Urbonas: „Smagu, kad savo žaidimu atnešėme džiaugsmą tiems, kas mus myli bei mūsų nekenčia“

Lukas Malinauskas
„BasketNews.lt“
2021-02-14 17:35


Utenos „Juventus“ Panevėžio „Cido“ arenoje po ketverių metų pertraukos susigrąžino bronzos medalius, o vyriausiasis treneris Žydrūnas Urbonas teigė, kad jo auklėtiniai nusipelnė tokio įvertinimo.

Fotogalerija

„Taip mums ir reikia, mes to nusipelnėme, – konferenciją pradėjo Urbonas. – Negali sakyti, kad Klaipėda nenusipelnė, mažiau norėjo, mažiau kovojo, bet mes iki bronzos nuėjome sunkesnį kelią. Pasiekti TOP 3 yra sunkiausia, nes reikėjo žaisti ir su „Rytu“. Buvo sudėtingas ir nelengvas momentas.“

„Smagu, kad atnešame džiaugsmą savo žaidimu miestui, fanams ir tiems, kas mus myli bei mūsų nekenčia. Taip mums visiems ir reikia“, – pridėjo Urbonas.

– Kaip vertinate „Juventus“ potencialą – ar tai antra, ar trečia LKL komanda?
– Dabar mes esame treti, bet tas galioja vasario 14 dienai. Vasario 15 d. arba iki kitų rungtynių jau bus nežinia, nes reikės iš naujo kovoti ir muštis, atiduoti save. Šiai dienai yra taip ir galime tuo didžiuotis.

„Lietkabelis“ šeštadienį panaudojo daugiau fiziškumo nei mes. Jeigu būtų įsijungę tie šaunūs vyrai – Čepukaitis, Šulskis... Galbūt kitiems nesisekė, bet jokių problemų, kai aš galiu strateguoti ir stumdyti tuos šachmatus. O jeigu yra dingę 2-3 žmonės, tuomet sudėtinga. Mūsų rotacija nėra begalinė.

Nors Klaipėda ir atkovojo 10 kamuolių puolime, bet šiandien mes sustovėjome vyriškiau. Tokiose rungtynėse tai yra svarbu ir privalu pastovėti už save.

– Kaip motyvavote žaidėjus po vakarykščio pralaimėjimo?
– Buvo aibė minčių. Ar užrėkti, ar užspausti ir rodyti klaidas, ar atvirkščiai – viską daryti pozityviai. Tai šiek tiek paanalizavome vakar dienos rungtynes, pasakiau, kad šeštadienį nesužaidėme kaip komanda, bet dėl vienos dienos ar rungtynių netapome blogesni.

Taip, gal suveikė stresas, bet mes esame žmonės. Tiek aš treneris, tiek jie žaidėjai. Tai, ką padarėme – peržengėme per save. Dabar visi gudrūs – „Juventus“ turi imti, bet net ir dabar mes neprivalome nieko imti.

„Žalgiris“ yra vienintelė komanda, kuri privalo tapti čempionais, toliau „Rytas“ turėtų pralaimėti tik „Žalgiriui“, „Lietkabelis“ turėtų nusileisti tik „Žalgiriui“ bei „Rytui“. Mes turėtume būti nuo ketvirtos vietos iki kažkur tai.

Tie dalykai yra svarbūs, mes peržengėme ir padarėme daugiau, reikia tą pripažinti. Ekspertai bando mums primesti etiketes. Taip, Vaidas Kariniauskas žydi, bet kur jis buvo prieš tai? Tie patys kiti žmonės. Aš jais didžiuojuosi.

– Kiek šis turnyras leido dar labiau pažinti savo komandą ir įžvelgti tikruosius lyderius?
– Visada galvojau, kad gerai orientuojuosi psichologijoje, bet (turnyras) tikrai davė peno apmąstymams, nes turi išlaviruoti.

Praktiškai visą naktį galvojau, ką aš galėjau dar padaryti, nes nežaidžia 2-3 žmonės iš 10. Kai kurie apskritai tokiame turnyre yra pirmą kartą. Gavau beprotiškai daug patirties, nes turėjau daryti kitaip. Esu pakankamai jaunas treneris ir mokausi, nesu stebukladarys – viskas pasiekiama su galva ir darbu.

Rodyti komentarus

Kietai
Geras treneris,moka surinkt komandą ir dar visiem didmiesčiam išspardyt subines!
2021-02-14
+1
Atsakyti
djgaffer
Bronza gerai,bet šiemet Juvė galėjo ir finale žaist.Matant jų sezoną,tai ta bronza jiems turėtų būti nuviliantis rezultatas.Urbono klaida,kad vakar neparuošė komandos.Čia ir yra mažesnių organizacijų bėda,kai svarbiose rungtynėse jie sudega.Pavienėse rungtynėse gali favoritams įkąsti,bet svarbiausiose kovose jiems pritrūksta patirties.
2021-02-14
Atsakyti
D J
Didziausia problema,kad sneka ir nusisneka...psichologas😂😂😂Geras psichologas savo zaideju po viena neisskiria...Geras psichologas prisiima kalte sau...
2021-02-14
+2
Atsakyti
Ntelio
vakar nuleido ant žemes, siandien vel kaip gaidukas gieda
2021-02-14
+1
Atsakyti

Komentuoti

  Iš viso komentarų: 4

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.