Lillardo ir Jokičiaus akistatoje – „Blazers“ pergalė prieš „Nuggets“ bei pavogtas namų aikštės pranašumas

2021-05-23 08:50
Nuotr.: AFP-Scanpix

Ant parketo susirėmė dvi žvaigždės – Nikola Jokičius ir Damianas Lillardas, o pastarojo vedama Portlando „Trail Blazers“ ekipa sensacingai pradėjo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamąsias, pavogdama namų aikštės pranašumą.

Terry Stottso auklėtiniai pirmajame Vakarų konferencijos ketvirtfinalio mače išvykoje 123:109 (35:30, 23:31, 38:25, 27:23) įveikė Denverio „Nuggets“ ir serijoje iki 4 pergalių pirmauja 1-0.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmajame kėlinyje po Jokičiaus dvitaškio įgijo 7 taškų pranašumą (24:17), tačiau „Blazers“ atsakė atkarpa 18:6 ir perėmė iniciatyvą (35:30).

Rezultatyvūs perdavimai 13

Antrajame ketvirtyje komandos žengė koja kojon, tačiau trečiojo ketvirčio pabaigoje svečiai susigrąžino iniciatyvą, spurtavo 10:2 ir po Lillardo šūvio paskutinę sekundę įgijo dviženklį pranašumą (96:86).

Prie sienos prispausti „Nuggets“ pakilo į lemiamą šturmą ketvirtajame kėlinyje ir, likus 5 minutėms, Nikola Jokičius dvitaškiu sumažino skirtumą iki 4 taškų (103:107), tačiau „Blazers“ atsakė spurtu 12:0 bei po Jusufo Nurkičiaus dvitaškio nutolo per 15 taškų (118:103).

Per likusį laiką Portlando klubas iniciatyvos iš savo rankų nepaleido bei triumfavo.

„Blazers“ į pergalę vedė Lillardas, kurio sąskaitoje per 39 minutes buvo 34 taškai (5/13 dvit., 5/12 trit., 9/9 baud.), 2 atkovoti kamuoliai ir 13 rezultatyvių perdavimų.

„Labai svarbu duoti serijai toną, – po pergalės kalbėjo Portlando ekipos lyderis. Kai pradedi seriją išvykoje, visuomet galvoji, kad reikia pavogti bent vienerias rungtynes. Prieš grįžtant namo mes jau turime bent vieną pergalę iš dviejų. Laimėti pirmąją dvikovą yra rimtas pareiškimas. Stengėmės žaisti kietai ir tai mums sukrovė ankstyvą persvarą. Labai svarbu laimėti pirmąją dvikovą, tačiau tai tik 1 pergalė iš 4 ir viskas tik sunkės“, – mintimis dalinosi Lillardas.

Lillardo pasirodymas:

C.J. McCollumas prie pergalės prisidėjo 21 tašku, Carmelo Anthony atseikėjo 18.

Denverio komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Jokičiaus benefisas. Serbas per 35 minutes pelnė 34 taškus (11/20 dvit., 3/7 trit., 3/4 baud.), atkovojo 16 kamuolių ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Michaelas Porteris pridėjo 25 taškus (11/11 dvit., 1/10 trit.) ir 6 atkovotus kamuolius.

„Blazers“ reguliariajame sezone užėmė šeštąją vietą, „Nuggets“ Vakaruose liko treti.

Antrasis serijos mačas bus žaidžiamas gegužės 26 dieną, Denveryje.

Jokičiaus pasirodymas:

„Nuggets“: Nikola Jokičius 34 (11/20 dvit., 3/7 trit., 16 atk. kam.), Michaelas Porteris 25 (11/11 dvit., 1/10 trit., 9 atk. kam., 2 blok.), Aaronas Gordonas 16 (5/12 dvit., 2/4 trit., 8 atk. kam.), Monte Morrisas 10 (5/9 dvit., 5 rez. perd.), Facundo Campazzo 8 (2/3 trit., 5 rez. perd.), Markusas Howardas 7.

„Blazers“: Damianas Lillardas 34 (5/13 dvit., 5/12 trit., 9/9 baud., 13 rez. perd.), C.J. McCollumas 21 (5/13 dvit., 3/7 trit., 6 atk. kam.), Carmelo Anthony 18 (4/8 trit.), Jusufas Nurkičius 16 (7/10 dvit., 12 atk. kam., 5 rez. perd.), Anfernee Simonsas 14 (4/5 trit.), Normanas Powellas 10 (2/7 dvit., 4 rez. perd.), Robertas Covingtonas 8 (2/4 trit., 5 atk. kam.).