Galingai žaidusio Ponitkos vedami lenkai pergalingai pradėjo atrankos turnyrą Kaune

2021-06-29 18:25
Nuotr.: FIBA

Lenkijos rinktinė (1-0) kovą dėl bilieto į Tokijo olimpines žaidynes pradėjo užtikrinta pergale.

Mike‘o Tayloro auklėtiniai Kauno „Žalgirio“ arenoje 83:64 (24:19, 19:12, 19:14, 21:19) sutriuškino Angolą (0-1) ir dėjo žingsnį link patekimo į atrankos turnyro pusfinalį.

Lenkai iniciatyvą perėmė po ilgosios pertraukos. Mateuszas Ponitka įkrovė iš viršaus, Aleksandras Balcerovskis pataikė puskablį, lanką galingais dėjimais taip pat sudrebino Michalas Sokolovskis bei A.J. Slaughteris ir atkarpą 10:0 laimėjusi Lenkija įgijo triuškinamą pranašumą – 56:34.

Angola ketvirtajame kėlinyje buvo nurėžusi deficitą iki 11 taškų (53:64), tačiau rimčiau užsikabinti nebesugebėjo.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai pasirodęs Ponitka per 23 minutes pelnė 22 taškus (6/10 dvit., 1/2 baud., 7/8 baud.), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 5 sykius suklydo bei surinko 19 naudingumo balų.

Slaughteris prie pergalės pridėjo 16 taškų (3/5 dvit., 3/6 trit., 1/3 baud.), 6 rezultatyvius perdavimus, 4 atkovotus ir 3 perimtus kamuolius, 1 bloką bei 22 naudingumo balus.

Angolos neišgelbėjo puikus Yanicko Moreiros pasirodymas – 27 taškai (11/16 dvit., 5/9 baud.), 7 sugriebti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 26 naudingumo balai.

Į atrankos turnyro atkrintamąsias pateks pirmąsias dvi vietas grupėje užėmusios komandos.

Angola paskutines grupės rungtynes su slovėnais žais jau trečiadienį (16 val. 30 min.), o lenkai – ketvirtadienį (16 val. 30 min.).

Lenkijos rinktinė: Mateuszas Ponitka 22 (6/10 dvit., 7/8 baud.), A.J. Slaughteris 16 (3/6 trit., 22 naud.), Aleksandras Balcerovskis 14 (3/5 dvit.).

Angolos rinktinė: Yanickas Moreira 27 (11/16 dvit.), Edsonas Ndoniema 11 (3/6 trit.), Pedro Bastosas 7.