LKL finalo žaidėjų įvertinimai: Lauvergne'o ir Buvos dominavimas bei įžaidėjų kontrastai

Jonas Lekšas
„BasketNews.lt“
2021-06-02 22:58

Kauno „Žalgiris“ užtikrinta pergale startavo Betsafe-LKL pirmenybių finale. Martino Schillerio auklėtiniai namuose 90:75 susitvarkė su Vilniaus „Rytu“.

Fotogalerija

Kauniečiai mačo kontrolę perėmė antrajame kėlinyje, kurį laimėjo 28:12, ir po to iniciatyvos nebepaleido.

Abiejose komandose ryškiausiai spindėjo vidurio puolėjai: „Žalgiryje“ – Joffrey Lauvergne'as, „Ryte“ – Ivanas Buva.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino tiek „Žalgirio“, tiek „Ryto“ žaidėjų pasirodymus pirmajame finalo serijos susitikime.

„Žalgiris“

Joffrey Lauvergne'as – 9 balai
28 min., 18 tšk. (9/10 dvit., 0/1 baud.), 10 atk. kam., 2 per. kam., 3 kld., 27 naud. balai.

Nuotr. BNS

Prancūzas turėjo blogų epizodų gynyboje su Buva, tačiau didžiąja dalimi tai kompensavo dominavimu varžovų aikštės pusėje, o po pertraukos aukštaūgis pagerino darbą ir savoje aikštės pusėje. Lauvergne'as buvo pagrindinis atakų užbaigėjas ir kauniečiai jį išnaudodavo pikenrolais, kas ne kartą baigėsi dėjimais ore. Tai, kaip greitai po užtvarų sukasi Joffrey, vis dar daro įspūdį.

Thomasas Walkupas – 8,5 balo
25 min., 9 tšk. (2/4 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 7 rez. perd., 1 kld., 4 praž., 13 naud. balų.

Nuotr. BNS

Walkupas buvo žmogus, kuris pakeitė „Žalgirio“ kryptį rungtynėse. Po keitimo į aikštę žengęs amerikietis kūrė puikias progas komandos draugams, pats atakavo varžovų aukštaūgius bei gynyboje davė reikiamą impulsą komandai. Po pertraukos Thomasas šiek tiek atsipalaidavo, dėl ko pasitaikė ir klaidų gynyboje, tačiau vaizdas aikštėje su juo buvo išties solidus.

Lukas Lekavičius – 8 balai
17 min., 12 tšk. (4/5 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud.), 3 rez. perd., 2 kld., 12 naud. balų.

Nuotr. BNS

Lukas pradėjo rungtynes starto penkete ir buvo aktyvus nuo pradžių, o jo floateriai, ypatingai LKL kovose, yra mirtinas ginklas, kuriuos jis realizuoja praktiškai idealiai. Svarbiausia, jog varžovai puolime nesugebėjo pasinaudoti Lekavičiaus ūgiu ir žalgiriečiams nereikėjo eiti į pagalbas.

Augustine'as Rubitas – 8 balai
18 min., 10 tšk. (3/4 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), 7 atk. kam., 17 naud. balų.

Nuotr. BNS

Dvikovą amerikietis pradėjo tritaškiu, o didžiąją dalį savo statistikos susirinko ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai įmetė sunkius metimus. Rubitas turėjo pranašumą ketvirtoje pozicijoje, kai vilniečiai žaidė mobiliu penketu, o tai leido puolėjui rinktis kamuolius puolime.

Rokas Jokubaitis – 6,5 balo
21 min., 6 tšk. (3/4 dvit., 0/1 trit.), 3 rez. perd., 1 kld., 7 naud. balai.

Nuotr. BNS

Kaip ir Walkupas, taip ir Jokubaitis pagyvino „Žalgirio“ žaidimą žengus į aikštę nuo suolelio. Rokas iškart atakavo Andrew Goudelocką puolime ir tai daryti sekėsi puikiai. Vėliau, kaip ir visas „Žalgiris“, jaunasis talentas atleido vadeles, dėl ko buvo nubaustas gynyboje tiek Augusto Marčiulionio, tiek Mindaugo Girdžiūno, kuomet per giliai nuėjo į pagalbą.

Martinas Gebenas – 6 balai
11 min., 10 tšk. (5/6 dvit.), 3 atk. kam., 5 praž., 7 naud. balai.

Nuotr. BNS

Atrodytų, jog Gebenas buvo super efektyvus ir jo pasirodymas – nuostabus. Vis dėlto, nors aukštaūgis ir puikiai užbaiginėjo atakas, akis rėžė jo gynyba, o ypatingai prieš Buvą, kuris vienoje atkarpoje net triskart paeiliui sėkmingai užatakavo žalgirietį.

Nigelas Hayesas – 5,5 balo
25 min., 9 tšk. (3/6 dvit., 1/4 trit.), 2 atk. kam., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Nebuvo itin sėkmingos Hayeso rungtynės, nors puolime ir buvo akcentuojamas jo žaidimas nugara į krepšį trečioje pozicijoje. Pirmoje rungtynių dalyje amerikietis turėjo problemų ir savoje aikštės pusėje, kai nespėjo su Arnu Butkevičiumi bei sykį sutriko komandinėje gynyboje.

Marius Grigonis – 5 balai
17 min., 7 tšk. (1/2 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 4 rez. perd., 4 praž., 8 naud. balai.

Nuotr. BNS

Dvikovą Lietuvos čempionų lyderis pradėjo floateriu, tačiau vėliau pats gynyboje buvo nubaustas penkiais paeiliui Goudelocko taškais. Reikalai Grigoniui puolime nesiklijavo, kur jis bandė skubinti įvykius. Vis dėlto „Žalgiriui“ neprireikė solidesnio lyderio žaidimo pergalei pasiekti.

Paulius Jankūnas – 5 balai
15 min., 5 tšk. (1/1 dvit., 1/3 trit.), 3 atk. kam., 6 naud. balai.

Nuotr. BNS

Jankūnui problemų Echodo žaidimas ketvirtoje pozicijoje nesukėlė, o pats kapitonas greitai varžovą nubaudė tritaškiu. Antroje mačo dalyje Jankis dar nusiėmė kamuolį puolime ir pelnė taškus, o daugiau veteranas pernelyg kažkuo nepasižymėjo.

Artūras Milaknis – 4 balai
19 min., 4 tšk. (0/1 dvit., 1/6 trit., 1/1 baud.), 2 atk. kam., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Labai blankus Milaknio mačas – snaiperis turėjo gerų progų, tačiau pataikė vos vieną tritaškį iš šešių. Tiesa, nors atrodytų Milas be tritaškių nelabai ką gali daugiau pasiūlyti, jo +/- rodiklis (+18), kartu su Walkupu, buvo geriausias komandoje.

„Rytas“

Ivanas Buva – 8 balai
29 min., 22 tšk. (9/11 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud.), 5 atk. kam., 2 rez. perd., 25 naud. balai.

Nuotr. BNS

Buvai „Žalgirio“ arena – svetinga. Prieš beveik du mėnesius Nemuno saloje 32 taškus pelnęs kroatas ir vėl pirmoje mačo dalyje dominavo prieš Lietuvos čempionų priekinę liniją. Centras puikiai žaidė nugara, porą metimų užbaigė dešine ranka ir buvo pagrindinis „Ryto“ ginklas puolime. Vis dėlto gynyboje vidurio puolėjas buvo nuolat atakuojamas pikenrolais, kuo naudojosi Lauvergne'as, kabinęsis ir kabinęsis ant lanko.

Arnas Butkevičius – 8 balai
32 min., 12 tšk. (1/3 dvit., 3/4 trit., 1/2 baud.), 5 atk. kam., 2 rez. perd., 18 naud. balų.

Nuotr. BNS

Prie komandos vairo stojus Giedriui Žibėnui, Arnas pradėjo pasitikėti savo metimu ir dabar jis tapo krepšininku, prieš kurį rizikuoti yra pavojinga. „Žalgiris“ buvo nubaustas trimis Butkevičiaus tritaškiais, iš kurių vienas – po stepbacko. Galbūt po pertraukos „Ryto“ kapitonui stigo agresyvumo, tačiau klaidų nedarė, solidžiai gynėsi ir sužaidė solidžias rungtynes.

Andrew Goudelockas – 7,5 balo
28 min., 17 tšk. (2/8 dvit., 2/5 trit., 7/8 baud.), 3 rez. perd., 2 per. kam., 19 naud. balų.

Nuotr. BNS

Goudelockas yra ištroškęs tokio lygio rungtynių ir tai matėsi jo koncentracijoje nuo pirmųjų minučių. Amerikiečiui buvo nelengva, nes jis nuolat buvo atakuojamas varžovų perimetro žaidėjų, tačiau Andrew turėjo kuo atsakyti kitoje aikštės pusėje. Nors amerikiečiui nekrito floateriai, jis protingai provokavo pražangas ir prie baudų metimo linijos stojo daugiausiai kartų šį sezoną (8).

Mindaugas Girdžiūnas – 5,5 balo
15 min., 6 tšk. (1/1 dvit., 1/4 trit., 1/2 baud.), 1 rez. perd., 2 per. kam., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Sykį Girdžiūnas gražiai prasiveržė, o vėliau ir smeigė tritaškį, kuomet Jokubaitis nuėjo per giliai į pagalbą, tačiau tai ir buvo viskas. Mindaugas užsidirbo techninę pražangą po prarasto kamuolio, o vėliau jį iš rikiuotės išvedė čiurnos trauma.

Martynas Echodas – 5 balai
25 min., 11 tšk. (4/9 dvit., 0/1 trit., 3/6 baud.), 6 atk. kam., 2 kld., 7 naud. balai.

Nuotr. BNS

Statistika Echodo neatrodo prastai, tačiau liūto dalį taškų aukštaūgis susirinko tuomet, kai rungtynių laimėtojas abejonių nebekėlė. Martynas dvikovą pradėjo ketvirtoje pozicijoje, tačiau jam trūko fiziškumo ir jis kažko ypatingo Jankūnui negalėjo pasiūlyti. Taip pat nekrito ne tik dvitaškiai, bet ir baudos, kurios realizuotos 50 proc. tikslumu.

Augustas Marčiulionis – 4,5 balo
11 min., 4 tšk. (1/1 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Į aikštę jaunuolis žengė sutrikęs – iš pradžių Walkupas jam išmušė kamuolį, o vėliau suklydo besivarydamas. Marčiulionio žaidime matėsi pastangos, buvo gražus prasiveržimas prieš Jokubaitį ir negalima tiesiogiai sakyti, kad debiutas finale tapo prisvilusiu blynu. Taip pat sunku paaiškinti Augustui skirtą techninę pražangą.

Gytis Radzevičius – 4 balai
19 min., 0 tšk. (0/1 dvit., 0/1 trit.), 3 atk. kam., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Puolėjas aikštėje lakstė 19 minučių, tačiau praktiškai buvo nepastebimas. „Rytui“ reikės žymiai didesnio Radzevičiaus agresyvumo, norint mesti rimtą iššūkį Lietuvos čempionams antrajame susitikime.

Dovis Bičkauskis – 3 balai
23 min., 0 tšk. (0/2 dvit., 0/3 trit.), 3 atk. kam., 5 rez. perd., 2 kld., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

„Rytas“ negali laimėti, kai jų pagrindinis įžaidėjas žaidžia taip. Bičkauskis ne tik skubėjo su metimais, bet turėjo ir didelių problemų gynyboje, už ką yra labiausiai vertinamas. Tai buvo gynėjo absoliučiai kitokios rungtynės, nei matėme prieš beveik du mėnesius „Žalgirio“ arenoje, kuomet Dovis buvo vienas pergalės kalvių.

Kristjanas Kitsingas ir Lukas Uleckas buvo tokie nepastebimi, jog jų pasirodymo įvertinti objektyviai net negalima.

Kitsingas pataikė savo tritaškį, tačiau jam ketvirtoje pozicijoje itin trūksta fiziškumo ir jis šioje serijoje yra tiesiog per minkštas žaidėjas, kurio silpnybe Lietuvos čempionai nuolat galės naudotis.

Tuo metu Uleckas per beveik 8 minutes prametė tritaškį, atkovojo kamuolį, dukart prasižengė ir debiutines finalo rungtynes norės kuo greičiau užmiršti.