Valančiūno „Grizzlies“ dramatiškai sustabdė NBA vicečempionų pergalingą žygį

2021-03-18 06:55
Nuotr.: AP – Scanpix

Jonas Valančiūnas sėkmingai grūmėsi po krepšiais, o jo atstovaujama Memfio „Grizzlies“ (18-19) grįžo į pergalių kelią.

Tenesio valstijos ekipa namie 89:85 (25:22, 21:25, 26:16, 17:22) dramatiškai nugalėjo Majamio „Heat“ (22-19).

NBA vicečempionai buvo iškovoję penkias pergales paeiliui, o per pastaruosius 12 mačų buvo laimėję 11 kartų.

13
24
2
10

JV nugalėtojams per 24 minutes įmetė 7 taškus (3/5 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 12 kamuolių, sykį suklydo bei 3 kartus prasižengė.

Dvikovos likimas sprendėsi paskutinėmis minutėmis – Tyleris Herro išlygino rezultatą (83:83), tačiau likus 29 sekundėms De'Anthony Meltono baudų metimai vėl išvedė šeimininkus į priekį – 85:83.

Per savo ataką „Heat“ atkovojo du kamuolius puolime, kol galiausiai Goranas Dragičius išprovokavo pražangą bei išlygino rezultatą (85:85), tačiau šeimininkai dar turėjo 9 sekundes išsigelbėjimui, kuriomis pasinaudojo Ja Morantas, pelnęs dvitaškį iš po krepšio.

Šiek tiek daugiau nei sekundę turėję „Heat“ krepšininkai prarado kamuolį, o „Grizzlies“ pergalę baudomis įtvirtino Kyle'as Andersonas.

Rungtynių herojumi tapęs Morantas aikštėje praleido 36 minutes ir per jas surinko 13 taškų (5/10 dvit., 0/5 trit., 3/5 baud.), 4 atkovoti kamuoliai ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

„Heat“ neišgelbėjo galingas Jimmy Butlerio pasirodymas. Puolėjo sąskaitoje per 35 minutes buvo 24 taškai (8/14 dvit., 2/6 trit.), 7 atkovoti kamuoliai ir 2 rezultatyvūs perdavimai.

„Grizzlies“: Kyle'as Andersonas, Ja Morantas (5/10 dvit., 0/5 trit.) ir De'Anthony Meltonas (10 atk. kam.) po 13, Dillonas Brooksas 10 (2/10 trit.), ..., Jonas Valančiūnas 7 (12 atk. kam.).

„Heat“: Jimmy Butleris 24 (8/14 dvit., 2/6 trit., 7 atk. kam.), Bamas Adebayo 15 (5/11 dvit., 5/6 baud., 12 atk. kam.), Duncanas Robinsonas 13 (3/11 trit.), Tyleris Herro 11 (3/8 dvit.).