Ruikio ir Kumpio duetas atkrintamųjų starte nukalė „Gargždams“ pergalę prieš „Ryto“ dublerius

2021-02-27 18:17
Nuotr.: NKL/M.Baranauskas

Mantas Ruikis pelnė 30 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir jo vedama „Gargždų“ komanda iškovojo pergalingai pradėjo NKL VIKINGLOTTO atkrintamąsias. Gargždų klubas savo aikštėje 93:71 (22:24, 28:20, 21:9, 22:18) įveikė Vilniaus „Perlą Energiją“.

Aštuntfinalyje gargždiškiai iki 2 pergalių pirmauja 1-0, antrosios rungtynės Vilniuje bus žaidžiamos antradienį.

35 metų Ruikis pataikė 6 dvitaškius iš 11, 4 tritaškius iš 8 ir visas 6 baudas. Jis surinko 34 naudingumo balus.

21
35
14
56%
9/16

Tai buvo antros iš eilės galingos Ruikio rungtynės. Paskutiniajame reguliariojo sezono mače jis į Jonavos „CBet“ krepšį įmetė 40 taškų ir surinko 43 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis – jo karjeros rekordas.

Ruikio asmeninis rezultatyvumo NKL VIKINGLOTTO rekordas – 42 taškai, pelnyti pernai metų sausį į Molėtų „Ežerūno“ krepšį.

Ruikis dar iki ilgosios pertraukos pelnė 20 taškų ir „Gargždai“, įpusėjus mačui, pirmavo 50:44. Visgi svečiai trečią kėlinį pradėjo spurtu 9:2 ir po Andreas Kalogiro tritaškio išsiveržė į priekį 53:52.

„Gargždų“ treneris Erikas Kubilius tada paprašė minutės pertraukėlės ir po jos šeimininkai spurtavo 19:0, taip įgydami pergalingą persvarą – 71:53.

Didžiausias „Gargždų pranašumas vienu metu siekė 32 taškus (91:59).

Įspūdingais dėjimais pasižymėjęs Modestas Kumpys per 36 minutes pelnė 21 tašką (9/16 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), atkovojo 14 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, taip surinkdamas 35 naudingumo balus.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 30 (6/11 dvit., 4/8 trit., 6/6 baud., 10 atk. kam., 34 naud. balai), Modestas Kumpys 21 (9/16 dvit., 14 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam., 35 naud. balai), Eimantas Žilius 12 (6/8 dvit.), Ernestas Bružas 10 (2/3 trit., 4 kld.).

„Perlas Energija“: Adas Šimonis 13 (2/5 trit.), Andreas Kalogiros 12 (4/7 trit.), Erikas Jermolajevas 9, Arnas Adomavičius 8 (2/6 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Justas Šukelis 7.