Mačiulio baudos garantavo AEK pergalę, tačiau graikai liko už Čempionų lygos atkrintamųjų borto

2021-04-07 21:47

Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Jonas Mačiulis pelnė vos 2 taškus, tačiau jo baudų metimai lėmė Atėnų AEK (3-3) pergalę. Vis dėlto lietuvio atstovaujamas Graikijos klubas liko už FIBA čempionų lygos atkrintamųjų borto.

Iliaso Papatheodorou auklėtiniai namuose 79:78 (18:14, 16:20, 16:25, 29:19) parklupdė Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (4-1) krepšininkus.

Nepaisant pergalės, AEK „Top 16“ etapo K grupėje liko treti ir nepateko į turnyro ketvirtfinalį.

Graikijos ekipa surinko tiek pat pergalių, kiek Strasbūro IG (3-3), tačiau lemiamą mačą prieš Ankaros „Turk Telekom“ laimėjęs (91:81) ir geresnį tarpusavio taškų santykį turėjęs Prancūzijos klubas žengė į atkrintamąsias.

Mačiulis per 21 minutę surinko 2 taškus (0/1 trit., 2/2 baud.), 2 atkovotus bei perimtus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą, klaidą ir 5 naudingumo balus.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje AEK turėjo dviženklį deficitą (56:67), tačiau spurtavo 19:5, o Darylas Maconas tritaškiu likus 27 sekundėms išvedė graikus į priekį (75:72).

Netrukus Mačiulio pražanga pasiuntė Jevgenijų Baburiną prie baudų metimų linijos ir rusas nesuklydo (74:75).

Likus 5 sekundėms abi ekipos apsikeitė taikliomis baudomis (77:76), o pražanga sustabdytas Mačiulis turėjo šansą padidinti persvarą. Lietuvio ranka nesudrebėjo – Jonas pataikė abu baudų metimus (79:76), Baburino tritaškis nebuvo tikslus ir AEK triumfavo.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Kingsley Mosesas, kuris per 29 minutes pelnė 19 taškų (7/9 dvit., 1/2 trit., 2/5 baud.), atkovojo 6 bei perėmė 1 kamuolį ir surinko 21 naudingumo balą.

AEK: Kingsley Mosesas 19, Darylas Maconas 16, Keithas Langfordas 14.

„Nižnij Novgorod“: Kasey Shepherdas 21 (9 atk. kam.), Antonas Astapkovičius 14, Ivanas Strebkovas 12.

As
Kaip ir buvo sakyta po šito sezono ir baigs karjera Jonas. Šiek tiek gaila
2021-04-08
+1
Ciongas
Tai kad jau tragedija. čia tik rusų lygos tolimi vidutiniokai, o rusijoje nuo jų gavo 30 taškų. Čia laimėjo!, bet Jono žaidimas jau tuščia vieta.