Solidaus Sabonio žaidimo fone – „Pacers“ gynėjo tūkstantmečio pasiekimas

2021-03-04 06:14
Nuotr.: AP – Scanpix

T.J. McConnellis surengė pasirodymą, kokio šiame tūkstantmetyje NBA dar neregėjo, Domantas Sabonis ketvirtajame kėlinyje sumetė 8 iš 18 savo taškų bei padėjo Indianos „Pacers“ (16-18) nutraukti keturių pralaimėjimų seriją.

Nate'o Bjorkgreno auklėtiniai Klivlande 114:111 (28:28, 23:33, 31:29, 32:21) pranoko vietos „Cavaliers“ (14-22).

Nuo suolo pakilęs McConnellis įspūdingai pasirodė užfiksuodamas trigubą dublį su net 10 perimtų kamuolių.

16
42
13
10

Gynėjas perėmė 9 kamuolius dar iki ilgosios pertraukos. 28-erių atletas iš viso surinko 16 taškų (8/8 dvit.), 13 rezultatyvių perdavimų, 10 perimtų ir 4 atkovotus kamuolius, 2 klaidas, blokuotą metimą ir 42 naudingumo balus.

NBA perimtų kamuolių rekordas siekia 11 kamuolių, kuriuos 1999 m. balandį užfiksavo Kendallas Gillas, o 1976 m. gruodį pirmasis tokį rezultatą pademonstravo Larry Kenonas.

Paskutinio taškų, rezultatyvių perdavimų ir perimtų kamuolių trigubo dublio autorius – Mookie Blaylockas. Atlantos „Hawks“ krepšininkas 1998 m. balandžio 14-ąją įsirašė 14 taškų, 11 rezultatyvių perdavimų bei 10 perimtų kamuolių.

Sabonis per 38 minutes realizavo 7 iš 10 dvitaškių, 4 iš 7 baudų ir prametė 2 tritaškius. Jis taip pat išdalino 6 rezultatyvius perdavimus bei sugriebė 5 kamuolius.

Likus žaisti pustrečios minutės Collinas Sextonas įmetė abi baudas ir „Cavaliers“ išsiveržė į priekį – 106:105. „Pacers“ tada dukart nesėkmingai puolė, šeimininkai nepasinaudojo galimybe padidinti savo pranašumo, Jrue Holiday po Sabonio perdavimo įmetė tritaškį ir svečiai susigrąžino persvarą – 108:106.

Malcolmas Brogdonas po to surinko keturis taškus ir, likus rungtyniauti 38,4 sekundės, Indianos ekipa laikė kontrolę savo rankose – 112:107.

Likus 1,3 sekundės Dylandas Windleris įmetė dvitaškį, sumažinusi „Cavs“ atsilikimą iki minimalaus – 111:112, bet lemiamu metu prie baudos metimų linijos stojęs Brogdonas neklydo ir įtvirtino „Pacers“ pergalę – 114:111.

Sextonas dar iki ilgosios pertraukos sumetė 14 taškų ir išdalino 10 rezultatyvių perdavimų. Gynėjas tapo pirmuoju „Cavs“ krepšininku nuo LeBrono Jameso laikų, dvigubą dublį pasiekusiu per pirmuosius du kėlinius.

Jamesas vilkėdamas „Cavs“ marškinėlius tokį rezultatą užfiksavo 2017 m. vasario 6 d.

22-ejų Sextonas finišavo su 32 taškais (10/20 dvit., 2/5 trit., 6/6 baud.), 10 rezultatyvių perdavimų, 3 perimtais ir 4 atkovotais kamuoliais bei 6 klaidomis.

„Cavaliers“: Collinas Sextonas 32 (10 rez. perd., 6 kld.), Jarrettas Allenas (11 atk. kam.) ir Deanas Wade'as – po 17, Darius Garlandas 16, JaVale'as McGee 10 (5 kld.).

„Pacers“: Malcolmas Brogdonas 29 (12/15 metimai, 5 kld.), Domantas Sabonis 18, T.J. McConnellis 16 (13 rez. perd., 10 per. kam.), Dougas McDermottas ir Mylesas Turneris – po 12, Jeremy Lambas 11.