Atkuto: iš duobės ketvirtajame kėlinyje išlipusi Italija užsitikrino vietą ketvirtfinalyje

2021-07-31 07:10

Didžiąją rungtynių dalį buksavusi Italijos rinktinė (2-1) išvargo gyvybiškai svarbią pergalę.

Fotogalerija

Meo Sacchetti auklėtiniai Tokijo olimpinių žaidynių B grupės rungtynėse 80:71 (29:17, 11:22, 16:24, 24:8) palaužė Nigeriją (0-3) ir užsitikrino kelialapį į ketvirtfinalį.

Jeigu Australija nugalės Vokietiją, italai grupėje liks antri. Jeigu vokiečiai nugalės australus ne didesne nei 17 taškų persvara, tuomet Italija finišuos pirma.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Michele Vitali užsidirbo techninę pražangą, Jordanas Nwora realizavo baudos metimą ir Nigerija buvo padėties šeimininkė – 64:56.

Vis dėlto buksavę italai tuomet atkuto. Nico Mannionas pataikė dvitaškį, Giampaolo Ricci atseikėjo tritaškį, Simone Fontecchio pelnė taškus iš po krepšio, o italai laimėjo atkarpą 11:0 ir susigrąžino turėtą persvarą – 65:64.

Neilgai trukus Nicolo Melli pelnė taškus iš po krepšio, Achille Polonara atseikėjo tritaškį ir likus žaisti 3 minutes italai pranašumą padidino iki 6 taškų (70:64).

Po šio epizodo Chimezie Metu atsakė tritaškiu ir nutraukęs Nigerijos taškų badą sugrąžino savo ekipą į rungtynes (67:70).

Vis dėlto Melli atsakė metimu iš po krepšio, Alessandro Pajola pridėjo vieną baudos metimą ir prieš prasidedant paskutinei dvikovos minutei italai atstatė 6 taškų persvarą – 73:67.

Per likusį laiką Nigerija rimčiau priartėti nebesugebėjo ir turėjo taikstytis su trečiąja nesėkme šiose olimpinėse žaidynėse.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodęs Melli per 26 minutes pelnė 15 taškų (5/8 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo bei surinko 14 naudingumo balų.

Dvikovos pradžia italams nieko blogo nežadėjo. Stefano Tonutas bei Polonara realizavo po dvitaškį, Fontecchio smeigė tritaškį ir nesužaidus nė pusė pirmojo kėlinio, Italija jau turėjo dviženklį pranašumą – 15:5.

Neilgai trukus Mannionas pelnė taškus su pražanga, o Gallinari realizavo baudas ir dar labiau sustiprino italų pozicijas – 24:10.

Vis dėlto antrajame kėlinyje prabilo Nigerijos snaiperiai ir ketvirtį 24:16 laimėjusi Afrikos komanda sugrįžo į rungtynes, o po ilgosios pertraukos jau ir perėmė iniciatyvą, kurią galop prarado svarbiausiomis dvikovos akimirkomis.

Pralaimėtojų komandoje sunkiai sulaikomas buvo Metu bei Nworos duetas.

Metu šiose rungtynėse pelnė 22 taškus (1/4 dvit., 6/7 trit., 2/2 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo bei surinko 32 naudingumo balus.

Nwora pridėjo 20 taškų (4/10 dvit., 3/7 trit., 3/5 baud.), 4 sugriebtus kamuolius, 2 klaidas bei 10 naudingumo balų.

Nigerija šiame mače pataikė 11 tritaškių iš 28 (39 proc.), kuomet Italija – 8 iš 31 (26 proc.).

Italijos rinktinė: Nicolo Melli 15 (5/8 dvit., 5 atk. kam.), Nico Mannionas 14 (3/7 dvit., 1/5 trit., 5/5 baud.), Achille Polonara 13 (2/4 trit., 5 atk. kam.), Simone Fontecchio 12 (2/7 trit., 4 rez. perd.), Stefano Tonutas 10 (4/6 dvit.).

Nigerijos rinktinė: Chimezie Metu 22 (6/7 trit., 10 atk. kam., 3 per. kam., 32 naud.), Jordanas Nwora 20 (4/10 dvit., 3/7 trit.), Jahlilas Okaforas 14 (7/8 dvit., 8 atk. kam., 4 kld.).

kodel Gallinari zaide tik 8 minutes
2021-07-31
-1
nes lošia kaip medinis. apart metimo nieko nebegali duoti. atrodo kaip jau baiginėjantis karjerą. visas 3 italų rungtynes mačiau, tai vaizdas kraupus all staro.