Lemtingą bloką apžvelgęs Kalnietis prisiminė Maskoliūno pastabą per treniruotę

Lukas Malinauskas
„BasketNews.lt“
2021-02-22 22:32


Lemiamoje danų atakoje iniciatyvos ėmęsis Adama Darboe greičiu įveikė Mantą Kalnietį ir susikūrė koridorių krepšio link, bet Lietuvos rinktinės kapitonas ryžtingai nutraukė varžovo mėginimą sukurti neįtikėtiną stebuklą.

Fotogalerija

Būdamas iš už nugaros, Kalnietis blokavo Darboe metimą ir atkovojo kamuolį, kuris beprotiškoje Lietuvos kelionėje per kvalifikacijos etapus tapo bilietu į 2022 m. Europos čempionatą.

Užsitikrinus kelialapį kišenėje Kalnietis nevengė pajuokauti kalbėdamas apie paskutinį momentą.

„Praradau poziciją, jis mane jau buvo paėmęs, – sakė Kalnietis. – Treneris šiandien ryte sakė, kad man jau reiktų nebešokinėti, jau per senas. Bet pašokau ir nieko (juokiasi).“

Kapitono blokas atėmė iš danų galimybę sukurti sensaciją, nuo kurios jie liko labai arti – per vieną metimą. Lietuvos rinktinė iš Vilniaus burbulo išsiskirstė dramą laimėjusi 77:76.

– Kaip susiklostė rungtynės? – žurnalistai paklausė Kalniečio.
– Nėra daug ką pasakyti. Esame laimingi dėl patekimo į Europos čempionatą. Deja, bet tokiu (dramatišku) keliu. Už kelių savaičių niekas neprisimins, kaip mes tai padarėme. Žinoma, rungtynės nesusiklostė taip, kaip norėjome.

– Kokios mintys kilo, kai danams pradėjo kristi kosminiai tritaškiai?
– Nebuvo didžiausia bėda, jeigu jie įmeta sunkius tritaškius. Jie negali laimėti rungtynių su tokiais tritaškiais. Aišku, tai duoda per galvas, bet problema buvo tada, kai jie metė laisvus tritaškius arba mus baudė taip, kaip jiems yra patogiausia. Viskas susideda į viena: kamuolys, atrodo, nukrenta ne ten, kažkas kažkur užkliūna. Dažniausiai tokie dalykai nenulemia rungtynių baigties.

– Kiek šiandien veikė spaudimas jums?
– Nesame buvę grynai tokioje situacijoje, kad kovotume į Europos čempionatą (paskutinėse rungtynėse). Bet tiek treneriai, tiek žaidėjai yra daug matę, ir ne pirmą kartą susiduriame su spaudimu. Aišku, Lietuvai būtų buvusi didžiausia tragedija vasarą likti be krepšinio turnyro, bet būdamas aikštelėje negalvoji apie tai. Nors gal pasąmonėje tas ir yra, bet stengiesi daryti savo darbą.

Rodyti komentarus

Tavo architektas
Mantas kapitonas, pagarba. Dėkoju vyrams, bus krepšinio, bus ir pergalių. Vasarą jeigu tęsis covidas bus ką žiūrėti.
2021-02-23
+5
Atsakyti
Lordas
makaliu lauk,nes tuoj rinktine su tokiu zaidimu ne tik neš😂 geda Lietuvai,bet ir pramus dugna kur yra nusiritusi
2021-02-23
-4
Atsakyti
djgaffer
Pagarba Mantui,kad tuo bloku ištempė rinktinę į čempionatą.Vienas tų retų epizodų,kuriuo galim pasidžiaugti.Ir Kalnietis parodė,,kad jis dar reikalingas rinktinei.Ne tik perdavimus dalina,svarbius tritaškius pataiko,bet ir gynyboje gali puikiai sužaisti.Parodė širdį,parodė,kad jam rūpi rinktinė,už tai jam ačiū.
2021-02-22
+5
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 3

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.