Antrame kėlinyje užsikūręs „Žalgiris“ lengva pergale atidarė LKL finalą

2021-06-02 17:50

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo starte Vilniaus „Rytas“ laikėsi lygiai vieną kėlinį. Aukštesnę pavarą po pirmojo ketvirčio įjungęs Kauno „Žalgiris“ įveikė svečius iš Vilniaus ir nuo LKL čempionų titulo atsidūrė per dvi pergales.

Fotogalerija

Martino Schillerio auklėtiniai pirmajame finalo mače namuose 90:75 (23:23, 28:12, 20:24, 19:16) nugalėjo Vilniaus „Ryto“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Antrasis serijos mačas bus žaidžiamas Vilniuje.

Pirmajame kėlinyje, vedamas Ivano Buvos, „Rytas“ pasiūlė šeimininkams lygią kovą (23:23), tačiau pamatę, jog varžovai iš Vilniaus juokauti nėra nusiteikę, „Žalgirio“ krepšininkai antrajame ketvirtyje pademonstravo elitinę Eurolygos lygio gynybą: leido varžovams pelnyti vos 12 taškų, patys atseikėjo 28 ir į pertrauką išėjo turėdami dviženklę persvarą – 51:35.

Po pergalės „Žalgirio“ treneris Schilleris išskyrė, jog perlaužti rungtynes padėjo du statistiniai komponentai.

„Pagerinome intensyvumą, agresyvumą ir šie pagerinti komponentai atnešė mums geresnę gynybą antrajame kėlinyje“, – kalbėjo strategas.

Trečiąjį ketvirtį vilniečiai pradėjo spurtu 10:4 ir po Arno Butkevičiaus tritaškio skirtumas sumažėjo iki 10 taškų (45:55), tačiau kauniečiai atsakė atkarpa 7:2, o Joffrey Lauvergne’as dvitaškiu sugrąžino 15 taškų pranašumą (65:50).

Vis dėlto sėkmingiau kėlinį užbaigė vilniečiai (7:2) ir po Augusto Marčiulionio dvitaškio atsiliko 59:71.

Paskutinis mačo ketvirtis tapo formalumu – nors vilniečiai bandė kabintis, „Žalgiris“ atsakė spurtu ir likus 4 minutėms po Nigelo Hayeso dvitaškio nutolo per 17 taškų (83:66) bei nužygiavo į pergalę.

Šiose rungtynėse daugiau nei 2 taškus pelnė 5 „Ryto“ krepšininkai, tuo metu „Žalgirio“ stovykloje pasižymėjo 10 žaidėjų.

„Laimėjome rungtynes, kas ir svarbiausia. Tikrai darėme daug gerų dalykų. Vis dėlto varžovams leidome puolime atsikovoti per daug kamuolių, suteikėme daug antrųjų šansų, bet kontroliavome mačą ir svarbiausia yra pergalė“, – sėkminga serijos pradžia džiaugėsi žalgiriečių vidurio puolėjas Martinas Gebenas.

„Žalgirį“ į pergalę vedė Lauvergne'as, kuris per 29 minutes įmetė 18 taškų (9/10 dvit., 0/1 baud.), atkovojo 10 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 3 sykius suklydo ir surinko 27 naudingumo balus.

Sostinės klubo nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Buva. Aukštaūgis per 29 minutes pelnė 22 taškus (9/11 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud.), atkovojo 5 bei prarado 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

„Gerai gynyboje atrodėme tik pirmajame kėlinyje. Turi būti kur kas fiziškesnis, jeigu nori laimėti išvykoje prieš Eurolygos lygio komandą, – po rungtynių spaudos konferencijoje sakė Buva. – Viską darėme gerai tik per pirmąsias 10 minučių, vėliau sulūžome ir kai paleidi varžovus, labai sunku sugrįžti į rungtynes, ypač prieš aukšto lygio komandą, kaip „Žalgiris“. Kitose rungtynėse turime žaisti gerai nuo pirmos iki paskutinės minutės, būti daug kietesniais gynyboje ir tada – kas žino.“

Vilniečių ekipos lyderiui dėl prasto antrojo mačo kėlinio pritarė ir jo strategas Giedrius Žibėnas.

„Rungtynes pralaimėjome dar antrajame kėlinyje – 28:12. Kituose kėliniuose tokių problemų neturėjome, kaip antrame, o lemiamose rungtynių akimirkose visiškai pralaimėjome fiziškumą bei atšokusius kamuolius. Dėl to toks ir galutinis rezultatas.

Labiausiai atsakomybę prisiimti turėčiau pats, nes mes, treneriai, galėjome geriau rotuoti žaidėjus. Tai yra Eurolygos kūnai ir su tokia rotacija nelengva atlaikyti visas rungtynes. Taip pat neįtikinu komandos, kaip svarbu yra protingos pražangos, nes baigti ketvirtą kėlinį su 2 pražangomis yra nepateisinama. Vis dėlto svarbiausia, kad mūsų tikėjimas turėtų būti visai kitokio lygio. Šiandien aš to tikėjimo nejaučiau“, – mintimis dalinosi „Ryto“ vairininkas.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne'as 18 (9/10 dvit., 10 atk. kam., 27 naud.), Lukas Lekavičius 12 (4/5 dvit.), Martinas Gebenas (5/6 dvit.) ir Augustine'as Rubitas (7 atk. kam.) po 10, Nigelas Hayesas ir Thomasas Walkupas (7 rez. perd.) po 9, Marius Grigonis 7 (4 rez. perd.).

„Rytas“: Ivanas Buva 22 (9/11 dvit., 5 atk. kam., 25 naud.), Andrew Goudelockas 17 (2/8 dvit., 2/5 trit., 7/8 baud.), Arnas Butkevičius 12 (3/4 trit., 5 atk. kam.), Martynas Echodas 11 (4/9 dvit., 6 atk. kam.).

Schillerio komentaras:

Žibėno komentaras:

Buvos komentaras:

Mane tai žavi meškino Gebeno ginyba. Ant kiekvieno judesio apgaunamas, tragiškai nepaslankus ginyboje. Tobulėjimo 0. Aišku, reikia sutikti, kad turi stiprų kūną, bet visiškas atakų užbaigejes, savo nieko negalintis sukurti
2021-06-03
+2
Kaip taip galima netureti sau jokios pagarbos ir jau iseiti i aikstele pralaimejus? Nesuvokiama kaip jiems patiems uz save negeda? Apart skambiu pasisakymu medijai daugiau nieko nesugeba. Zibenas peza apie darbus aiksteleje o ne medijoje, bet ponas Putkevicius dar pries rungtynes akis pleso kad eis kovoti. O isejus tu jau matai ju veiduose luzeriu mentaliteta. Jiems ant kaktos jau buvo parasyta: Atejome tam kad mus sumindytu.
2021-06-03
+1
manau rytas dar visko neparode ir prognozuociau jiems viena pergale serijoje. vis tik galutinis rungtyniu skaicius bus nulemtas zalgirio nusiteikimo. jei siandien po gan lengvos pergales eis i antras rungtynes 100 proc tada serija gali baigtis ir po triju.
2021-06-02
-1
Gėda Rytui pralaimėti tokiai silpnai komandai kaip Žalgiris, gėda Ryto vadovybei už prastai sukomplektuota komanda, Rytas žaidžia be pagrindio įžaidėjo ir be pagrindinio 4 numerio starto penketo žaidėjų, dvi Ryto penketo pozicijos tuščios, Bičkauskis rolės žaidėjas, Radzevičius roles, Kitsingas neaišku ka veikia Ryte. Blogiausia kad kitą sezoną ir vėl Ryte bus tas pats bardakas, neaiški komplektacija ir vėl bus pralaimėta silpnam Žalgiriui.
2021-06-02
+1
Kodel kasmet dvesianciai komandai turetu buti geda pralaimeti Zalgiriui? Per 11 metu agonijos turejote jau iprasti. Per kuria vieta Zalgiris silpna komanda? Pagal Eurolyga tai 11 komanda tai koki sansa laimeti turi fiba taures dugno parodija?
2021-06-02
+1
kaip ir sakiau,viskas aisku sioje serijoje..ziurovu skaicius ta tik patvirtina.liudna del marek,net neregistravo macui
2021-06-02
+1
Jei ne Bulve tai butumem ir +40 ivirine sitai parodijai. O ir seip matosi visi zalgirieciai jau mintimis atostogose ir laksto vos ne kaip su plezinemis slepetemis. Bet net ir to uztenka sita zemo lygio kluba triuskinti ir neleisti nei akimirkai jiems pagalvoti jog jie gali kovoti...
2021-06-02
+2
Na, atrodo vieno kelinio uztenka situos nugaleti. Su pergale.
2021-06-02
-2
Idomu ka indonezijos Obradovicius si karta papasakos. Vel nuo Saro kopijuotom frazem metysis :-D
2021-06-02
+1
Visiskas pazeminimas parodijinio projekto. Dar karta parode kad tik pries kaimo komandas Zibenas kietas gali buti. O kai reikia zaisti rimtas rungtynas sitas zaba i kelnes primyzo vidury aikstes. Galetu Schilleris dar Vasturiju imesti i aikste kad parodija utu pilnai pazeminta :-D
2021-06-02
+1
Pasirdo teisybė, Motiejunas uzsake teisejam žalgirio marskinelius, tik dar nespejo ju pagaminti finalams.
2021-06-02
-3
Is kur tokiu nupuseliu atsiranda :)))
2021-06-02
+1
Zibenas savo tokia gynyba gali susikisti giliai kur jam nesueina :-D Kazkokia krepsinio parodija.