Maskoliūnas: „Nesakau, kad mus reikia girti, bet žibalo pylimas nepadeda niekam“

Lukas Malinauskas
„BasketNews.lt“
2021-02-22 22:09


Lietuvos rinktinė vargais negalais iškovojo kelialapį į 2022 m. Europos čempionatą, o vyr. treneris Darius Maskoliūnas nenorėjo sutikti, kad lietuviams pasisekė ir teigė, kad kritika ne visada yra geriausias dalykas.

Fotogalerija

„Visų pirma noriu padėkoti žaidėjams, kad jie atvyko į burbulą ir mums padėjo, – konferenciją pradėjo Maskoliūnas. – Visų antra, mūsų federacija atliko nuostabų darbą, nes burbule sąlygos buvo aukščiausio lygio sąlygos. Noriu pasveikinti Daniją ir trenerį Bittmaną – jie buvo nuostabiai pasiruošę.“

„Tikėjomės sunkių rungtynių, nes danai žaidė be jokio spaudimo, kuris gulė ant mūsų. Džiaugiuosi, kad vyrukai nepasidavė sunkiu metu ir kovėsi, kai kuriomis akimirkomis buvo kantrūs, kitais atvejais – ne. Krepšinio dievai buvo mūsų pusėje“, – pridėjo strategas.

– Ar nesutinkate, jog lietuvius lydėjo sėkmė?
– Sėkmė... Kiek mūsiškių išmetė laisvų metimų, kuriuos klubuose meta 40 proc. tikslumu ir šiandien nepataikė? Tokiais momentais, kur atrodo, jog laužiame rungtynes, kaip ir galime nubėgti bei taip toliau. Nesakyčiau, kad mus lydėjo sėkmė.

Kaip tik sakyčiau, kad danų laisvumas – kiek kartų subaudavome juos ant tritaškio, kiek davėme įmesti du taškus su pražanga, kiek įmetė tritaškių, kuriuos rizikavome. Jų aukštaūgių metimus, pavyzdžiui. Tikrai nenorėčiau sutikti. Gal keletas momentų, bet (nedaugiau).

– Kokia Kuzminsko situacija?
– Jam reikėjo susiūti koją, bet kiek sakė medikai, jis negalės žaisti apie savaitę. Linkiu jam sveikatos ir kuo greičiau grįžti į ritmą.

– Kas nutiko komandai turint 9 taškų persvarą?
– Įsisuko olimpinis tritaškis, gavome du taškus su pražanga neatkovoję kamuolio. Rytas gudresnis už vakarą, išanalizavus bus matyti kitomis akimis. Atrodė, kad žaidėme kantriai, provokavome baudas, veržėmės link krepšio. Bent puolime tas žaidimas atrodė visai nieko.

Gynyboje keitėmės ginamaisiais, bet (sukrito) jų laimingi metimai ir tada automatiškai didesnis spaudimas, prametame baudelę, lengvą metimuką. Sunku kažką komentuoti, bet faktas, jog Manto blokas buvo švarus.

– Kiek jus neramina toks nervingas langas?
– Labai. Kokio atsakymo tikitės? Kad viskas žiauriai faina ir valio? Mane labai neramina, kaip mes banguojame.

Pasitikiu tam tikrais žaidėjais, kurie žinau, ką gali duoti ir būna, jog duoda dar daugiau, bet kartais paprasčiausiai išnyksta, atrodo, tarsi kiti žmonės.

Taip, turime jaunų žaidėjų, kuriuos gali varžyti rinktinės marškinėliai, bet tas bangavimas mane išmuša iš vėžių. Ir visa komanda išsimuša. Atrodo, kad kontroliuojame viską, bet paskui sugriūname tarsi kortų namelis. Po to vėl iš lėto sunkiai keliamės, keliamės, keliamės...

– Kaip manote, kas susiję su tuo sugriuvimu? Tai techniniai ar nusiteikimo dalykai?
– Dėl nusiteikimo neturiu nė vienos pastabos – netgi bandžiau raminti, jog nuimti spaudimą. Visi suprantame, kas būtų buvę, jei būtume pralaimėję. Kad ir koks būtum patyręs, tas spaudimas vis tiek kerta per smegenis. Faktas, kad turime su tuo susitvarkyti geriau ir savo darbą atlikti geriau, tiksliau, teisingiau ir užtikrinčiau.

– Kodėl ši atranka buvo tokia sunki apskritai?
– Belgai ir čekai yra geros komandos. Pirmose rungtynėse, kaip ir minėjau, aš pats nesitikėjau, jog belgai taip gerai sužais. Mačas su danais buvo stiprus smūgis, po kurio atsitiesėme ir žaidžiame tarsi kita komanda.

Šiame lange buvo lygiai tas pats. Kontroliavome rungtynes visą laiką. Atrodo, jog perneštume 60 proc. iš šeštadienio rungtynių ir to užtektų pergalei prieš Daniją, bet...

– Ar danai savo žaidimu nustebino, nepaisant to, jog nebuvo Lundbergo?
– Jie – šaunuoliai ir nusipelno pagarbos. Jie į rungtynes ateina ramūs, nes danai pasirodė gerai ir ant jų galvos nekaba Damoklo kardas. Be savo pagrindinių žaidėjų jie atrado kitus krepšininkus. Šiandien rizikavome ties aukštaūgių tritaškiais ir viskas sukrito. Nėra ta rizika, jog ją paėmėme iš galvų – viskas iš analizės bei žiūrėtų rungtynių. Nieko nebuvo panašaus, o šiandien viskas (sukrito).

– Kas leido įsisiautėti Larsenui?
–  Sutarėme ties juo rizikuoti ir gavome tris tritaškius. Pirmaujame 5-6 taškais – tritaškis. Keletą kartų nepadarėme baudų, užbaigė atakas baudos aikštelėje. Sunku pasakyti, kas dar lėmė tokį jo pasirodymą.

– Ką galėtumėte pasakyti sirgaliams prieš olimpinę atranką?
– Mes tikrai darysime viską, kad turėtume stipresnę komandą, turėtume laiko daugiau pasiruošti ir padarysime viską, jog atsidurtume olimpiadoje. Apie tai net nėra kalbos. Puikiai žinome, kokią rinktinę galime surinkti ir tada bandysime lipdyti su ta komanda.

Nesakau, kad reikia klykti iš džiaugsmo, bet jūs ir jūsų kolegos, žinau, kad kibiriukus su... buvo paruošę laikė, bet dar tegul pasilaiko. Tegul pasilaiko tas frazes apie fiasko, katastrofas ir t.t.

Galvoju, kad šiuo sunkiu laikotarpiu ne tik krepšiniui, bet visi per pandemiją yra suirzę, pikti ir neramūs. Žibalo pylimas nepadeda niekam ir iš to nėra naudos niekam, bet visi daro savo darbą. Jeigu taip atrodo, kad taip reikia (daryti)... Nesakau, kad mus reikia girti, bet reikia matyti (situaciją) ir suprasti.

– Ar yra žaidėjai, kurie jus nustebino?
– Taip, Vaidas Kariniauskas šiame lange atrodė puikiai. Nežinau, kaip būtume pasirodę be jo. Marekas daro žingsnius į priekį, matosi, kad kitaip atrodo treniruotėse. Rodo jėgą, augimą, ko aš jam ir linkiu. Visi kažką davė.

Rodyti komentarus

A A
Maskoliūnai tavo tikra pravardė yra zuikis nuo tavo pradžios žalgiryje. Tu esi lopas o ne treneris
2021-02-24
Atsakyti
Adomaitis palyginus su juo yra labai, super aukšto lygio treneris. Rimtai, be ironijos.
2021-02-23
-1
Atsakyti
Tiesa
Abu jie yra lygus. Lygiai tokie patys liurbiai. Tiek vienas tiek kitas.
2021-02-24
+2
Atsakyti
Lietuvis
Manau D.Maskoliūnai dėk rinktinės vyr trenerio vizitinę ant stalo , sakyk AČIŪ, ir šauk pas Šarą, ten tau lengviau būti antruoju
2021-02-23
Atsakyti
Zuoko kareivį lauk.
2021-02-23
Atsakyti
labai nemėgstu žmonių, kurie imasi ne savo darbų pagal sugebėjimus... Adomas, Maskolius varykit na chudožniką učitsa...
2021-02-23
+2
Atsakyti
LKF fenomenas
Rinktines treneriu skirti klubiniu komandu 2-us, 3-us trenerius .... Ar jie tokie, ar mus tokiais laiko??? Sedziu, galvoju ir niekaip nesuprantu... !!! Kaip gali rinktinei vadovauti treneris , kuris nevadovauja jokiam klubui??? O gal 2-3 treneriai , kad ir Eurolygos yra geresni specialistai nei Eurocup ir kitu lygu vyr treneriai.... ??? Bet jau taip yra: moteru rinktinei gali vadovauti vyru klubo treneris, vyru rinktinei, klubu treneriu asistentai ... Chebryte normaliai "stumia" ir yra padede dideli skersa ant visu ... NELIECIAMIEJI ... :))
2021-02-23
+2
Atsakyti
Makaluotojas
zasinas tu paskutis esi, pagarbos tau nulis, normaliai taves zurnalistai klausia, o tu su savo arodancija cia suda mali, geda i tave ziuret!
2021-02-23
+1
Atsakyti
2good
Jis fekalijose jau maudosi iki ausu. Pasilaikykit kibirus? Visi juokiasi o jis to dar nepastebejau. Ar ne jonavini?
2021-02-23
-2
Atsakyti
tokijus
rungtynes vadinasi sudie olimpiada. tikekimes susirinks rimtesniu dedziu, kai reiks su slovenais zaisti...
2021-02-23
+2
Atsakyti
BŪTINAI
SABAI PAKVIESK DANŲ TRENERĮ E. ​Bittmaną TRENIRUOTI LIETUVOS RINKTINEI PER ARTĖJANTĮ EČ !!! JIS ŽYMIAI IŠMINTINGESNIS UŽ PASIMETUSĮ MAKALUOTOJĄ :)
2021-02-23
+1
Atsakyti
che
Ačiū Dariau už darbą rinktinėje , sėkmės su Barselona. Dabar laikas ieškoti naujo, stiprenio trenerio.
2021-02-23
+2
Atsakyti
As
Man sunku suprasti kodel Lietuvos rinktine neisejo su uzduotim visu pirma uzdusinti Danus gynyboje. Rinktineje pilna jaunu ciuvu. Tai tegul ir spaudzia tuos Danu gynejus nuo galines linijos visas rungtynes.
2021-02-23
Atsakyti
LKL pasamde troliu armija
Kad komentuose menkinti Adomaiti. Ir kad ikisti paskui Maskoliuna. Apgailetini Sabo darbeliai.
2021-02-23
-2
Atsakyti
Adomaitis laiminėjo šimtu procentu. Visai nelygintina situacija.
2021-02-23
+2
Atsakyti
Sultonas
Palaukite. Tuoj nauja strategu karta ateis :D Sabonio sunelis iš Zalgirio ir Maskoliuno iš Ryto :D Tada tai pamakaluosim :D
2021-02-23
Atsakyti
Realus
nemyzkit komentatoriai. idomu ka ciulbesit, kai laimesim pvz pries kokius serbus.
2021-02-23
Atsakyti
Avine
Kalbek apie tai kas buvo arba kas yra, o ne kazkokias savo fantazijas cia svarstyk. Kas butu jeigu butu niekam neidomu...
2021-02-23
+4
Atsakyti
Jonas
makalavom eilini karta cia Maskolio sistema tokia 😀😀😀
2021-02-23
+2
Atsakyti
Anonimas
Taip maskoliunai jūs esate šaunuoliai nugalėjot paskutinėm sekundėm danus ir patekot į Europos krepšinio čempionatą. Vakar visą Lietuvą spjovė į karantiną pasiėmė vėliavas sėdo į automobilius ir varė švęsti istorinės pergalės nugalint danus
2021-02-23
+1
Atsakyti
s
Gėdu gėda..jeigu bįūtų Adomaitis taip sujudėjęs, kas tada būtų? TOKIOS GĖDOS nėra turėjęs ltu krepšinis..(Nustokit save vadinti krepšinio šalim prašau)
2021-02-23
+1
Atsakyti
LKL
Vis dar isivaizduojat,kad Lietuva bilekaip stipri tik nesiseka su treneriais?O kas yra geras treneris,Jasikevicius?O kodel jis nenori treniruoti rinktines juk musu rinktine labai stipri,treniruoti garbe va tik trenerio gero reikia!Realybe,kad mes esame tik vidutiniokai tas pats Jaska supranta todel nenori nei gadint reputacijos nei kibiru meslo ant galvos po pralaimejimu.Neisaugina Lietuva talentu stai kur esme!
2021-02-23
-3
Atsakyti
Anonimas
Nu koks skirtumas,tikslas pasiektas o del zaidimo tai be Valanciuno,Sabonio ir Grigonio ta rinktine tik vidutinioke
2021-02-23
-5
Atsakyti
o Danai su Belgais tai Dream team surinko.
2021-02-23
+3
Atsakyti

Komentuoti

  Iš viso komentarų: 99

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.