Trileryje su pratęsimu – „Telšių“ pergalė prieš nukraujavusius „Žalgirio“ dublerius

2021-03-11 20:18
Nuotr.: G.Šiuparys

„Telšių“ ekipa NKL – VIKINGLOTTO atkrintamosiose varžybose startavo dramatiška pergale.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namuose pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse per pratęsimą 96:87 (16:29, 27:16, 25:20, 14:17, 14:5) palaužė Kauno „Žalgirį-2“.

Serijoje iki 3 pergalių telšiškiai išsiveržė 1-0.

24
30
70%
7/10
100%
4/4

Kauno ekipa šiandien vertėsi 9 žaidėjais. Arvydas Gronskis savo rotacijoje neturėjo Manto Rubštavičiaus, TIto Sargiūno ir Pauliaus Murausko.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3 minutėms Vitalijus Kozys tritaškiu išvedė svečius į priekį (78:77).

Likus 51 sekundei ir „Telšiams“ pirmaujant 82:80 prie baudų metimų linijos stojęs Dominykas Stenionis išlygino rezultatą (82:82).

Šeimininkai turėjo lemiamą ataką, tačiau iniciatyvos ėmęsis Gytis Sirutavičius įsirėžė į varžovą ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimą geriau pradėjo šeimininkai, kurie spurtavo 5:0 ir po Igno Razučio dvitaškio likus minutei įgijo 4 taškų persvarą (89:85).

Žalgiriečiai buvo netikslūs, o pergalę baudų metimais įtvirtino Razutis (92:86).

Nugalėtojų gretose ryškiausiai žibėjo Tomas Zdanavičius, kuris per 25 minutes pelnė 24 taškus (7/10 dvit., 2/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 7 bei prarado 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 30 naudingumo balų.

„Žalgirio“ dublerių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyvus Giedriaus Bergaudo pasirodymas. Aukštaūgis per 34 minutes surinko 16 taškų (5/8 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), 7 atkovotus kamuolius bei 18 naudingumo balų.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie surengė spurtą ir pirmajame kėlinyje įgiję 13 taškų pranašumą pasiuntė telšiškius į nokdauną (29:16).

Vaišvilos kariauna sugebėjo atsitiesti, atsakė atkarpa 15:8 ir po Razučio tritaškio kvėpavo žalgiriečiams į nugaras (43:45).

Po ilgosios pertraukos „Telšiai“ perėmė iniciatyvą į savo rankas bei prieš lemiamą ketvirtį po Deivido Rasio tritaškio pirmavo 3 taškais (68:65).

Antrasis serijos mačas kovo 15-ąją įvyks Kaune.

„Telšiai“: Tomas Zdanavičius 24 (7/10 dvit., 2/2 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 30 naud.), Gytis Sirutavičius 20 (4/6 trit., 3 blok.), Ignas Razutis 14 (2/9 trit., 6 atk. kam., 9 rez. perd.), Deividas Rasys 13 (1/6 trit.), Mindaugas Norkus 12 (4/9 dvit., 10 atk. kam., 4 kld.), Ovidijus Kaminskis 7 (4 rez. perd.).

„Žalgiris-2“: Giedrius Bergaudas (5/8 dvit., 7 atk. kam.) ir Dominykas Stenionis (5/8 dvit.) po 16, Vitalijus Kozys 11 (5 atk. kam.), Gytis Mačionis 10 (6 rez. perd.), Karolis Babušis 9 (2/7 trit.), Justinas Ramanauskas (1/5 trit., 4 rez. perd., 4 per. kam.), Radvilas Kneižys (1/5 trit.) ir Gytis Nemeikša (2/4 trit.) po 8.