Atsakomybę prisiėmęs Žibėnas: „Esame verti daugiau nei šitos rungtynės“

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“
2021-06-02 21:07


Po lygaus pirmojo kėlinio pagriuvęs Vilniaus „Rytas“ LKL finalo starte paleido Kauno „Žalgirį“ antrajame ketvirtyje per 16 taškų ir sugrįžti nebesugebėjo.

Fotogalerija

Šalia šoninės linijos komandą kovai prikelti mėginęs Giedrius Žibėnas po dvikovos teigė iš žaidėjų pasigedęs pasitikėjimo, kuris leistų kabintis. 

Be to, specialistas prisiėmė ir asmeninę atsakomybę, jog kartu su savo štabu neatliko geriausio darbo užkuriant komandą kovai.

„Rungtynės pralaimėjome antrajame kėlinyje (28:12), kituose kėliniuose tokių problemų neturėjome, o lemiamose rungtynių akimirkose ryškiai pralaimėjome fiziškumu ir kovą dėl atšokusių kamuolių, – kalbėjo Žibėnas. – Labiausiai pats turėčiau prisiimti atsakomybę, nes galėjome daryti geresnę rotaciją. Žinome, jog tai – Eurolygos kūnai ir tokia rotacija nėra lengva atlaikyti visas rungtynes.

Taip pat dar neįtikinu komandos, kaip yra svarbu protingos pražangos. Baigti ketvirtą kėlinį su dviem komandinėmis pražangomis yra paprasčiausiai nepateisinama. Svarbiausia, kad mūsų tikėjimas turi būti visai kitokio lygio. Šiandien nejaučiau to tikėjimo.“

Antrasis serijos iki trijų pergalių mačas šeštadienį bus žaidžiamas Vilniuje.

– Startavote su Ivanu Buva ir Martynu Echodu penkete. Kokia buvo mintis?
– „Žalgirio“ sudėtis diktuoja tokius sprendimus ir jie dažnai stato Nigelą Hayesą ketvirtu numeriu. Praeitose rungtynėse jis mus labai skriaudė po krepšiu ir šitose rungtynėse buvome tam pasiruošę, ir atlaikėme. 

– Ne pirmą kartą Buva puolime sužaidžia gerai prieš „Žalgirį“, bet gynyboje atrodo, jog kenčia, ypatingai pikenrolo situacijose. Kiek yra skaudus toks jo skirtingas žaidimas abiejose aikštelės pusėse?
– Neišskirčiau Ivano. Mes šiandien tikrai prastai gynėmės, ne pagal savo standartus. Žiūrėkite, 72 proc. taiklumu varžovai meta iš po krepšio, labai daug pigių taškų. Pasikartosiu, jog tokie pigūs taškai – ne finalinių rungtynių epizodai. Artūras Milaknis taip pat metė toks laisvas, taip nebus visą seriją. Hayesas metė laisvas. Turime būti kietesni ir labiau disciplinuoti, padaryti paprastas detales, ką buvome pasiruošę. Ką šiandien pademonstravome gynyboje, to tikrai neužteks, ir mes tą suprantame.

– Ar antrosios rungtynės Vilniuje bus lemiamos šioje serijoje?
– Tai buvo tik vienos rungtynes ir mes jau turime jas pamiršti, ir ruoštis antrosioms. Padaryti tai, ką galime patys kontroliuoti – smulkias detales, kurių nepadarėme šiandien. Šitas rungtynes turime paprasčiausiai pamiršti.

– Paminėjote, jog komandai trūko tikėjimo. Kur gali būti to priežastis?
– Kaip treneriai galime padaryti geresnį darbą nuteikiant žaidėjus, nes mūsų komanda ir žaidėjai yra verti daugiau nei šitos rungtynės. Galime žaisti geriau ir ne kartą esame tą parodę. Žaidėjai nusipelnė geresnių rungtynių, stengsimės tai pademonstruoti Vilniuje.Rodyti komentarus

jie neverti net buti finale...
2021-06-03
-3
Atsakyti
Bukas komentaras. Jums turbut geriau buvo prie Kairio ? Su tuo tai net finalo butumet nemate.
2021-06-02
-1
Atsakyti
Geriau jau Kairys nei jo megejas asistentas is Indonezijos!
2021-06-03
+2
Atsakyti
Sitas nevykelis tik pakalbet graziai moka ir tiek. O trenerio net pagrindu jame nera. Aisku pagarba jam kaip zmogui jog atvirai pripazista, kad jo lygis nesiekia LKL ir tai yra jo kalte sitas pralaimejimas.
2021-06-02
-1
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.