Lietuvos šešiolikmetės turnyrą Ispanijoje baigė be pergalių

2021-08-14 21:08
Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Paskutinės FIBA Iššūkio turnyro rungtynės Lietuvos šešiolikmečių merginų rinktinei buvo nesėkmingos. Po dramatiškos rungtynių pabaigos Roko Kondratavičiaus auklėtinės 45:51 (10:22, 15:7, 13:17, 7:5) nusileido bendraamžėms iš Ukrainos.

Lietuvių gretose 17 taškų surinko ir 8 kamuolius atkovjo Sintija Aukštikalnytė, Miglė Kisarauskaitė pridėjo 10 taškų, Gabijos Strolytės ir Evos Pernavaitės sąskaitose po 8 taškus.

Ukrainiečių komandoje galingą pasirodymą surengė Kateryna Koval, pelniusi 26 taškus, atkovojusi 21 kamuolį ir surinkusi 34 naudingumo balus.

Rungtynes sunkiai pradėjusios lietuvės turėjo 7 taškų deficitą (0:7), o įpusėjus ketvirčiui skirtumas tapo dviženkliu (6:16). Po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė 12 taškų (22:10).

Prabėgus penkioms minutėms antrajame ketvirtyje ukrainietės turėjo 8 taškų pranašumą (23:15). Visgi Lietuvos šešiolikmečių merginų rinktinė iki ilgosios pertraukos savąjį deficitą sumažino iki 4 taškų (25:29).

Trečiajame kėlinyje rezultato į savo pusę rezultato nepersvėrusios lietuvės vėl atsiliko dviženkliu skirtumu (32:42), o prieš lemiamą ketvirtį ukrainiečių pusėje buvo 8 taškų persvara (46:38).

Ukrainietėms toliau tolti neleidusios lietuvės likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos turėjo 5 taškų deficitą (43:48). Pradėjus tiksėti paskutinėms 60 sekundžių skirtumas sumažėjo iki 3 taškų ribos (45:48), tačiau lemiamos lietuvių atakos buvo nesėkmingos ir bendraamžės iš Ukrainos šventė pergalę (51:45).

Lietuvos krepšininkės turnyre pralaimėjo visas penkerias rungtynes.

FIBA Iššūkio turnyras šiemet tapo neoficialiu Europos čempionatu ir pakeitė dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. U16 merginų turnyras vyko 5 Europos miestuose, kuriuose rungėsi 29 komandos.

Lietuvės rungtyniavo San Fernando mieste Ispanijoje, taip pat turnyrai vyko Helsinkyje (Suomija), Matozinjose (Portugalija), Pieštianuose (Slovakija) bei Tbilisyje (Sakartvelas).