Reto grožio trileris: 3000 sirgalių palaikomas „Maccabi“ per pratęsimą parklupdė „Barceloną“

2021-03-30 23:27
Nuotr.: Euroleague.tv stop kadras

Antradienio vakarą Tel Avivo „Menora Mivtachim“ arenoje atmosfera priminė laikus, kuomet COVID-19 virusas pasaulyje neegzistavo, o trijų tūkstančių aistruolių palaikomas Tel Avivo „Maccabi“ (13-17) Eurolygoje iškovojo įspūdingą pergalę.

Ioannio Sfairopoulos auklėtiniai namuose per pratęsimą 99:94 (19:14, 20:24, 26:21, 15:21, 19:14) parklupdė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą „Barceloną“ (23-9).

Nepaisant pergalės, Izraelio klubas yra praradęs teorinius šansus žengti į Eurolygos atkrintamąsias ir su 13 pergalių per 30 turų rikiuojasi 13-oje turnyrinės lentelės vietoje.

24
33
8
2

Tuo metu „Barca“ pergalės atveju šiandien būtų užsitikrinusi pirmąją vietą reguliariajame sezone, tačiau tokio pasiekimo Šaro kariaunai dar teks luktelėti.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus 11 sekundžių ir esant lygiam rezultatui (78:78), Chrisas Jonesas pelnė dvitaškį su pražanga. Amerikietis prametė baudos metimą, o į kitą aikštelės pusę nuskubėjęs Cory Higginsas išlygino rezultatą (80:80).

„Maccabi“ dar turėjo atsakymą, tačiau Joneso metimas viena ranka nebuvo taiklus ir trileris persikėlė į pratęsimą.

Likus 2 minutėms iki pratęsimo pabaigos Brandonas Daviesas ir Higginsas baudomis padidino svečių persvarą iki 4 taškų (90:86), tačiau tolimais metimais atsakę Elijah Bryantas ir Tyleris Dorsey likus minutei išvedė žydus į priekį (92:90).

Netrukus Nikola Mirotičius atsakė baudų metimais (92:92), tačiau kitoje aikštės pusėje kovingumą pademonstravęs Ante Žižičius, likus 30 sekundžių, pelnė taškus (94:92).

Kitoje atakoje išlyginamuoju dvitaškiu vėl atsakė Higginsas (94:94), o likus 12 sekundžių Scottie Wilbekinui iš už galinės linijos kamuolį sutrukdęs išsimesti Mirotičius buvo nubaustas technine pražanga. Wilbekinas pataikė baudą, netrukus Bryantas pridėjo dar dvi ir, likus 10 sekundžių, „Maccabi“ pirmavo 97:94.

„Barca“ turėjo lemiamą išpuolį, tačiau Davieso tolimas šūvis nebuvo tikslus ir šeimininkai triumfavo.

Šaro emocijos per minutės pertraukėlę:

„Maccabi“ į pergalę vedė Žižičius, kuris per 30 minučių pelnė 24 taškus (12/15 dvit.), atkovojo 8 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir surinko 33 naudingumo balus.

„Barcos“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyvus Mirotičiaus pasirodymas. Puolėjas per 34 minutes pelnė 23 taškus (5/8 dvit., 2/7 trit., 7/8 baud.), atkovojo 10 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 34 naudingumo balus.

„Maccabi“: Ante Žižičius 24 (12/15 dvit., 8 atk. kam., 2 blok., 33 naud.), Draganas Benderis 16 (4/5 dvit., 2/3 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 4 blok.), Angelo Caloiaro 12, Omri Casspi 11, Scottie Wilbekinas (1/5 trit., 5 kld.), Elijah Bryantas (2/4 trit.) ir Tyleris Dorsey (2/5 trit.) po 10.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 23 (5/8 dvit., 2/7 trit., 7/8 baud., 10 atk. kam., 2 blok., 34 naud.), Cory Higginsas 20 (6/10 dvit., 2/2 trit.), Brandonas Daviesas (5/11 dvit., 8 atk. kam.) ir Kyle'as Kuricas (3/6 trit.) po 12, Nickas Calathes 9 (5 rez. perd.).