Džiaugsmo nenulaikęs Schilleris – apie jausmą iškovojus trofėjų ir laukiantį šventimą

Lukas Malinauskas
„BasketNews.lt“
2021-02-14 21:06


Martinas Schilleris sekmadienio vakarą iškovojo pirmąjį karjeros titulą per savo vyriausiojo trenerio karjerą Europoje ir po pergalingai pasibaigusio Karaliaus Mindaugo taurės finalo neslėpė savo džiaugsmo.

Fotogalerija

„Man tai reiškia labai daug, – po triumfo sakė Schilleris. – Labai keista, jog nebuvo fanų, nes dabar laimėjome, paspaudėme rankas ir viskas, nebuvo jokios emocijos. Žinau, jog mūsų klubas laimi daug titulų ir buvome favoritai, tačiau laimėti nebuvo lengva, todėl esu labai laimingas.“

„Gynyba buvo pagrindinis faktorius, leidęs laimėti. Pabaigoje šiek tiek atsipalaidavome, „Lietkabelis“ turėjo greitų vyrukų ir jiems pavyko sumažinti deficitą, bet mūsų lyderystė leido išlaikyti persvarą“, – pridėjo strategas.

– Jums tai buvo pirmasis titulas per vyr. trenerio karjerą. Kaip jaučiatės?
– Tai yra mano antrasis trofėjus, esu laimėjęs ir G lygoje, bet tai pirmasis mano titulas Europoje. Esu labai laimingas, nes mes negauname daug galimybių laimėti titulą, todėl tai labai džiugina.

– Šiandien dominavote nuo pirmosios minutės. Kas tai lėmė?
– Skyrėme dėmesį gynybai ir vyrukai atliko puikų darbą. O po gero darbo gynyboje, viskas vyksta lengviau ir puolime. Buvau labai patenkintas, kad vyrukai buvo susikaupę ties tuo, apie ką kalbėjome.

Tai nėra lengva tokioje situacijoje, tačiau pasirengimas turnyrui nebuvo lengvas. Neturėjome Luko, kuris yra kertinis žaidėjas, taip pat sveikatos problemų turėjo ir kiti žaidėjai, bet vis tiek sugebėjome atlikti puikų darbą.

– Lauvergne‘as tapo finalo ketverto MVP. Kaip pakomentuotumėte jo žaidimą?
– Jo įtaka buvo milžiniška vakar, kai mums sunkiai sekėsi rinkti taškus. Jis yra labai nuoširdus žmogus, todėl puikiai įsiliejo į komandą. Visi jį mėgsta, nes jis yra puikus ir sunkiai dirbantis asmuo.

Jojo nesibodi pripažinti klaidų ar paklausti, jeigu kažkas nėra aišku. Visa tai sudėjus, gauname puikų krepšininką ir auklėtinį. Jo įtaka šį savaitgalį buvo milžiniška.

– Koks buvo procesas derinant dėl sutarties pratęsimo su Lauvergne‘u?
– Procesas buvo lengvas, nes su mumis susisiekė Jojo agentas, kuris pasakė, jog nori likti čia. Tuomet Paulius (Motiejūnas) suderino visas detales ir procesas praėjo gan greitai. Esu labai dėl to laimingas. Noriu padėkoti ir treneriui Arne Woltmannui, kuris užmezgė puikų ryšį su Jojo.

– Koks buvo jausmas, kai Jankūnas jums ant podiumo įteikė titulą?
– Labai ypatingas jausmas. Žinau, kad Paulius yra laimėjęs ne vieną taurę, bet ne aš, todėl tai – ypatingas jausmas. Kaip ir sakiau, ne visi gauna galimybę laimėti, todėl esu be galo laimingas.

Iš Jankio pusės tai buvo gražus gestas ir visa komanda mane palaikė nuo pat pradžių, kas yra labai svarbu. Jankis, Marius (Grigonis), Milas (Artūras Milaknis), Walkupas. Thomasas iš dalies yra lietuvis, todėl su šiais vyrukais rasti bendrą kalbą nuo pat pradžių buvo labai svarbu.

– Kaip finalo ketvertas padėjo įvertinti žaidėjus svarbiais momentais?
– Tokios rungtynės parodo žaidėjų savybes. Noriu išskirti Karolį Lukošiūną, nes jis atliko puikų darbą. Jis nebuvo mūsų rotacijoje svarbiose rungtynėse, bet situacija privertė suteikti jam šansą, nes jis puikiai dirba treniruotėse bei LKL rungtynėse. Labai džiaugiuosi dėl jo puikaus pasirodymo.

– Ko tikitės iš šventimo ceremonijos su komanda?
– Apie šventimo tradicijas esu girdėjęs ir jų šiek tiek matęs. Nežinau, ko tikėtis, bet to labai laukiu.

Nekantrauju grįžti pas šeimą, nes ji negalėjo čia būti. Mano dukros bei žmona stebėjo rungtynes ir atsipūsiu su artimaisiais.

Rodyti komentarus

💚💚💚🏆🥇
2021-02-15
-3
Atsakyti

Rašyti komentarą

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.