Harriso metimas pražudė LeBrono ir Daviso tempiamą „Lakers“

2021-01-28 06:47
Nuotr.: AP – Scanpix

Dramatišką pergalę NBA lygoje iškovojo Filadelfijos „76ers“ (13-6) komanda, kurios herojumi tapo Tobiasas Harrisas.

Likus žaisti 3 sekundes puolėjas pataikė dvitaškį ir išplėšė Doco Riverso auklėtinių pergalę namuose 107:106 (34:24, 21:27, 26:23, 26:32) prieš LeBrono Jameso ir Anthony Daviso tempiamą Los Andželo „Lakers“ (14-5).

NBA čempionams tai buvo pirmasis pralaimėjimas išvykoje šį sezoną po 10-ies laimėtų rungtynių paeiliui.

17
29
11
10

Paskutinėje Kalifornijos klubo atakoje kamuolys atsidūrė Daviso rankose, centras atakavo krepšį iš toli, bet metimas tikslo nepasiekė.

Joeliui Embiidui pataikius dvitaškį su pražanga, „76ers“ likus žaisti tris minutes užtikrintai kontroliavo situaciją – 105:93.

Visgi tada šeimininkai iki lemiamo momento nesugebėjo pelnyti nė taško, o 13:0 spurtavusi „Lakers“ po Daviso taškų trumpam išsiveržė į priekį – 106:105.

Lemiamam atsakymui 11,2 sekundės turėjusi „76ers“ po minutės pertraukėlės kamuolį patikėjo 24 taškus surinkusiam Harrisui.

Nemalonus momentas įvyko trečiajame ketvirtyje, kada staiga atsivėrusiu koridoriumi pasinaudoti mėginęs Embiidas siekė atlikti dėjimą per po krepšiu likusį LeBroną.

Pastarasis net nebandė šokti ir blokuoti varžovo, tačiau pasidarbavo rankomis ir Embiidas skaudžiai krito ant nugaros.

„Lakers“ superžvaigždė buvo nubausta nesportine pražanga, nors Embiidas įsitikinęs – jeigu taip būtų pasielgęs jis, krepšininkas būtų buvęs diskvalifikuotas.

„Labai pavojingas momentas, – po rungtynių sakė Embiidas. – Garantuoju, jei viskas būtų įvykę priešingai, būčiau buvęs išvarytas iš rungtynių.“

Benas Simmonsas nugalėtojų gretose prie pergalės prisidėjo trigubu dubliu: 17 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Jameso sąskaitoje – 34 taškai (10/17 dvit., 2/5 trit., 8/11 baud.), 6 atkovoti kamuoliai ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

Davisas sumetė 23 taškus (9/18 metimai) ir 8 atkovotus kamuolius.

„76ers“: Joelis Embiidas 28, Tobiasas Harrisas 24, Benas Simmonsas 17 (11 rez. perd., 10 atk. kam.), Danny Greenas 14 (4/9 trit.).

„Lakers“: LeBronas Jamesas 34, Anthony Davisas 23 (8 atk. kam.), Dennisas Schroderis 16, Alexas Caruso 10.