Lauvergne‘o sugrįžimą nustelbęs Walkupas surinko dvigubą dublį, o jo vedamas „Žalgiris“ įveikė „CBet“

2021-04-16 17:50

Joffrey Lauvergne‘as po nugaros traumos sugrįžo ant parketo, Thomasas Walkupas surinko dvigubą dublį, o Kauno „Žalgiris“ (23-3) Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo lengvą pergalę.

Martino Schillerio auklėtiniai namuose 90:62 (25:14, 17:15, 21:23, 27:10) nugalėjo Prienų „CBet“ (11-18) krepšininkus.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai ir po Lauvergne‘o baudos metimo prieš ilgąją pertrauką turėjo 13 taškų pranašumą (42:29).

Trečiajame kėlinyje „CBet“ krepšininkams pavyko sumažinti skirtumą iki vienženklio (49:57), tačiau žalgiriečiai atsakė spurtu 6:0 ir po Thomaso Walkupo dvitaškio pirmavo 14 taškų (63:49).

Rungtynes šeimininkai perlaužė ketvirtajame kėlinyje, kuomet vedami 9 taškus pelniusio Luko Lekavičiaus spurtavo ir po pastarojo dvitaškio likus 4 minutėms nutolo per 18 taškų (76:58).

Ketvirtąjį ketvirtį „Žalgiris“ laimėjo 27:10.

Jokubaičio dėjimas:

„Žalgirio“ gretose įspūdingą pasirodymą surengė Walkupas, kuris per 25 minutes pelnė 10 taškų (2/4 dvit., 2/3 trit.), atkovojo 4 bei perėmė 5 kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimų, 2 sykius suklydo, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 28 naudingumo balus.

Po 16 dienų pertraukos aikštelėje pasirodęs Lauvergne‘as per 10 minučių įmetė 7 taškus (3/4 dvit., 1/3 baud.), atkovojo 2 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 7 naudingumo balus.

„CBet“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Sušinskas, kurio sąskaitoje – 18 taškų (3/4 dvit., 3/5 trit., 3/4 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 klaidos ir 23 naudingumo balai.

Antrą kartą paeiliui laimėję žalgiriečiai rikiuojasi turnyrinės lentelės viršūnėje. Tuo metu antrą pralaimėjimą iš eilės patyręs „CBet“ žengia šeštas, tačiau prieniškiams ant kulnų lipa keturių pergalių seriją turintys „Šiauliai“ (10-18).

Šioje dvikovoje Lietuvos čempionai vertėsi be COVID-19 sergančių Nigelo Hayeso bei Patricio Garino ir kirkšnies traumą besigydančio Artūro Milaknio.

Po mačo Lietuvos čempionų vyr. treneris Schilleris išskyrė gerą savo auklėtinių gynybą.

„Vertinant bendrai – geros mūsų rungtynės gynyboje. Trečiojo kėlinio pradžioje gynyba manęs netenkino, bet vyrai padarė gerą darbą sugrąžindami gerą darbą savo aikštelės pusėje. Sveikinu savo auklėtinius su pergale“, – kalbėjo strategas.

Tuo metu po pralaimėjimo „CBet“ strategas Mantas Šernius pripažino, kad jo auklėtiniams žaidimas prieš „Žalgirį“ buvo gera pamoka.

„Ėjome su tikslais, bet „Žalgiris“ mus šiandien tikrai gerbė ir žaidė su dviguba energija, – po rungtynių sakė Šernius. – Kiek kartų žaidėme su „Žalgiriu“, turėjome tokias rungtynes, kur mano komanda galėjo pajausti, kas yra Eurolyga“, – apie patirtį kalbėjo treneris.

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 17 (4/6 dvit., 3/5 trit., 3 per. kam.), Lukas Lekavičius 16 (4/5 dvit., 2/5 trit.), Marius Grigonis 13 (1/7 trit., 6/6 baud.), Thomasas Walkupas 10 (2/3 trit., 11 rez. perd., 5 per. kam., 28 naud.), Martinas Gebenas 9 (4/6 dvit., 5 atk. kam.), Paulius Jankūnas ir Joffrey Lauvergne'as po 7.

„CBet“: Mindaugas Sušinskas 18 (3/5 trit., 8 atk. kam.), Manu Lecomte 9 (5/5 baud.), Thomas Digbeu 8 (2 blok., 5 kld.), Martynas Pacevičius 7 (3/8 dvit., 7 atk. kam., 5 kld.).