Japonų pasipriešinimą atlaikę ispanai Tokijuje startavo pergale

2021-07-26 14:30
Nuotr.: FIBA

Ispanijos rinktinė (1-0) sulaukė japonų pasipriešinimo, tačiau antrajame kėlinyje pakloti pamatai leido Tokijo olimpines žaidynes pradėti pergale.

Sergio Scariolo auklėtiniai C grupės rungtynėse 88:77 (18:14, 30:14, 21:28, 19:21) įveikė šeimininkus Japonijos krepšininkus (0-1).

Rungtynes geriau pradėjo ispanai, kurie įgijo ankstyvą 9 taškų persvarą – 11:2. Vis dėlto japonai nepasidavė ir neleido varžovams pabėgti: Yuki Togashi ir Rui Hachimura smeigė po tolimą metimą ir antrojo kėlinio pradžioje rezultatas tapo lygus – 26:26.

Rezultatyvūs perdavimai 9

Pyktelėję ispanai atkarpą prieš pertrauką sužaidė tobulai: Scariolo kariauna surengė galingą spurtą 22:2 ir po Sergio Rodriguezo dvitaškio su antrojo kėlinio sirena įgijo 20 taškų pranašumą (48:28).

Antrąjį ketvirtį ispanai laimėjo 30:14.

Po pertraukos ispanai nemažino apsukų ir po gražaus Ricky Rubio prasiveržimo pranašumas pasiekė rekordinį – 24 taškus (66:42). Vis dėlto kuomet Rubio buvo pakeistas, šeimininkai spurtavo 17:3 ir lemiamo ketvirčio pradžioje sumažino skirtumą iki 10 taškų (59:69).

Per likusį laiką japonai bandė šturmuoti ispanų krepšį ir kovoti dėl pergalės, tačiau ant parketo sugrįžęs Rubio atliko rezultatyvų perdavimą Victorui Claverui, kitoje atakoje pats pelnė taškus ir likus 3 minutėms Ispanija nutolo nepavejamai (81:66).

Žibėjusio Rubio sąskaitoje per 21 minutę buvo 20 taškų (7/11 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai ir 25 naudingumo balai.

Rubio pasirodymas:

Ispanams Claveras surinko 13 taškų (5/5 dvit., 1/1 trit.), 9 atkovotus kamuolius, 4 asmenines pražangas ir 22 naudingumo balus.

„Pirmasis įspūdis – rungtynių fiziškumas. Pagal tendencijas turnyras žada daug fiziškumo, bet viskas tampa kitaip, kai tu gauni pajusti tuos sutrenkimus ir nubrozdinimus, – kalbėjo 12 taškų surinkęs Marcas Gasolis. – Tai nebuvo geros rungtynės mums, mes padarėme kelias klaidas gynyboje, bet dėl to, nes kol kas neturime automatikos. Aišku, svarbiausia, jog pasiekėme pergalę.“

Japonijos komandai Yuta Watanabe per 35 minutes pelnė 19 taškų (3/8 dvit., 2/5 trit., 7/9 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

Hachimura pridėjo 20 taškų (4/10 dvit., 4/11 baud.), 2 atkovotus kamuolius ir 8 naudingumo balus.

Hachimuros dėjimas per Pau Gasolį:

„Mes neturime nė trupučio olimpinės patirties, o prieš dvejus metus mes neturėjome nė trupučio pasaulio čempionato patirties, – po mačo dėstė japonų vyr. treneris Julio Lamasas. – Vis dėlto aš jaučiuosi daug geriau kalbėdamas apie savo komandą nei prie dvejus metus. Mes sužaidėme geras rungtynes, bet jeigu nori nugalėti tokią komandą, kaip Ispanija, gerai sužaisti neužtenka. Tu turi būti nepriekaištingas.“

Gražų gestą prieš rungtynes parodė Willy Hernangomezas. Puolėjas apšilinėjo su ypatingais marškinėliais, ant kurių priekio buvo užrašytas brolio Juano numeris.

Juanas turėjo atstovauti Ispanijai Tokijo olimpiadoje, tačiau išsinarino petį, o jo atstovaujamas Minesotos „Timberwolves“ klubas uždraudė aukštaūgiui žaisti turnyre.

Varžybas C grupėje šįryt atidarė Argentinos ir Slovėnijos rinktinės. Luka Dončičius sukratė 48 taškus, o Europos čempionai nepaliko vilčių Luiso Scolos vedamiems argentiniečiams (118:100).

Japonija: Rui Hachimura 20 (4/10 dvit., 4/11 trit.), Yuta Watanabe 19 (3/8 dvit., 2/5 trit., 7/9 baud., 8 atk. kam., 5 per. kam.), Gavinas Edwardsas (2/4 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Yuki Togashi ir Kosuke Kanamaru (2/3 trit.) po 8, Yudai Baba 7 (5 rez. perd.).

Ispanija: Ricky Rubio 20 (7/11 dvit., 9 rez. perd.), Victoras Claveras 13 (5/5 dvit., 9 atk. kam.), Marcas Gasolis 12 (3/8 dvit., 4 rez. perd.), Alexas Abrinesas 11 (3/7 trit.), Pau Gasolis (4/5 dvit., 2 blok.) ir Sergio Rodriguezas po 9.