Olimpinių žaidynių puošmena: arti trigubo dublio buvęs Dončičius su kompanija perlaužė ispanus

2021-08-01 10:50

Luka Dončičius buvo šalia trigubo dublio, o jo atstovaujami slovėnai (3-0) laimėjo reto grožio trilerį prieš Ispaniją (2-1) – 95:87 (20:24, 21:20, 27:26, 27:17).

Ši pergalė slovėnams užtikrino vietą pirmajame pajėgumo krepšelyje ir sąlyginai silpnesnį varžovą ketvirtfinalyje.

Dončičius jau pirmajame kėlinyje užsidirbo trečiąją pražangą ir kurį laiką buvo eliminuotas iš rungtynių, tačiau tai jam nesutrukdė žaisti trigubo dublio ritmu. Slovėnų vunderkindas per 34 minutes įmetė 12 taškų (0/2 dvit., 2/5 trit., 6/11 baud.), atkovojo 14 kamuolių bei atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Per rezultatyvų perdavimą nuo trečio olimpinių žaidynių trigubo dublio buvęs Dončičius dar suklydo 5 kartus ir surinko 21 naudingumo balą.

Didžiąją rungtynių dalį ispanai kontroliavo įvykius aikštėje, o trečiojo kėlinio pradžioje po dviejų paeiliui Rudy Fernandezo tritaškių pasaulio čempionų persvara pasiekė dviženklę 55:43.

Vis dėlto slovėnai dar iki trečiojo kėlinio pabaigos išlygino rezultatą (68:68) ir viskas sprendėsi paskutinę rungtynių minutę, prieš kurią Europos čempionai turėjo minimalų pranašumą – 88:87.

Ispanai turėjo progą išsiveržti į priekį, tačiau Alberto Abalde prametė iš toli, Klemenas Prepeličius realizavo baudas (90:87), o pratęsimą išplėšti galėjęs Ricky Rubio tritaškis tikslo nepasiekė ir slovėnai įtvirtino savo pergalę.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavęs Vlatko Čančaras aikštėje praleido 29 minutes ir per jas įmetė 22 taškus (4/5 dvit., 4/7 trit., 2/2 baud.) ir surinko 21 naudingumo balą.

Ispanijos gretose ryškiausiai puolime žaidė Rubio, įmetęs 18 taškų (6/15 dvit., 1/8 trit., 3/4 baud.), atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus ir tik sykį suklydęs.

Abi komandos išmetė daugiau tritaškių nei dvitaškių – ispanai 44 (pataikė 16), slovėnai – 38 (pataikė 12).

Ispanija: Ricky Rubio 18 (6/15 dvit., 1/8 trit., 9 rez. perd.), Alberto Abalde 14 (4/7 trit., 3 per. kam.), Rudy Fernandezas (4/9 trit., 5 atk. kam.), Sergio Llullas (2/4 trit.) po 12, Marcas Gasolis 9 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Pau Gasolis 8 (2/2 trit.).

Slovėnija: Vlatko Čančaras 22 (4/5 dvit., 4/7 trit.), Mike'as Tobey 16 (7/12 dvit., 14 atk. kam.), Klemenas Prepeličius 15 (2/5 trit., 9/10 baud.), Luka Dončičius 12 (2/5 trit., 6/11 baud., 14 atk. kam., 9 rez. perd., 5 kld.), Jaka Blažičius 10 (2/10 trit.), Edo Muričius 8 (2/4 trit.).