimą.

Iki rungtynių pabaigos likus 52,2 sekundės Muscala smeigė tritaškį bei padidino „Thunder“ pranašumą iki 4 taškų – 126:122. „Bulls“ savo atsaką pateikė likus 6,8 sekundės, kuomet LaVine‘as taip pat įsūdė tolimą metimą.

Visai netrukus George‘as Hillas pataikė tik vieną baudos metimą ir likus 5 sekundėms „Bulls“ gavo dar vieną šansą išsigelbėti. Vis dėlto LaVine‘o tritaškis vėl buvo netikslus ir finalinė sirena paskelbė „Thunder“ pergalę – 127:125.

Trečiojo kėlinio pradžioje Čikagos krepšininkai turėjo 22 taškų persvarą (76:54).

„Tie vyrukai yra puikūs kovotojai, kuomet atsilieka, – apie „Thunder“ po rungtynių sakė Donovanas. – Kai po dviejų kėlinių pirmavome 18 taškų, žinojau, kad jie tęs kovą ir turės sėkmingą atkarpą.“

Tuo metu naujasis „Thunder“ strategas Markas Daigneaultas džiaugėsi savo auklėtinių parodytu charakteriu.

„Manau, kad mūsų nenuilstama kovotojų dvasia šį vakarą išsiskyrė labiausiai, – teigė „Thunder“ strategas. – Net jeigu nebūtume laimėję, mes sugebėjome grįžti, o mums tai yra progresas. Tai buvo tikrai puikus vyrukų sugrįžimas į rungtynes ir visa tai atėjo iš jų vidaus.“

„Thunder“ į pergalę atvedė karjeros rungtynes sužaidęs Gilgeous-Alexanderis, kuris surinko 33 taškus (10/14 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud.), 10 rezultatyvių perdavimų, 5 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį bei 1 klaidą.

„Thunder“: Shai Gilgeous-Alexanderis 33 (10/14 dvit., 10 rez. perd.), Luguentzas Dortas 21 (4/11 dvit., 8 atk. kam., 6 per. kam.), Kenrichas Williamsas (5/5 dvit.) ir Isaiah Roby (5/9 dvit.) po 14, Mike‘as Muscala 11 (2/7 trit.), Theo Maledonas 10.

„Bulls“: Zachas LaVine‘as 35 (3/5 dvit., 8/14 trit.), Coby White‘as 22 (4/11 dvit., 4/9 trit., 9 atk. kam., 7 rez. perd.), Lauri Markkanenas (3/9 trit.) ir Wendellas Carteris (6/9 dvit.) po 16, Patrickas Williamsas 14.