Be Grigonio likęs „Žalgiris“ su siautėjusiu Lekavičiumi žengė į KMT ketveriukę

2021-01-18 18:00

Pirmajame kėlinyje šešių minučių atkarpą sužaidęs Marius Grigonis prieš antrąją rungtynių pusę paliko „Žalgirio“ areną, kur šeimininkai užtikrintai užbaigė žygį į Karaliaus Mindaugo taurės finalinį ketvertą.

Martino Schillerio auklėtiniai atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse savo aikštėje 103:77 (30:18, 24:19, 22:27, 27:13) pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždes“ ir seriją laimėjo bendru rezultatu 201:159.

KMT pusfinalyje žalgiriečių laukia Klaipėdos „Neptūnas“, kuris ketvirtfinalyje nugalėjo „Šiaulius“.

Grigonis prieš pat trečiąjį kėlinį išvyko iš „Žalgirio“ arenos dėl jaučiamų peršalimo simptomų. Komandos atstovų tikinimu, tai nėra susiję su COVID-19. Jam buvo suteiktas papildomas poilsis.

„Žalgirio“ lyderis aikštėje spėjo pasižymėjo 7 taškais (2/2 dvit., 1/3 trit.) ir 6 naudingumo balais.

„Grigonis serga, todėl nusprendėme jį išsiųsti namo, – po rungtynių spaudos konferencijoje kalbėjo Schilleris. – Jis gerai startavo rungtynėse, bet nutarėme, jog jam bus geriau vykti namo. Marius peršalo, jo COVID-19 testo rezultatas buvo neigiamas, tad tai niekaip nesusiję su koronavirusu.“

Beveik idealiai krepšį atakavęs Lukas Lekavičius per 18 minučių sumetė 28 taškus (4/6 dvit., 5/5 trit., 5/5 baud.).

Trečiajame ketvirtyje galingai startavę pasvaliečiai laimėjo atkarpą 20:7 ir priartėjo per keturis taškus – 57:61, bet šeimininkai tuoj pateikė atsakymą 12:3 ir išlaikė kontrolę savo rankose – 69:60.

Ketvirtajam kėliniui persiritus į antrąją pusę, „Žalgiris“ ėmė dominuoti ir persvara perkopė 20-ies taškų ribą.

Šimtąjį tašką Kauno ekipai galingu dėjimu pelnė Martinas Gebenas, kuris kitoje atakoje pelnė ir pirmąjį savo tritaškį šį sezoną. 208 cm ūgio vidurio puolėjas per 16 minučių surinko 8 taškus, 7 atkovotus kamuolius ir 13 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždėms“ nepadėjo Arvydas Šikšnius.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 28, Rokas Jokubaitis 15 (8 rez. perd.), Thomasas Walkupas 12, Karolis Lukošiūnas 11.

„Pieno žvaigždės“: Edgaras Želionis 20 (4/4 trit.), Karolis Giedraitis ir Branko Mirkovičius (8 rez. perd., 4 atk. kam.) – po 11.