Giedraičio vedama „Baskonia“ patiesė „Joventut“ ir žengė į Ispanijos taurės pusfinalį

2021-02-12 21:34
Nuotr.: Scanpix
Nuotr. Scanpix

Į Ispanijos Karaliaus taurės pusfinalį žengė Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“.

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai Madride rengiamo turnyro ketvirtfinalyje 96:87 (26:17, 27:30, 23:21, 18:19) nugalėjo Badalonos „Joventut“ krepšininkus.

Vitorijos ekipoje vienas iš pagrindinių pergalės kalvių buvo Giedraitis. Lietuvis per 30 minučių pelnė 19 taškų (3/6 dvit., 4/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo 3 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir surinko 19 naudingumo balų.

GM: 22

Sedekerskis ant parketo praleido 8 minutes ir surinko 2 taškus (1/1 dvit.), atkovojo 1 kamuolį ir surinko 3 naudingumo balus.

Rungtynes geriau pradėjo baskai, kurie po Pierria Henry dvitaškio pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą (28:17). Prieš ilgąją pertrauką Badalonos ekipai pavyko šiek tiek aptirpdyti deficitą ir po dviejų kėlinių komandas skyrė 8 taškai – 55:47.

Trečiasis ketvirtis priklausė Giedraičiui, per kurį lietuvis pelnė 10 taškų, o jo vedama „Baskonia“ į lemiamą ketvirtį nusinešė dviženklį pranašumą (78:68).

Reikalus Ivanovičiaus auklėtiniai galutinai sutvarkė ketvirtajame ketvirtyje, kuomet spurtavo 9:0 ir po Achille Polonaros dvitaškio susikrovė 19 taškų persvarą (87:68).

„Joventut“ gretose naudingiausiai rungtyniavo Ante Tomičius, kuris per 25,5 minutės pelnė 14 taškų (4/7 dvit., 1/1 trit., 3/3 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo bei prasižengė ir surinko 19 efektyvumo balų.

„Baskonia“: Rokas Giedraitis (4/5 trit.) ir Achille Polonara (6 atk. kam., 29 naud. bal.) po 19, Alecas Petersas 17 (5 atk. kam.), Pierria Henry 16 (6/8 dvit., 8 rez. perd.).

„Joventut“: Vladimiras Brodzianskis 18 (5/10 dvit., 5 atk. kam.), Ante Tomičius 14 (11 atk. kam.), Demetriusas Jacksonas ir Xabieras Lopezas-Arostegui po 12.