Klubo sprendimo nežinojęs Kairys nesiruošė trauktis: „Yra dar daug nesužaistų rungtynių“

Gustavas Klikna
„BasketNews.lt“
2021-01-16 20:10


Vilniaus „Ryto“ komandos vyriausiasis treneris Donaldas Kairys po sunkiausios sezono savaitės ketino tęsti savo darbus klube ir spaudos konferencijoje aptarė planus likusiai sezono daliai, tačiau praėjus valandai buvo atleistas.

Fotogalerija

Po pralaimėjimo KMT ketvirtfinalyje Utenos „Juventus“ komandai „Rytas“ išplatino pranešimą, jog su 43-ejų specialistu atsisveikinama, o jį pakeis asistentas Giedrius Žibėnas.

Po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje paklaustas, ar nesiruošia trauktis, Kairys apie savo darbo praradimą nė nenutuokė.

„Ne. Man visiškai nekyla toks noras. Esu treneris, esu kovotojas, turiu komandą, myliu ją. Noriu padėti savo klubui kaip tik sugebu. Trauktis nesiruošiu, bet suprantu, kad pokalbis su vadovais bus“, – po mačo kalbėjo buvęs „Ryto“ treneris.

Po triuškinančio pralaimėjimo Kairys buvo nusivylęs ir prisipažino, jog šis dūris – itin skaudus.

„Visai ne tokio rezultato tikėjomės. Po pralaimėjimo Utenoje jautėme, kad galime žaisti daug geriau. Žinojome, kad galime duoti geresnę kovą po krepšiu ir dalį šito mes sutaisėme, tačiau „Juventus“ tritaškiai tiesiog mus žudė, – kalbėjo strategas. –  Pagrindinės sąlygos buvo atkovoti kamuolius ir neduoti išmesti tritaškių. Deja, tritaškių išmetė per daug, o pataikė dar daugiau, kartais ir nelogiškų.

Varžovai šiandien žaidė tarsi ant sparnų. To jausmo mums labai trūksta. Komanda yra daužoma nuo pat sezono pradžios žiauriuose dantračiuose. Pradedant su traumomis, žaidėjų išvykimais, pasikeitimais, ir tas fonas neleidžia sužaisti taip gerai bei įmesti kai kurių laisvų metimų. Tai yra akivaizdu ir kai kuriose situacijose aš vyrus suprantu. Labai skaudus, per skaudus pralaimėjimas.“

Spaudos konferencija:

– Ar sutinkate, jog „Juventus“ pataikė ir daug lengvų tritaškių, išskiriant Martyną Gecevičių?
– Galbūt pusiau laisvų. Žinote, nesugebėsiu su jumis pasiginčyti, nes Gecevičiui visai turėtų nesimatyti krepšys, kai jis turi kamuolį savo rankose. Šito darbo mes akivaizdžiai neatlikome. Jis išsimetė tris kartus per daug tritaškių.

– Per vieną savaitę nuplaukė 2 sezono tikslai – KMT taurė ir Čempionų lyga. Ar nesiruošiate trauktis iš trenerio pareigų?
– Ne. Man visiškai nekyla toks noras. Esu treneris, esu kovotojas, turiu komandą, myliu ją. Noriu padėti savo klubui kaip tik sugebu. Trauktis nesiruošiu, bet suprantu, kad pokalbis su vadovais bus. Po tokio pralaimėjimo susitikimas su klubo vadovais yra neišvengiamas ir jeigu valdyba nuspręs kitaip, nei aš noriu, tai bus jų sprendimas.

– Kokia yra jūsų paties motyvacija tęsti darbą?
– Yra dar daug nesužaistų rungtynių. Turime sveikų vyrų, kurie nori žaisti, kuriems reikia treniruotis, o man reikia treniruoti.

– Ar jūsų žaidėjai nori žaisti krepšinį?
– Man atrodo, kad jie labai stengiasi. Buvo tokių atkarpų, kur jie atidavė viską. Nesutiksiu, jog šiandien mes laimėti norėjome mažiau. Mes beveik vienodai atkovojome kamuolius nuo daug aukštesnių varžovų. Buvome nepalankioje padėtyje po krepšiais ir ant ūselio. Pranašumą po krepšiu turi „Juventus“ ir jie per ten žaidė. Mes puolime atkovojome daugiau kamuolių negu varžovai. Norėjome to, akcentavome šį dalyką prieš rungtynes. Norėjome mesti drąsiai, nebijodami, jog neįkris. Šitą dalyką mes įvykdėme. Manau, kad tie skaičiai nemeluoja, o bendrą vaizdą sukuriate jūs, žurnalistai – ką rašote ir sakote.

– Ar jūs galvojate, kad jūsų sudėtis yra silpnesnė už „Juventus“? Tiek silpnesnė, kad pralaimėtumėte 30 taškų?
– Pažiūrėkite, iš kur taškai. Tikrai neatrodė, kad buvo 30-ies taškų rungtynės. Prametėme 10 baudų, nepataikėme laisvų metimų iš kampų. Trečiojo kėlinio viduryje buvo likę vos 9 taškai. Rungtynės lūžo keliais momentais – antrame kėlinyje, kai nebeturėjau minutės pertraukėlių ir nebegalėjau suvaldyti savo žaidėjų, bei pabaigoje, kai viskas tapo aišku. Komanda turi turėti stipresnį stuburą. Negalima taip lengvai nulūžti. Čia ir yra visa esmė. Komandai gali nepasisekti kažkokia atkarpa, bet reikia viską suvaldyti, turėti stuburą. Mes jo šiandien neturėjome.

– Rungtynių metu buvo matyti, kaip Keithas Bensonas ant suolelio naudojasi telefonu. Ar jūs toleruojate tokį elgesį?
– Kadangi nemačiau, negaliu pakomentuoti.

– Ar komanda dairosi pastiprinimo?
– Dar nesureagavome į pastarųjų dienų pasikeitimus ir dar nepriėmėme sprendimų, kad bus kitas žaidėjas. Laukia susirinkimas, kuriame bus priimta daug sprendimų, gal net labai kardinalių.

– Kokio potencialo dar turi komanda?
– Potencialo reikia ieškoti sunkiame darbe. Reikia dirbti, reikia mylėti vienas kitą, mažiau kalbėti blogų dalykų apie vienas kitą, užsičiaupti, užsidaryti salėje ir dirbti. Norėčiau, jog mano auklėtiniai mažiau reaguotų, ką kiti rašo, koncentruotųsi į save bei gerbtų kiekvieną žaidėją ir komandos draugą. Tai yra trenerio užduotis ir aš tai noriu padaryti.

– Dar yra žmonių, kuriems ši komanda yra svarbi, kodėl jie turi jumis tikėti?
– Todėl, kad vis dar yra rungtynių, sezonas tęsiasi. Komanda yra aptrupėjusi ir meilės jai labai trūksta. Aš galiu atsiprašyti už nekokybišką pasirodymą, bet palaikymo mums labai reikia, ypač sunkiais momentais mums to labai trūksta.

Rodyti komentarus

Yra dar daug neismoketu atlyginimu. Cia vertimas is Kairio kalbos.
2021-01-16
+5
Atsakyti
Laukiu kada įkels konferenciją ir galės pažiūrėti kaip Tiškevičius ekspertą vaidina :)
2021-01-16
+2
Atsakyti
Matyt laukia, kol dar 2 kartus nuo Žalgirio 50 taškų pasikraus, nu ir dėl įvairovės kokiai Dzūkijai -30 praloš :DDD
2021-01-16
+1
Atsakyti
Spaudos konferencija buvo kažkas baisus. Taip komanda pralošė bet tai kas dėjosi per spaudos konferenciją švelniai tariant yra baisu. Po pralaimėjimų jokios komandos treneris nenori šnekėti emocijų milijonas o Tiškevičius ruošia kilpa provokuodamas. Pasitrauks treneris ir kas tuomet? Dar blogiau būtų. Suprantama visiems labai smagu žiūrėti kaip spardomas gulintis bet norėtųsi ir objektyvumo
2021-01-16
-1
Atsakyti
@jesus tiskevicius aisku nesuzibejo profesionalumu bet ar tikrai normalus nors vienas atsakymas narcizo donaldo buvo? Kaip is alternatyvios realybes nukrites. Cia, primenu, buvo po sutriuskinimo absoliutaus svarbiausiose rungtynese, praejus porai dienu po iskrritimo is Europos...
2021-01-16
-1
Atsakyti
ATI
Su titulu vagystem nelabai siam klubeliui 😅
2021-01-16
+2
Atsakyti
1.Visiškas realybės šou... 2. Senokai tokio narcizo kaip Kairys klausiau, absoliučiai savo teisumu įtikėjęs. Atrodo teisingos tos kalbos buvo vasarą kad viską pasiekė tik dėl tėvo. Na bet po šito pasiodymo galės toliau savo genijų deomonstruot kokioj Estijos antroj lygoj. 3.Brangiai klubui kainuos šitas dalininko eksperimentas, jei visgi tikrai ras jegu pasiust velniop šitą trenerio parodiją
2021-01-16
-2
Atsakyti
ATI
Gaila kad Gaudelocke anksti iskrito. Butu Juvei dar lengviau pasiimt ir taip garantuota pergale.
2021-01-16
Atsakyti
Nesitrauk, idomu kiek sysirinks sitgaliu i rungtynes kai karantinas baigsis, turbut tik priesininku ultruos atvaziuos, turek savygarbos ir traukis, nes neturi pagarbos nei fanu nei žaidėjų
2021-01-16
-2
Atsakyti

Rašyti komentarą

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.