44 taškus surinkusios šešiolikmetės nusileido serbėms

2021-08-11 22:12
Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Roko Kondratavičiaus treniruojama Lietuvos šešiolikmečių merginų rinktinė lieka neparagavusi pergalės skonio FIBA Iššūkio turnyre. Lietuvės 44:68 (15:19, 8:29, 8:7, 13:13) nusileido bendraamžėms iš Serbijos.

Lietuvių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Sintija Aukštikalnytė pelniusi 13 taškų, atkovojusi 4 bei perėmusi 3 kamuolius ir surinkusi 9 naudingumo balus.

Austėja Babraitis išsiskyrė efektyvumu – pelnė 2 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 14 naudingumo balų.

Miglė Kisarauskaitė pridėjo 7 taškus, Viltė Adomaitytė 6 taškus, Evos Pernavaitės ir Brigitos Rimkevičiūtės (6 atk. kam.) sąskaitose po 5 taškus.

Vangokai rungtynes pradėjusios lietuvės praktiškai įpusėjus pirmajam ketvirčiui jau turėjo dviženklį deficitą (3:13), tačiau iki kėlinio pabaigos surengusios spurtą 12:3 jį stipriai sumažino (15:16).

Visgi serbės savąjį pranašumą greitai vėl padidino iki 10 taškų. Per visą ketvirtį 8 taškus pelniusi Lietuvos šešiolikmečių merginų rinktinė prieš ilgąją pertrauką leido Serbijai turėti net 25 taškų persvarą (48:23).

Lietuvos šešiolikmečių merginų rinktinė turės progą reabilituotis rugpjūčio 13 dieną rungtynėse su Ispanija, o turnyrą rugpjūčio 14 dieną baigs maču su Ukraina.

FIBA Iššūkio turnyras šiemet tapo neoficialiu Europos čempionatu ir pakeitė dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. U16 merginų turnyras vyks 5 Europos miestuose, kuriuose rungsis 29 komandos.

Lietuvės rungtyniauja San Fernando mieste Ispanijoje, taip pat turnyrai vyks Helsinkyje (Suomija), Matozinjose (Portugalija), Pieštianuose (Slovakija) bei Tbilisyje (Sakartvelas).