Detroite – tritaškiais prapliupusio Sirvydžio karjeros rungtynės

2021-05-15 07:17
Nuotr.: AP-Scanpix

Toliau žaidybinio laiko gaunantis Deividas Sirvydis sužaidė geriausias karjeros rungtynes NBA, tačiau lietuvio atstovaujama Detroito „Pistons“ (20-51) patyrė nesėkmę.

Dwane‘o Casey auklėtiniai namuose 91:104 (25:29, 28:28, 21:30, 17:17) nusileido Denverio „Nuggets“ (47-24) krepšininkams.

Sirvydis per 19 minučių pelnė 16 taškų (2/4 dvit., 4/7 trit.), atkovojo 1 kamuolį ir sykį suklydo. Visus savo taškus krepšininkas surinko per pirmuosius du kėlinius, tačiau neužbaigė rungtynių dėl sužeistos blauzdos ir ant parketo nebepasirodė ketvirtajame kėlinyje.

Rezultatyvūs perdavimai 11

20-metis pagerino asmeninius rezultatyvumo bei pataikytų tritaškių rekordus NBA pirmenybėse.

„Nuggets“ į priekį nurūko ketvirtojo kėlinio pradžioje. Monte Morrisas realizavo baudas bei smeigė tritaškį, JaVale‘as McGee pelnė taškus iš po krepšio, JaMychalas Greenas surinko keturis taškus paeiliui, o svečiai spurtavo 11:2 bei įgijo solidų 19 taškų pranašumą – 98:79.

Per likusį laiką „Pistons“ savojo deficito iki vienženklio taip ir nebesumažino.

Nugalėtojų gretose vėl nesulaikomas buvo Nikola Jokičius, kuris per 26 minutes surinko 20 taškų (7/11 dvit., 6/7 baud.), 15 atkovotų kamuolių, 11 rezultatyvių perdavimų ir 1 klaidą.

„Jau prieš rungtynes planavome, kad kontroliuosime Nikolos minutes, – teigė Mike‘as Malone‘as. – Norėjome kokybiškų minučių, bet neplanavome, kad jis žais ilgiau nei 30 minučių ir jam pakako tiek laiko, kad surinktų trigubą dublį. Rytoj pasikalbėsime ir nuspręsime, ką darysime rungtynėse su Portlando klubu.“

Denverio klubas šiuo metu turi 47 pergales ir 24 nesėkmes bei Vakarų konferencijoje užima trečiąją vietą. Vis dėlto identišką pergalių balansą turi ir Los Andželo „Clippers“, tad paskutinės reguliariojo sezono rungtynės gali tiesiogiai atsiliepti „Nuggets“ ekipai.

Sirvydis šiame mače pataikė du trečdalius visų komandos tolimų metimų. „Pistons“ šiąnakt realizavo viso labo 6 tritaškius iš 37 (16 proc.). Be Sirvydžio vienintelis krepšininkas, kuris pataikė tolimą metimą, buvo Saddiqas Bey, realizavęs 2 tritaškius iš 10.

„Turėjome geras progas ir buvo nemažai rungtynių, kuriose pataikydavome savo metimus, – teigė Casey. – Manau, jog daugumai vyrukų atsiliepė nuovargis – prašome jų žaisti didelį skaičių minučių, tačiau su tokiu pataikymu laimėti praktiškai neįmanoma.“

Sirvydis dėl sužeistos blauzdos nebeužbaigė rungtynių, tačiau už savo pasirodymą sulaukė komandos draugų pagyrų.

„Sirvydis mus tempė paskui save pirmoje mačo pusėje ir mūsų tikslas po ilgosios pertraukos buvo ir toliau duoti jam kamuolį, – sakė Tyleris Cookas. – Jo netektis sugriovė visus mūsų planus.“

„Pistons“: Hamidou Diallo 18 (8/13 dvit., 0/5 trit., 12 atk. kam., 2 blok.), Tyleris Cookas 17 (7/8 dvit., 5 atk. kam.), Deividas Sirvydis 16 (4/7 trit.), Saddiqas Bey 14 (2/10 trit.), Jahlilas Okaforas 13 (5/7 dvit.), Joshas Jacksonas 11 (0/7 trit., 5/6 baud., 10 atk. kam., 7 rez. perd., 3 blok.).

„Nuggets“: Markusas Howardas (7/8 dvit., 2/6 trit., 4 kld.) ir Nikola Jokičius (7/11 dvit., 6/7 baud., 15 atk. kam., 11 rez. perd.) po 20, Monte Morrisas 15 (5/9 dvit.), Vlatko Čančaras 11 (5/8 dvit.), Michaelas Porteris 9 (1/7 trit., 6 atk. kam.), Austinas Riversas (2/5 trit.) ir Zeke Nnaji (2/4 trit.) po 8, JaMychalas Greenas 7 (1/5 trit., 5 atk. kam.).