Šansai blėsta: „Žalgiris” išvykoje pralaimėjo penktą kartą iš eilės

2021-03-18 18:44

Dar pirmajame kėlinyje sustojęs Kauno „Žalgiris“ (15-15) Eurolygoje patyrė triuškinantį pralaimėjimą.

Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 61:84 (18:28, 8:17, 20:21, 15:18) neprilygo Stambulo „Fenerbahče“ (18-12) krepšininkams. Pirmąją tarpusavio dvikovą 99:62 laimėjo „Žalgiris“.

Tai buvo trečioji kauniečių nesėkmė paeiliui ir penktoji iš eilės išvykoje.

Su 15 laimėjimų per 30 turų „Žalgiris“ nukrito į 11 vietą. Rytoj rungtynėmis mažiau sužaidusi „Valencia“ (15-14) žais prieš absoliutų autsaiderį, Maskvos srities „Chimki“ (3-25), ir turės progą įsitvirtinti dešimtoje vietoje.

Nepaisant pralaimėjimo, „Žalgiris“ vis dar turi šansų žengti į atkrintamąsias ir nuo aštuntoje vietoje esančio Sankt Peterburgo „Zenit“ (16-13) atsilieka 1 pergale, tačiau rusai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

„Tikrai pozityvo mažai, jo galbūt dabar visai nėra, – po mačo rūbinėje sakė 8 taškus pelnęs Rokas Jokubaitis. – Dabar Eurolygoje dar liko ketverios rungtynės. Kaip treneris minėjo, sezonas dar tikrai nebaigtas. Turime iš naujo persigrupuoti, susidėlioti iš naujo. Galbūt pirmas penkias minutes sukovojome, o po to šiek tiek juos paleidome. Kaip treneris sakė, aikštėje tiesiog numirėme. Mūsų šiandien nebuvo. Jie visur buvo greitesni. Mes net nesiaukojome, nekritome ant kamuolių, bėgiojome kaip viščiukai be galvos.“

Per likusius keturis turus „Žalgiris“ žais namuose su Tel Avivo „Maccabi“, Berlyno ALBA ir Atėnų „Panathinaikos“ bei svečiuose su Miuncheno „Bayern“.

„Fenerbahče“ lietuvis Edgaras Ulanovas dėl klubo skausmų rungtynėms registruotas nebuvo.

Nugalėjusi „Žalgirį“, Turkijos ekipa pergalėmis aplenkė Madrido „Real“ (17-12) ir pakilo į šeštą turnyrinės lentelės vietą. Karališkasis klubas šiandien žaidžia rungtynes prieš Maskvos CSKA ir jeigu ispanai šiandien patirs nesėkmę, ilgesniam laikui užleis „Fenerbahče“ šeštą poziciją.

Rungtynes geriau pradėjo žalgiriečiai, kurie pirmojo kėlinio viduryje po Joffrey Lauvergne‘o dvitaškio įgijo 5 taškų pranašumą (9:4).

Vis dėlto persvara svečiai pasidžiaugė neilgai ir darbo ėmęsis Nando De Colo sugrąžino „Fenerbahče“ į vėžes, ketvirčio pabaigoje pelnė 4 taškus ir po 10 minučių turkai turėjo dviženklį pranašumą (28:18).

Antrajame kėlinyje šeimininkai tiesiog dominavo rinkdami pigius taškus, tuo metu „Žalgiriui“ leisdami pataikyti 4 metimus iš žaidimo ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdami 19 taškų pranašumą (45:26).

Antroji rungtynių pusė tapo formalumu. Šeimininkų garvežys ir toliau riedėjo užtikrintai, o ketvirtojo kėlinio pradžioje po Danilo Barthelio tolimo šūvio skirtumas tarp komandų siekė 30 taškų (76:46).

„Manau, jog pirmosios 5 rungtynių minutės buvo geros, o paskui subyrėjome abiejose aikštelės pusėse, – po mačo kalbėjo Martinas Schilleris. – Manęs netenkino žaidimas tiek puolime, tiek gynyboje. Kai negali įmesti taškų, nenori, kad tai paveiktų tavo žaidimą gynyboje, tačiau taip įvyksta. Mes negalime to priimti ir bendrai vertinant komandos pasirodymą – jis buvo labai nuviliantis.“

Nugalėtojų gretose ryškiausiai žibėjo Vesely, kuris per 32 minutes pelnė 21 tašką (9/10 dvit., 3/5 baud.), atkovojo 10 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 32 naudingumo balus.

Naudingiausiai „Žalgiryje“ rungtyniavo Marius Grigonis. Gynėjas per 32 minutes pelnė 10 taškų (2/4 dvit., 1/6 trit., 3/3 baud) atkovojo, perėmė bei prarado po 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 15 naudingumo balų.

„Fenerbahče“: Janas Vesely 21 (9/10 dvit., 10 atk. kam., 5 rez. perd., 32 naud.), Nando De Colo 16 (3/4 trit., 6 rez. perd.), Dyshawnas Pierre'as 12 (2/3 trit., 2 blok.), Marko Guduričius 9, Lorenzo Brownas (4/7 dvit., 5 rez. perd.) ir Tarikas Biberovičius (2/2 trit.) po 8.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 12 (5/7 dvit.), Thomasas Walkupas 11 (3/5 trit.), Marius Grigonis 10 (1/6 trit., 8 rez. perd.), Rokas Jokubaitis 8 (2/5 trit.).