Echodą praradęs „Rytas“ susitvarkė su „Neptūnu“

2021-01-20 17:50

Giedrius Žibėnas pergalingai perėmė Vilniaus „Ryto“ (10-5) komandos vairą. Sostinės klubas Betsafe – LKL pirmenybėse namuose 95:83 (26:20, 16:20, 31:17, 22:26) susitvarkė su Klaipėdos „Neptūnu“ (5-11).

Tai buvo pirmasis „Ryto“ susitikimas po to, kai šeštadienį iš vyriausiojo trenerio pareigų buvo atleistas Donaldas Kairys.

Vis dėlto šią vilniečių pergalę apkartino Martyno Echodo trauma, kuris jau trečiąją dvikovos minutę susižeidė čiurną.

„Panašu, kad jis nikstelėjo čiurną. Rytoj atliksime tyrimus, kai šiek tiek praeis tynimas“, – po mačo sakė Žibėnas.

Pirmoje mačo pusėje „Rytas“ greitai įgijo dviženklę persvarą (20:10), tačiau svečiai dar iki pertraukos pasivijo varžovus – 40:42.

Rungtynių lūžis įvyko iškart po pertraukos – Žibėno auklėtiniai laimėjo atkarpą 24:5 ir įgijo triuškinamą persvarą – 68:48.

Giedrius Stankevičius lemiamą ketvirtį pradėjo dviem tritaškiais paeiliui ir sugrąžino intrigą (63:73), tačiau Dovio Bičkauskio dvitaškis ir Ryano Boatrighto tritaškis nuslopino uostamiesčio klubo spurtą – 78:63.

Antroje kėlinio dalyje Matas Jogėla pelnė 11 taškų paeiliui ir 38-ąją minutę komandas jau skyrė tik 6 taškai (81:87), tačiau visas abejones dėl vilniečių pergalės išsklaidė Mindaugo Girdžiūno ir Gyčio Radzevičiaus baudų metimai – 90:81.

„Visada pasikeitus treneriui yra emocijų užtaisas, o mūsų darbas yra jas išlaikyti ir paversti mūsų įpročiu, – sakė Žibėnas. – Mes esame gyva komanda. Nenurašome savęs, kiek žaidėjų beturėtume, eisime, kausimės ir mušimės su visais. Niekam nieko neatiduosime. Žaidėjai šiandien tai parodė. Dešimtbalėje sistemoje žaidėjų energiją įvertinčiau vienuolika. Didžiuojuosi žaidėjais. Nežinau, prieš ką šiandien galėjome pralaimėti.“

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Bičkauskis per 26 minutes pelnė 20 taškų (6/6 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 3 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

„Rytas“: Dovis Bičkauskis 20 (6/6 dvit., 2/2 trit., 27 naud. bal.), Arnas Butkevičius 15 (6 išpr. praž.), Gytis Radzevičius 13 (22 naud. bal.), Mindaugas Girdžiūnas 12, Ryanas Boatrightas ir Keithas Bensonas po 10.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 17 (10/11 baud., 7 išpr. praž.), Matas Jogėla 15, Giedrius Stankevičius 12, Norbertas Giga 10.