Lillardas išdarinėjo stebuklus, bet 58 minučių kovą laimėjo „Nuggets“

2021-06-02 07:36
Nuotr.: USA Today – Scanpix

Damianas Lillardas išdarinėjo stebuklus, surinko 55 taškus ir tritaškiais dukart išgelbėjo Portlando „Trail Blazers“, bet galiausiai Denverio „Nuggets“ įrodė savo pranašumą.

Fantastiškoje NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijos dviejų pratęsimų kovoje „Nuggets“ namuose 147:140 (38:25, 27:37, 27:32, 29:27, 14:14, 12:5) palaužė „Blazers“.

Serijoje iki keturių pergalių „Nuggets“ išsiveržė į priekį 3-2. Šeštosios serijos rungtynės penktadienį 3 val. ryte vyks Portlande.

Rezultatyvūs perdavimai 9

Lillardas žaidė 51 minutę ir pataikė 12 tritaškių iš 17, 5 dvitaškius iš 7 ir 9 baudas iš 10. Jis taip pat atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei sugriebė 6 kamuolius.

55 taškai – „Blazers“ atkrintamųjų rekordas. Pats krepšininkas prieš tai atkrintamosiose daugiausiai buvo įmetęs 50 taškų.

NBA istorijoje 55 taškai atkrintamųjų varžybų mače yra septintas geriausias rezultatas. Rekordas priklauso Michaelui Jordanui, pelniusiam 63 taškus.

12 tritaškių – naujasis NBA atkrintamųjų rekordas. Prieš tai geriausias rezultatas priklausė Klay Thompsonui, įmetusiam 11 tritaškių.

Lillardas tapo pirmuoju krepšininku NBA istorijoje, kuris rungtynėse pelnė bent 50 taškų, atliko bent 10 rezultatyvių perdavimų ir pataikė bent 10 tritaškių.

„Tai nėra svarbu, – apie savo pasirodymą sakė Lillardas. – Šiuo metu svarbu tai, kad mes pralaimėjome šias serijos rungtynes.“

„Tai buvo geriausias mano gyvenime matytas pasirodymas, – apie Lillardą sakė „Blazers“ treneris Terry Stottsas. – Jis mums atidavė viską, pataikė tiek daug metimų.“

„Jis buvo antžmogis“, – kalbėjo „Nuggets“ vairininkas Michaelas Malone'as.

„Gaila, kad iššvaistėme vieną geriausių visų laikų pasirodymų jam labiau nepadėdami“, – kalbėjo C.J. McCollumas.

Lillardo pasirodymas:

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 20 sekundžių „Nuggets“ pirmavo 119:115, tačiau šeimininkai prarado kamuolį, o „Blazers“ greitoje atakoje C.J. McCollumas smeigė tritaškį iš krašto (118:119).

Likus 12,4 sek. Monte Morrisas sumetė baudas ir „Nuggets“ suteikė trijų taškų persvarą, bet ją nubraukė tolimą šūvį likus 3,7 sek. pataikęs Lillardas (121:121).

Galiausiai Morriso šūvis iš aikštės vidurio tikslo nepasiekė ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Iki pirmojo pratęsimo pabaigos likus 35 sekundėms „Nuggets“ turėjo 5 taškų persvarą (134:129), bet Lillardas likus 23 sekundėms smeigė dar vieną tritaškį (132:134).

Likus 16,5 sek. Morrisas įmetė tik vieną baudą (135:132), o šansu vėl pasinaudojo Lillardas. Jis likus 6,4 sek. pataikė tritaškį atšokus nuo varžovo ir išlygino rezultatą, lemiama „Nuggets“ ataka vėl buvo netiksli ir komandos kovą pratęsė dar viename pratęsime.

Antrajame pratęsime sėkmė lydėjo „Nuggets“. Likus pusantros minutės Michaelas Porteris smeigė tritaškį ir Denverio ekipa atitrūko trimis taškais – 143:140.

Daugiau nei minutę komandos nepelnė taškų, o likus 8 sekundėms Morrisas pataikė baudas ir „Nuggets“ pirmavo 145:140.

McCollumas buvo netikslus, „Nuggets“ vėl sumetė baudas ir šventė pergalę.

„Štai koks yra atkrintamųjų krepšinis“, – apie rungtynes sakė Porteris.

Pratęsimuose Lillardas pelnė 17 iš 19 „Blazers“ taškų.

Denverio komandai Nikola Jokičius per 46 minutes pelnė 38 taškus (11/22 dvit., 3/9 trit., 7/8 baudų), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 38 (11/22 dvit., 3/9 trit., 7/8 baud., 11 atk. kam., 9 rez. perd., 4 blok.), Monte Morrisas 28 (3/9 dvit., 4/9 trit., 10/11 baud., 5 rez. perd.), Michaelas Porteris 26 (7/8 dvit., 3/5 trit., 12 atk. kam., 32 naud.), Austinas Riversas 18 (4/8 trit., 7 rez. perd.), Aaronas Gordonas 14 (10 atk. kam.).

„Blazers“: Damianas Lillardas 55 (5/7 dvit., 12/17 trit., 9/10 baud., 6 atk. kam., 10 rez. perd., 3 blok.), Robertas Covingtonas 19 (3/6 trit., 6/6 baud., 11 atk. kam.), C.J. McCollumas 18 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Normanas Powellas ir Jusufas Nurkičius (11 atk. kam., 6 kld.) po 13, Carmelo Anthony 8 (2/9 trit.).