Crawfordo sulaukęs „Juventus“ nutraukė trijų nesėkmių seriją LKL

2021-05-01 18:21
Nuotr.: BNS

Bryantas Crawfordas ant parketo sugrįžo po daugiau nei mėnesio pertraukos, o Utenos „Juventus“ (21-13) Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) nutraukė 3 pralaimėjimų paeiliui seriją.

Žydrūno Urbono auklėtiniai namuose 97:86 (24:20, 23:28, 26:17, 24:21) nugalėjo Alytaus „Dzūkijos“ (10-23) krepšininkus.

Nutraukę nesėkmių seriją uteniškiai pergalėmis pasivijo trečioje vietoje žengiantį Panevėžio „Lietkabelį“ (21-11). Tiesa, „Juventus“ yra sužaidę dvejomis rungtynėmis daugiau.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Tuo metu dzūkai stipriai sukomplikavo savo padėtį kovoje dėl atkrintamųjų. Likus 3 turams Nikola Vasiljevo auklėtiniai rikiuojasi devinti ir nuo ant aštunto laiptelio esančių Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (12-21) atsilieka 2 pergalėmis.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmąjį kėlinį užbaigė atkarpa 7:3 ir po Mindaugo Kupšo dvitaškio turėjo 4 taškų persvarą (24:20).

Antrajame ketvirtyje svečiai perėmė iniciatyvą, spurtavo ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 1 tašku (48:47).

Po pertraukos Urbono kariauna susigrąžino žaidimo kontrolę, o spurtas 11:5, kurį užbaigė Crawfordo dvitaškis, trečiojo kėlinio pabaigoje sukrovė uteniškiams 13 taškų persvarą (73:60).

Išgirdę pavojaus signalą, dzūkai rankų nenuleido, surengė galingą atkarpą 13:2 ir po Artūro Jomanto 2 tritaškių paeiliui kvėpavo varžovams į nugaras (73:75).

Vis dėlto pergalės iš savo rankų šeimininkai nepaleido – atsakė spurtu 12:2 ir po Igno Vaitkaus dvitaškio su pražanga likus 2 minutėms nutolo per 12 taškų (89:77).

Nuo kovo 27 dienos nežaidęs Crawfordas per 17 pelnė 7 taškus (1/4 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 bei prarado 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 9 naudingumo balus.

„Juventus“ į pergalę vedė Vaitkus, kuris per 24 minutes pelnė 21 tašką (7/12 dvit., 2/3 trit., 1/1 baud.), atkovojo bei prarado po 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Dzūkų gretose labiausiai išsiskyrė Jomantas. 35-erių veterano sąskaitoje – 15 taškų (2/6 dvit., 2/2 trit., 5/6 baud.), 7 atkovoti bei 1 perimtas kamuolys, 1 klaida, 1 rezultatyvus perdavimas ir 21 naudingumo balas.

Po pergalės uteniškių strategas Urbonas išskyrė dvi skirtingas rungtynių puses ir pabrėžė, jog iš pradžių jo auklėtiniai buvo per daug atsipalaidavę.

„Buvome per minkšti. Pirmoje pusėje žaidėme vadinamąjį ping pongą. Aš gi savo žaidėjus pažįstu, lyg jaučiasi pranašesni ir galvoja: „mes jus vis tiek kaip nors nulaušime“.

Aišku, mums pirmoje pusėje neveikė gynyba, kurią vėliau pakeitėme ir varžovams buvo sunkiau užpulti. Žaidėjai nėra robotai, pasąmonėje jautėsi, kad yra pranašesni, bet su gera gynyba antroje pusėje ir teigiamu požiūriu atėję žaidėjai pristabdė per laisvą „Dzūkijos“ puolimą ir grįžome į savo ritmą“, – kalbėjo treneris.

Urbonas po mačo taip pat metė repliką savo žaidėjui Mindaugui Kupšui, kuris pastaruoju metu demonstruoja puikią sportinę formą, tačiau anot „Juventus“ vairininko, dėl vienos priežasties šiandien buvo išsiblaškęs.

„Mindaugas truputėlį šiandien leido sau, buvo mūsų žvaigždė rungtynėse. Visi žiūrėjo į jį, nes aš kiek žinau, jis tapo ar taps LKL mėnesio MVP. Visos šviesos buvo į Kupšą ir jis bandė įdėti alleyoopą.

Nors ir įmetė taškų, bet šiandien galėjo ramiai sumesti 20 ir daugiau, jeigu būtų neišsidirbinėjęs, žaidęs savo paprastą žaidimą, kuris neša komandai naudą. To jis šiandien nedarė“, – akmenį į Kupšo daržą pametėjo Urbonas.

„Juventus“: Ignas Vaitkus 21 (7/12 dvit., 2/3 trit., 5 atk. kam., 5 kld.), Žygimantas Skučas 18 (3/8 dvit., 4/5 trit., 5 atk. kam.), Mindaugas Kupšas 12 (4/11 dvit., 6 atk. kam.), Vaidas Čepukaitis 10 (4/6 dvit.), Martynas Paliukėnas (7 atk. kam., 4 kld.) ir Vytautas Šulskis po 9, Bryantas Crawfordas 7.

„Dzūkija“: Vytenis Čižauskas (2/7 dvit., 3/5 trit.) ir Simas Jasaitis (3/7 trit.) po 16, Artūras Jomantas 15 (2/2 trit., 5/6 baud., 7 atk. kam.), Martynas Zigmantavičius 10 (4 rez. perd.), Giedrius Staniulis 9 (4/5 dvit.), Matas Jucikas 8 (4/6 dvit., 5 atk. kam.).