50 taškų surinkęs Tatumas „Celtics“ padovanojo pirmąją pergalę

2021-05-29 07:27
Nuotr.: AP – Scanpix

Jaysonas Tatumas pelnė 50 taškų ir užfiksavo asmeninį NBA atkrintamųjų rekordą, o jo vedama Bostono „Celtics“ Rytų konferencijos ketvirtfinalyje iškovojo pirmąją pergalę.

„Celtics“ namuose 125:119 (33:32, 28:25, 35:27, 29:35) palaužė Bruklino „Nets“ bei sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą (1-2).

Ketvirtasis mačas naktį iš sekmadienio į pirmadienį 2 val. Lietuvos laiku taip pat vyks Bostone.

Rezultatyvūs perdavimai 7

Tatumas per 40 minučių pataikė 11 dvitaškių iš 19, 5 tritaškius iš 11 ir 13 baudų iš 15. Puolėjas taip pat atkovojo 6 kamuolius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Prieš tai jis atkrintamosiose daugiausiai buvo pelnęs 34 taškus.

„Nėra nieko panašaus į tai, ką reiškia žaidimas namuose priešais savo sirgalius“, – po mačo sakė Tatumas.

40 taškų ribą Tatumas buvo pasiekęs jau po trijų kėlinių. Tai buvo geriausias „Celtics“ klubo rezultatas nuo 2017-aisiais užfiksuoto Isaiah Thomaso pasirodymo.

Per karjerą Tatumas bent 50 taškų pelnė ketvirtąjį kartą.

„Celtics“ istorijoje atkrintamosiose daugiau taškų yra pelnę penki krepšininkai: Johnas Havlicekas (54), Isaiah Thomasas (53), Ray Allenas (51), Samas Jonesas (51) ir Bobas Cousy (51).

„Psichologiškai jis buvo labai susikaupęs, – apie Tatumą sakė jo komandos draugas Marcusas Smartas. – Mes žaidžiame su galinga komanda. Visas pasaulis tai žino, mes taip pat. Nebus lengva, bet negali atsigulti ar dėti žingsnį atgal. Turime visada eiti pirmyn ir šiąnakt tai įvyko.“

Šiame mače Kyrie Irvingas grįžo į Bostoną, o kiekvieną kartą jam gavus kamuolį sirgaliai imdavo švilpti. Tai buvo pirmosios jo rungtynės Bostone stebint sirgaliams nuo 2019-ųjų, kai jis išsiskyrė su komanda.

Irvingas pataikė 6 metimus iš 17 bei pelnė 16 taškų.

Mačą stebėjo 4,789 aistruoliai. Jis buvo nušvilpiamas dar nuo apšilimo.

„Tai krepšinis, jau kelis kartus žaidžiau tokiomis aplinkybėmis, – apie sirgalių švilpimą ir kelias necenzūrines skanduotes sakė Irvingas. – Tol, kol tai yra tiesiog krepšinio prigimtis ir nieko papildomo, tol man viskas yra gerai.“

Bruklino ekipos gretose išsiskyrė Jamesas Hardenas, kurio sąskaitoje per 39 minutes buvo 41 taškas (4/6 dvit., 7/12 trit., 12/13 baudų), 7 atkovoti kamuoliai ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Hardenas tapo pirmuoju krepšininku „Nets“ istorijoje, kuris atkrintamųjų mače pelnė bent 40 taškų ir atliko bent 10 rezultatyvių perdavimų.

Kevinas Durantas pelnė 39 taškus (9/15 dvit., 4/9 trit., 9/12 baudų), sugriebė 9 ir perėmė 4 kamuolius.

„Celtics“ pataikė metimus, ypatingai Tatumas, – sakė Durantas. – Jis pataikė kelis labai sunkius metimus. Nemanau, kad jis kažką padarė lengvai.“

Mačo pradžioje „Nets“ pirmavo 15 taškų persvara (19:4), bet po pirmojo kėlinio priekyje jau buvo „Celtics“ (33:32).

Trečiojo kėlinio antroje pusėje Bostono klubas spurtavo 21:4 ir įgijo rekordinę 17 taškų persvarą (96:79).

Prasidėjus paskutinei mačo minutei Irvingas „Nets“ deficitą nukirpo iki 5 taškų (115:120), bet Tatumas atsakė dvitaškiu.

Likus 21 sekundei Durantas smeigė tritaškį ir „Nets“ priartėjo iki 4 taškų (119:123), bet Grantas Williamsas kamuolį įkrovė į krepšį ir „Celtics“ triumfavo rungtynėse.

„Šį vakarą daug vyrukų dėjo žingsnį į priekį, o Jaysonas buvo ypatingas“, – sakė „Celtics“ treneris Bradas Stevensas.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 50 (11/19 dvit., 5/11 trit., 13/15 baud., 6 atk. kam., 7 rez. perd.), Marcusas Smartas 23 (5/8 trit., 6 rez. perd., 4 kld.), Tristanas Thompsonas 19 (8/13 dvit., 13 atk. kam.), Evanas Fournier 17 (4/7 trit., 5 atk. kam.).

„Nets“: Jamesas Hardenas 41 (4/6 dvit., 7/12 trit., 12/13 baud., 7 atk. kam., 10 rez. perd.), Kevinas Durantas 39 (9/15 dvit., 4/9 trit., 9/12 baud., 9 atk. kam., 4 per. kam.), Kyrie Irvingas 16 (4/11 dvit., 2/6 trit., 6 atk. kam.), Joe Harrisas 8 (2/7 trit.).