Nesulaikomai žaidusio Žemaičio vedama „Dzūkija“ kyla į šeštąją poziciją

2021-03-27 18:24

Šeštadienį Pasvalyje vykusiose rungtynėse, svečiai iš Alytaus iškovojo 9-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.

Nikola Vasiljevo vadovaujami Alytaus „Dzūkijos“ (9-16) krepšininkai rezultatu 86:79 (15:16, 18:24, 24:23, 29:16) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (10-15) ekipą.

Tai buvo pirmoji dzūkų pergalė prieš „Pieno žvaigždes“ šiame sezone.

21
31
56%
5/9
7

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, spurtuodami rezultatu 11:3. Tiesa, į tokį spurtą Nikola Vasiljevo auklėtiniai sureagavo ir po pirmojo ketvirčio pasvaliečiai pirmavo vos vieno taško persvarą (16:15).

Antrajame kėlinyje rungtynių iniciatyvą į savo rankas perėmė Branko Mirkovičius. „Pieno žvaigždžių“ atakų organizatorius buvo nesustabdomas ir taikliais tolimais šūviais aikštės šeimininkams sukrovė dviženklį pranašumą (40:27).

Kėlinio pabaigoje, Simas Jasaitis bei Paulius Danisevičius smeigė po tritaškį, taip sušvelnindami dzūkų atsilikimą ir po dviejų kėlinių Pasvalio ekipa pirmavo 7 taškais (40:33).

Branko Mirkovičius prieš didžiąją pertrauką buvo surinkęs jau 18 taškų, tuo tarpu Alytaus „Dzūkija“ itin nesėkmingai realizavo tolimus metimus – vos 3 tritaškiai iš 15 bandymų (20 proc.).

Antroji rungtynių pusė prasidėjo Kristupo Žemaičio sėkmingais epizodais puolime. „Dzūkijos“ gynėjas smeigė du tritaškius, pridėjo dvitaškį ir taip sumažino savo komandos atsilikimą iki 4 taškų (46:50).

Ketvirtajame kėlinyje tas pats Kristupas Žemaitis apsukų nemažino, inicijavo svarbiausią komandos spurtą rungtynėse, kuris pirmą kartą alytiškiams leido išsiveržti į priekį (69:67).

Petrausko auklėtiniai „Dzūkijos“ puolimui priešnuodžių nerado ir svečiai iš Alytaus šventė pergalę rezultatu 86:79

Alytaus ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Žemaitis, kuris pelnė 21 tašką, atkovojo 8 kamuolius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Jam puikiai talkino Giedrius Staniulis, pridėjęs 16 taškų ir atkovojęs 9 kamuolius.

„Pieno žvaigždių“ komandoje rezultatyviausias buvo Branko Mirkovičius, kuris pelnė 21 tašką.

Pasvalio ekipoje šiame „Betsafe-LKL“ sezone debiutavo Yannickas Franke. Praeityje „Pieno žvaigždėms“ atstovavęs olandas pelnė 10 taškų.

„Pieno žvaigždžių“ ekipoje dėl traumų nerungtyniavo Danielis Amigo, Edgaras Želionis bei komandos kapitonas Arvydas Šikšnius.

„Dzūkija“: Kristupas Žemaitis 21 (8 atk. kam., 7 rez. perd., 30 naud. bal.), Giedrius Staniulis 16 (9 atk. kam.), Artūras Jomantas 9, Simas Jasaitis 8.

„Pieno Žvaigždės“: Branko Mirkovičius 21 (5/7 trit.), Tomas Lekūnas 19 (8 atk. kam.), Paulius Petrilevičius 16 (8 atk. kam.), Yannickas Franke 10.